Προς το περιεχόμενο

Δείτε το πρώτο demo της Unreal Engine 4 στο Nexus 5


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιχνιδια πάντως και nexus 5 (ιδιαίτερα τα ενεργοβόρα) δεν συμβαδίζουν.... Είμουν σε ταξίδι καιγια να περάσει η ωρα της αναμονής επαίζα με το nexus 5και η μπαταρία με το ζόρι εφτασε μέχρι τις 17:00το απογευμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη πρόοδος στο Mobile gaming.

Όσο για αυτούς που απορούν γιατί στο νέξους 5 και όχι αλλού βάλτε το μυαλό λίγο να δουλέψει... Ένα έχει το ισχυρότερο Android soc σε παραγωγή κι δύο είναι το dev Phone της Google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως και να το δεις τα κινητά θα έχουν πρωταρχική σχέση με την επικοινωνία και κατά δεύτερον με την διασκέδαση.

Τώρα , αν θέλεις να βλέπεις ταινία HD σε 4,5" και 5" ,περί ορέξεως ...κολοκυθόπιτα !!! Γιατί αν ξεφύγεις από αυτές τις διαστάσεις , τότε δεν έχεις να κάνεις με smartphone , αλλά με phablet , tablet , laptop κλπ , έτσι δεν είναι ?

Όσο για την σύνδεση με μεγαλύτερη οθόνη , αυτό είναι δυνατότητα του smartphone και όχι το μέλλον του smartphone. Να μουλεγες για σύνδεση με γυαλιά-οθόνη και ακουστικά , το δέχομαι , αυτό είναι το μέλλον.

Έχεις δίκιο βασικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο iOS κυκλοφορούν εδώ και χρόνια με τεράστια επιτυχία τα infinity blade που είναι με unreal engine 3 , μάλιστα τα έχουν βγάλει και δωρεάν για λίγες μέρες.

 

Έψαχνα να βρω παιχνίδι με unreal engine 3 και δημοφιλές όπως το infinity blade για android δε βρήκα κάτι.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο iOS κυκλοφορούν εδώ και χρόνια με τεράστια επιτυχία τα infinity blade που είναι με unreal engine 3 , μάλιστα τα έχουν βγάλει και δωρεάν για λίγες μέρες.

 

Έψαχνα να βρω παιχνίδι με unreal engine 3 και δημοφιλές όπως το infinity blade για android δε βρήκα κάτι.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

υπαρχει φυσικα, λεγετε fruit ninja.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς παρουσιάζει αυτό το demo; Ότι μέρος της desktop unreal engine έγινε port για arm/Android; Το δύσκολο δεν είναι να γίνει port η μηχανή ή να φτιαχτεί  παιχνίδι για mobile πλατφόρμα με γραφικά από next-gen  pcgame. Το δύσκολο είναι να υπάρξει hardware που με την ανύπαρκτη ψύξη των smartphones και τις σημερινές μπαταρίες να μπορεί να το τρέξει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι 40 λεπτα στο λεωφορείο κάθομαι και κοιταω τον δρομο.

Μιλα με καποιον βρες ευκαιρια να χαλασεις αυτα τα 1000+ δωρεαν λεπτα και μηνυματα που εχει η καθε εταιρια.

Τελος παντων δεν εχω κατι με καποιον αλλα στο μυαλο μου δεν ειναι λογικο ολο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλα με καποιον βρες ευκαιρια να χαλασεις αυτα τα 1000+ δωρεαν λεπτα και μηνυματα που εχει η καθε εταιρια.

Τελος παντων δεν εχω κατι με καποιον αλλα στο μυαλο μου δεν ειναι λογικο ολο αυτο.

όπως ειπες, στο μυαλο σου δεν ειναι λογικο αυτο,

για εμενα δεν ειναι λογικο να καθομαι να μιλάω στο λεωφορείο μπροστα σε τοσο κοσμο και να ακουνε το τι λεω χωρις λογο. π.χ. αν ειναι αναγκαίο να μιλήσω οκ, αλλα οχι ετσι για να πιασω κουβεντα με τον φυλο μου, μες στο λεωφορείο. ασε που θα μου κόψουν καμια κλήση αν με πιασουν να μηλαω στο κινητό την ωρα που οδηγαω.

και sms δεν παιζει. οχι. οχι σε toush screen. ασε που στις 8 η ωρα το πρωί δεν νομιζω να μου απαντήσει και κανεις και να τους καλουσα.

οπότε, βγαζω το ταμπλετ-απομιμιση του psp(κουμπια ftw), και το λιώνω στους emulators. οπου νανε τερματίζω most wanted 5-1-0. ξανα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε θα με τρελάνετε; Αυτό φένεται καλύτερο από το Titanfall στο Xbone και είναι στο Nexus, δηλαδή τι άλλο θέλετε για να ευχαριστιθείτε γραφικά; αμάν!

Να τα χέσω τα γραφικά στο τηλέφωνο. Ας ασχοληθούν με τα γραφικά αποκλειστικά για το πισι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε γραφικά σε κινητό... Πριν μερικά χρόνια παίζαμε φιδάκι.

Θα ήθελα πάντως να ξέρω πόση ώρα μπορεις να παίξεις κάτι τέτοιο με τις σημερινές μπαταρίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο απο το πλαίσιο λες; τι emus παίζει μεχρι n64;

Στειλε πμ να μη βγαινουμε offtopic.

χεσε το pm, δεν εχει και πολυ κίνηση εδω.

οχι, το archos gamepad εχω. νομιζω πως στα specs ειναι ιδια όμως με αυτο το turbo-x.

παιζω οτι emulator εχει βγει, psp,nds,ps1 και n64 αλλα δεν πολυπαιζω σε αυτο.

μονο στο psp τα βρισκει λιγο σκουρα σε ορισμενα games, σε αλλα παιζει και 60 fps όπως το dragonball z shin budokai

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...