Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Unity


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρες αυτο το σημειο που δειχνει ο fixxxer29 και τραβα ενα screenshot να δουμε αν ειναι καλυτερα τα πραγματα σε σενα.

 

Η τεσπα βρες ενα ψηλο σημειο να δουμε αν δειχνει τοσο χαλια.

 

Και εγω παρατηρησα ενα πειραγμενο LoD και view distance προς το χειροτερο αλλα δεν δοκιμασα εκεινο το σημειο που δειχνει.

 

Χμμμμ.. πήγα και έχεις δίκιο, τα δείχνει σκατά. Δεν σκέφτηκα να πάω και κάπου αλλού. Αύριο θα το δω.

 

post-202580-0-42578400-1421291608_thumb.png

 

post-202580-0-71694100-1421291655_thumb.png

 

 

Εμένα τις φώτο γιατί δεν τις ανοίγει fullscreen;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχει πεσει downgrade της μαιμους ουτε καν που θα ασχοληθω με το dlc

γκρινια γκρινια και να τα αποτελεσματα την τρωμε και εμεις που μας ετρεχε νερο+γραφικαρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ.. πήγα και έχεις δίκιο, τα δείχνει σκατά. Δεν σκέφτηκα να πάω και κάπου αλλού. Αύριο θα το δω.

 

Εμένα τις φώτο γιατί δεν τις ανοίγει fullscreen;

 

Πιθανότατα γιατι τις έβαλες σαν attachment στο forum. Εγώ έκανα copy το λινκ της εικόνας σε πλήρες μέγεθος από το host που την ανέβασα.

 

Απ'ότι βλέπω πάντως το ίδιο φαίνεται αν και downscaled η εικόνα σου.

 

Γενικά πάντως το full LOD του παιχνίδιου έχει αρκετά μικρή διάμετρο γύρω από τον χαρακτήρα θα έλεγα. Καθώς προχωρας ακόμη και στο έδαφος είναι εμφανέστατο το pop-in αρκέτες φορές. Από ψηλά δε το συζητώ. Απαράδεκτα πράγματα. Είπαμε να φτιάξουν λίγο το framerate αλλά όχι με τέτοιο τρόπο που να χαλάει όλη την εικόνα του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότατα γιατι τις έβαλες σαν attachment στο forum. Εγώ έκανα copy το λινκ της εικόνας σε πλήρες μέγεθος από το host που την ανέβασα.

 

Απ'ότι βλέπω πάντως το ίδιο φαίνεται αν και downscaled η εικόνα σου.

 

Γενικά πάντως το full LOD του παιχνίδιου έχει αρκετά μικρή διάμετρο γύρω από τον χαρακτήρα θα έλεγα. Καθώς προχωρας ακόμη και στο έδαφος είναι εμφανέστατο το pop-in αρκέτες φορές. Από ψηλά δε το συζητώ. Απαράδεκτα πράγματα. Είπαμε να φτιάξουν λίγο το framerate αλλά όχι με τέτοιο τρόπο που να χαλάει όλη την εικόνα του παιχνιδιού.

Untitled_zpsdf59d99e.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να πω ότι, δεν στεναχωρήθηκα τόσο για τα 80€ που είχα σκάσει για το Watch Dogs (παιχνίδι και season pass) σαν pre-order, όσο για τα 35€ που έσκασα για αυτό (παιχνίδι και season pass). Είναι τα ποιο πεταμένα λεφτά που έχω δώσει ποτέ. Είναι από τα παιχνίδια που τα 'τσιμπάς' μόνο για το single player και μετά τα κάνεις διαγραφή. Τίποτε άλλο. Ούτε side missions, ούτε online, ούτε τίποτα.
 
Αυτό, ακόμα έτσι είναι από τις 24 του προηγούμενη μήνα.
Πόσο καιρό έχουν 'holidays' αυτοί οι τύποι ποια!
image.png
http://assassinscreed.ubi.com/en-US/community/liveupdates/index.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κατεβασω το Dead Kings πρεπει να εχω εγκατεστημενο το Unity? Που πρεπει να παω για να το βρω?

Αγοράζεις το Unity. Πέρα από την αγορά του, σε λάθος forum είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα για να εχουμε τα καλυτερα γραφικα αλλα και την καλυτερη αποδοση θα πρεπει να το παιξουμε με το 1.3?  Μειωσαν τα γραφικα και στο pc  η μονο σιτς κονσολες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα για να εχουμε τα καλυτερα γραφικα αλλα και την καλυτερη αποδοση θα πρεπει να το παιξουμε με το 1.3?  Μειωσαν τα γραφικα και στο pc  η μονο σιτς κονσολες?

 

Απο pc είναι οι φωτο πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή το συγκεκριμένο παιχνίδι μπορώ να πω μου είχε κάνει αρκετά καλή εντύπωση. Ειδικά το εισαγωγικό κομμάτι πριν φτάσουμε στο Παρίσι. Ξεκίνησα δυναμικά κάνοντας πολλά side missions , μαζευα τα chests τα collectibles κτλ.

 

Αλλά σιγά-σιγά στην πορεία έχασα το ενδιαφέρον μου σχεδόν τελείως, τα παράτησα όλα και τώρα βρίσκομαι στο τελευταίο sequence του story και παρακαλάω να τελειώσει.

 

Με κούρασε η μετριότητα του, τα πάρα πολλά (ακόμη και μετά απο 4 patch) glitches, τα βαρετά side quest, τα "captain obvious" murder "mysteries", το ανύπαρκτο stealth (που και να θέλεις να παίξεις έτσι, δεν σε αφήνει) και ο οπτικός τομέας του.

Για dlc ούτε λόγος. Κρίμα γιατί ειναι και free.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε παίξε και το dlc αφου δωρεάν είναι.

Δε μπορώ πραγματικά. Αυτή τη στιγμή θέλω ν'άσχοληθώ με οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι.

 

Μάλλον το λάθος μου ήταν ότι πήγα να εξαντλήσω το content, σένα παιχνίδι που δεν είναι για πολλά-πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...