Προς το περιεχόμενο

[ακουστικα] sony ericsson mh1 white 8.5ευρω @eshop


aklostr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο MOTOROLA moto g που τα έβαλα δουλεύει ο ήχος και το play-pause, αλλα δεν δουλεύει μικρόφωνο και λοιπά κουμπιά.

Αν πάρω ανταπτοράκι θα δουλέψουν οι άλλες λειτουργίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο MOTOROLA moto g που τα έβαλα δουλεύει ο ήχος και το play-pause, αλλα δεν δουλεύει μικρόφωνο και λοιπά κουμπιά.

Αν πάρω ανταπτοράκι θα δουλέψουν οι άλλες λειτουργίες?

Σίγουρα δεν δουλεύει μικρόφωνο; Γιατί εμένα σε Moto G χωρίς αντάπτορα το μικρόφωνο δουλεύει μια χαρά και μάλιστα με είπαν ότι με ακούν πολύ καθαρά.  Επίσης με 2 γρήγορα πατήματα στο κεντρικό πλήκτρο πάει στο επόμενο τραγούδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν δουλεύει μικρόφωνο; Γιατί εμένα σε Moto G χωρίς αντάπτορα το μικρόφωνο δουλεύει μια χαρά και μάλιστα με είπαν ότι με ακούν πολύ καθαρά.  Επίσης με 2 γρήγορα πατήματα στο κεντρικό πλήκτρο πάει στο επόμενο τραγούδι.

 

 Η αλήθεια είναι ότι απάντησα σε μία μόνο κλήση με τα ακουστικά και δεν με άκουγαν ενώ εγώ ακουγα.

Έκτοτε τα αφαίρεσα. Το ερώτημα παραμένει: αν βάλω ανταπτοράκι θα αλλάξει κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο seven spot, βρηκα ανταπτορακια 1.90!

Τα δινουν για το χαζοακουστικο του iphone που μοιάζει με παλιο τηλέφωνο, πωλείται χωριστά όμως. Μαύρο χρώμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η αλήθεια είναι ότι απάντησα σε μία μόνο κλήση με τα ακουστικά και δεν με άκουγαν ενώ εγώ ακουγα.

Έκτοτε τα αφαίρεσα. Το ερώτημα παραμένει: αν βάλω ανταπτοράκι θα αλλάξει κάτι?

 

Όχι σίγουρα. Εμένα στο παλιό μου τηλέφωνο (Galaxy S3) δούλευαν τα πάντα σωστά με το ανταπτοράκι. Στο τωρινό μου τηλέφωνο (Xiaomi MI2S) όσο το είχα με μανίσια rom και kernel, όλα δούλευαν επίσης άριστα με το ανταπτοράκι. Όταν άλλαξα την rom σε cyanogenmod, όλα τα πλήκτρα σταμάτησαν να δουλεύουν, το μικρόφωνο σε κάθε περίπτωση δουλεύει κανονικά.

Τελικά, πέρα από το θέμα με το βύσμα που υπάρχει σε όλα τα σύγχρονα κινητά, η λειτουργία των πλήκτρων μάλλον έχει να κάνει και με τον kernel που έχει το κάθε κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι σίγουρα. Εμένα στο παλιό μου τηλέφωνο (Galaxy S3) δούλευαν τα πάντα σωστά με το ανταπτοράκι. Στο τωρινό μου τηλέφωνο (Xiaomi MI2S) όσο το είχα με μανίσια rom και kernel, όλα δούλευαν επίσης άριστα με το ανταπτοράκι. Όταν άλλαξα την rom σε cyanogenmod, όλα τα πλήκτρα σταμάτησαν να δουλεύουν, το μικρόφωνο σε κάθε περίπτωση δουλεύει κανονικά.

Τελικά, πέρα από το θέμα με το βύσμα που υπάρχει σε όλα τα σύγχρονα κινητά, η λειτουργία των πλήκτρων μάλλον έχει να κάνει και με τον kernel που έχει το κάθε κινητό.

Γενικά η cyanogen δεν συμπαθεί τα ακουστικά/πλήκτρα. Είναι παλιό φαινόμενο :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Στο seven spot, βρηκα ανταπτορακια 1.90!

Τα δινουν για το χαζοακουστικο του iphone που μοιάζει με παλιο τηλέφωνο, πωλείται χωριστά όμως. Μαύρο χρώμα.

Απο ποια seven spot τα πηρες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσο καλο ηχο βγαζουν ρε παιδια; εχω τα ακουστικα που ειχε μεσα το lg g2. σκεφτομαι να τα παρω απο το ebay στην ιδια τιμη βγαινουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξίσου φτηνό αλλά όχι επίχρυσο είναι αυτό: http://www.ebay.com/itm/271316108122?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

edit: Μην κοιτάτε τι λένε, δεν είναι απλές προεκτάσεις, είναι και OMTP to CTIA adapters.

 

Μην δίνετε 4 ευρώ για τα άλλα (http://www.ebay.com/itm/CTIA-to-OMTP-3-5mm-Adapter-Converter-For-Sony-HTC-Headphones-Handsfree-Earphones-/251457150139?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cables_Adapters&hash=item3a8c039cbb ), τα έχω δοκιμάσει όλα όσα αναφέρω, την ίδια συμπεριφορά έχουν.

 

 

Περνούσα λοιπόν το μεσημέρι έξω από ένα e-shop και πήρα ένα ζευγάρι. Παρήγγειλα και τον αντάπτορα που πρότεινε ο/η noths - μέχρι να έρθει τα χρησιμοποιώ με πατημένο κουμπί.

 

Πάρα πολύ καλή απόδοση και καμία σχέση με τη σαβούρα που είχε έρθει μαζί με το κινητό μου (huawei), καμία σχέση με ένα ζευγάρι pioneer που είχα πάρει 17 ευρώ το 2007 και καλύτερα από κάτι τουβλο-χ headsets που έτυχε να δοκιμάσω σε φιλικό σπίτι προχθές.

 

Ήρθε και το ανταπτοράκι (20 μέρες έκανε) - πήρα 3 μην τυχόν κ χαλάσει. 50 λεπτά το ένα. Και όντως δεν είναι απλή προέκταση αλλά μετατροπέας. Δουλεύουν κανονικά (και το μικρόφωνο) με αυτό χωρίς πατημένα κουμπιά κλπ. στη μπακατελίτσα το Huawei μου αλλά και σε mp3 player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξίσου φτηνό αλλά όχι επίχρυσο είναι αυτό: http://www.ebay.com/itm/271316108122?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Μην κοιτάτε τι λένε, δεν είναι απλές προεκτάσεις, είναι και OMTP to CTIA adapters.

 

Μην δίνετε 4 ευρώ για τα άλλα (http://www.ebay.com/itm/CTIA-to-OMTP-3-5mm-Adapter-Converter-For-Sony-HTC-Headphones-Handsfree-Earphones-/251457150139?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cables_Adapters&hash=item3a8c039cbb ), τα έχω δοκιμάσει όλα όσα αναφέρω, την ίδια συμπεριφορά έχουν.

 

Παρελαβα και εγω το πρωτο και οντως λειτουργει και σαν μετατροπεας. Thanks. Ισα ισα που ειναι και πιο βολικο στο σχημα απο το δευτερο για να μην μεγαλωνει πολυ σε υψος στην υποδοχη του κινητου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...