Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Unity


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

btw(βρίστε όσο θέλετε κλπ,κράξτε κλπ κλπ :P)

ξαναδοκίμασα το παιχνίδι με τον 1.2

Πάει ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ σε σχέση με το αρχικό+τον omega,μπορώ να πω ότι σχετικά άνετα παίζεται και στο σύστημα της υπογραφής με 25-40 fps ολα low(ναι δεν με απασχολεί αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο ακόμα :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει ένα κουλό που και που. Ξαφνικά παγώνει στιγμιαία και επειδή στο μεταξύ έχω κουνήσει το ποντίκι, με βρίσκω να κοιτάζω το ταβάνι ή κάπου αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκεί που πας να σκοτώσεις το ροβεσπιέρο είναι 

 

το θέμα είναι ότι το υψηλό lvl lockpick απλά σε βοηθάει στο unity, ΔΕΝ είναι απαραίτητο να τερματίσεις το παιχνίδι 

 

ούτε εγώ είχα φτάσει σε τόσο υψηλό level αλλά την απόστολή τη τελείωσα, κάποια πιο χαμηλού επιπεδου lockpicks είχα κάνει πάντως και σε αυτή την αποστολή, γενικά είχα επενδύσει σε αυτό το skill και σε πολλές αποστολές έκοβα δρόμο 

Δεν υπαρχει αλλος τροπος να μπεις στο δωματιο που ειναι ο Robespiere απο το να ξεκλειδωσεις την πορτα το εψαξα καλα. Και δεν με αφηνει επειδη δεν εχω το πιο υψηλο lock pick. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω 9 skill points για να το παρω αλλα μονο 2 και δεν ξερω που να βρω και αλλα skill points. Επρεπε να το ειχα παρει απο πιο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει αλλος τροπος να μπεις στο δωματιο που ειναι ο Robespiere απο το να ξεκλειδωσεις την πορτα το εψαξα καλα. Και δεν με αφηνει επειδη δεν εχω το πιο υψηλο lock pick. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω 9 skill points για να το παρω αλλα μονο 2 και δεν ξερω που να βρω και αλλα skill points. Επρεπε να το ειχα παρει απο πιο πριν.

Κάτσε με GIGABYTE GTX 970 G1 GAMING 4 GB και δεν σε αφήνει; Με 4Κ DSR δοκίμασες; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγες από τη πίσω μεριά του κτιρίου;

Έχει ένα ανοικτό μπαλκόνι νομίζω (αν θυμάμαι τη σωστή αποστολή)

Μεσα στο κτιριο εχω μπει αλλα για να μπεις στο δωματιο που βρισκεται ο Robespiere πρεπει να ξεκλειδωσεις την πορτα.

Κάτσε με GIGABYTE GTX 970 G1 GAMING 4 GB και δεν σε αφήνει; Με 4Κ DSR δοκίμασες; 

δοκιμασα αλλα σερνεται μεχρι 1440p DSR παει καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερματισα. Κατεβασα save που ειχε ολα τα skills μεσα και ετσι μπορεσα να ξεκλειδωσω την πορτα και να προχωρησει το παιχνιδι. Τωρα μενει να παιξω και το Dead Kings DLC. Το εγκατεστησα αλλα δεν το βρισκω που ειναι? Στο μενου του παιχνιδιου δεν γραφει πουθενα DLC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα και εγώ. Ευτυχώς δεν έχει τα προβλήματα που είχα δει στο youtube αλλά ωστόσο έχει κάποια θέματα με pop up αντικειμένων και αργή φόρτωση textures (άραγε για το δεύτερο να φταίει που το έχω σε HDD αντί για SSD?).

 

Η αλήθεια είναι πως περίμενα ένα βαρετό AC όπως το Black Flag και το 3. Κι όμως διαψεύστηκα. Θυμίζει αρκετά την εποχή των καλών AC και ο Arno μου αρέσει πολύ σαν χαρακτήρας. Ακόμη είναι νωρίς για να κρίνω βέβαια, αλλά αυτά έχω να πω. Επίσης, γραφικάρες. Αν και έχει θέμα λίγο με το aliasing το παιχνίδι, έχει τρομερούς φωτισμούς και textures στα περιβάλλοντα.

 

Τρέχω στα 35-45 fps (και σε κάποιες στιγμές 50-60) με όλα ultra και το AA στο x4MSAA. Full HD πάντα. Αρκετά απαιτητικό. Ή μάλλον, χάλια optimized :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζεις msaa όπως είσαι λέμε και βάζεις fxaa.Παίζεις νερό και γίνεσαι άνθρωπος.

 

Από ότι βλέπω είναι αρκετά καλύτερα έτσι. Είναι καλύτερο το FXAA από το MSAA?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...