Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Unity


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είμαι πίσω σε επεξεργαστή έχω τον phenom II x4  955 3.20GHz καρτα γραφικών έχω την R9 270X 2GB μνήμη RAM έχω 8GB

αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως ακόμη και σε medium ρυθμίσεις τα frames δεν αναιβαίνουν.

Λογικό το παιχνίδι ειναι απαιτητικό σε cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λογικό το παιχνίδι ειναι απαιτητικό σε cpu

Ναι εντάξει το κατανοώ όμως αν διάβασες το παραπάνω πόστ μου

όταν το έπαιζα στα 8.1 με το ίδιο hardware (τώρα έχω τα 7άρια) δεν είχα κανένα πρόβλημα

αυτό πως το εξηγείς;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι παράξενο, πόσο boost να πάρεις απο το λειτουργικό;

 

Πάντως ο επεξεργαστής σου θα την ακούει κάθε φορά που τρέχεις το συγκεκριμένο κι εμένα μου τον ξεζούμιζε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα χάσεις να τον ανεβάσεις, ο δικός μου που είναι αντίστοιχης κλάσης και εποχής αλλά με ένα σχετικά καλό ανέβασμα (που γενικά του έχει δώσει ένα 30% σε επιδόσεις που αφορούν αποκλειστικά cpu σε ο,τι έχω μετρήσει) ήταν στο 70-90% usage όλη την ώρα.

 

Πιστεύω ότι θα κερδίσεις frames στο συγκεκριμένο παιχνίδι ανεβάζοντας τον επεξεργαστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα χάσεις να τον ανεβάσεις, ο δικός μου που είναι αντίστοιχης κλάσης και εποχής αλλά με ένα σχετικά καλό ανέβασμα (που γενικά του έχει δώσει ένα 30% σε επιδόσεις που αφορούν αποκλειστικά cpu σε ο,τι έχω μετρήσει) ήταν στο 70-90% usage όλη την ώρα.

 

Πιστεύω ότι θα κερδίσεις frames στο συγκεκριμένο παιχνίδι ανεβάζοντας τον επεξεργαστή

θέλω να σε ρωτήσω κάτι qsis ως προς το κλοκάρισμα (σόρυ για το off topic)¨

Μπορώ να ρυθμήσω έτσι το σύστημα ούτως ώστε να είναι κλοκαρισμένο μόνο όταν τρέχω το Unity;

δηλαδή όταν είμαι εκτός παιχνιδιού το κλοκάρισμα να μην υφίσταται;

 

Edit: Το AMD Fusion παράδειγμα είναι ιδανικό για αυτό που θέλω να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπορείς να βάζεις να πέφτουν τα ρολόγια όταν δε στρεσσάρεται οπως κανει και στοκ αλλά αν εξαιρέσεις τη κατανάλωση δεν υπάρχει πρόβλημα (ο δικός μου είναι συνέχεια μέγιστη συχνότητα επί 5 χρόνια και δεν έχει πάθει φυσικά τίποτα)

 

Επίσης μπορείς λογικά να αποθηκεύσεις κάποιο profile στο bios της μητρικής σου και να φορτώνεις τις ρυθμίσεις που θες πριν το boot, όταν πρόκειται να παίξεις πχ

 

Αλλά όλα αυτά τα βρίσκω κουραστικά, μια φορά όποτε παίρνω κάτι ασχολούμαι με το o/c και το αφήνω έτσι για πάντα κάποια στιγμή θα φανεί χρήσιμο (έστω και αν είναι 5 χρόνια μετά που θα ξεζουμιστεί ο επεξεργαστής μου σε κάτι σαν το unity) και γενικά είναι πιο γρήγορος.. τζάμπα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια λιγη βοηθεια αν γινεται...εκει που επαιζα μια χαρα το παιχνιδι με το 1.3 κατεβαζω το 1.4 patch και παταω play και οταν φτανει στο menu μαυριζει οθονη και κανει minimize το παιχνιδι και δεν ξαναγυρναει ουτρ κλεινει....

επισης ειναι περασμενο στον hdd οχι στον ssd με τα windows ...καπου διαβασα οτι ισως φταιει αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταιο δεν ισχυει. Ολα μου τα games ειναι εγκατεστημενα στους hdd. Καηκαμε αν ολα επρεπε να μπουν στον ssd οπου ειναι και εγκατεστημενα τα Windows.

 

Για το θεμα σου, το μονο που μπορω να σου προτεινω, ειναι να το κανεις reinstall και απο την αρχη ενα ενα patch (αν μιλαμε για εκδοση απο τον θειο) ή μεσω uplay να κανεις fix τα αρχεια(υπαρχει ενα option νομιζω για αυτο)

 

Παντως απο οτι διαβαζω στο update blog της ubi, και αλλοι εχουν θεμα με black screens κτλ.  Μπορει και να φταιει το ιδιο το 1.4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...