Προς το περιεχόμενο

ektipotis gia fotos


ioannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω έναν εκτυπωτή inject να εκτυπώνω σχεδόν μόνο τις φωτογραφίες μου, σε κανονικά μεγέθη. Μπορεί κάποιος φίλος να με πληροφορήσει τί να αγοράσω, από που και πόσο περίπου κάνει. Ακόμη και τι χαρτί χρησιμοποιείται για κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι ενας ευτυχής κάτοχος ενός epson stylus photo 950 και χρησιμοποιώ colorlife photo paper ή premium glossy photo paper και μου εκτυπώνει θεούς!!! :P :lol: :lol:

Περισότερο απευθύνεται σε επαγγελματίες ή σε πολύ απαιτητικούς χρήστες.

Γι'αυτό κοστίζει και 410 ευρώ..

Για χαρακτηριστικά εδώ: http://www.epson.co.uk/product/printers/photo/styphoto950/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pantos an kaneis telika thn agora.. enas EPSON tis siras PHOTO 8a soy exei thn poiothta pou psaxneis ALLA DYSTIXOS opws lene kai oi ypoloipoi 8a bazeis arketa ba8ia to xeri sthn tseph gia ka8e mia foto pou 8a perneis apo ton ektypoti sou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα Canon. Ξεχωρίζουν και για την ποιότητά τους και για την ταχύτητά τους... Έχω έναν i950 (πρέπει να έχει γύρω στα 500€) και έχω μείνει έκπληκτος.

Τα χαρτιά είναι ακριβή υπόθεση... Προτίμησε χαρτιά ίδιας μάρκας με τον εκτυπωτή ή κάποιας καταξιωμένης εταιρείας (πχ Ilford, Konica)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω εν μέρη με τον unforgiven( :wink: ):Οτι εκτυπωτή και να πάρεις να προτιμάς ΠΑΝΤΑ αναλώσιμα της εταιρίας που παράγει τον εκτυπωτή... :D

Αλλιώς μπορεί να δεις σημαντική μείωση της απόδοσης των εκτυπώσεων και να κάνεις ζημιά στον εκτυπωτή! :shock: :shock:

Ιδιαίτερα αν αγοράσεις τελικά κάποιον ακριβό,τότε δεν νομίζω οτι πρέπει να ρισκάρεις χρησιμοποιόντας άλλα αναλώσιμα....... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα Canon.

An kai -prosopikh mou apopsh- oi Canon DEN einai kalhteroi se poiothta apo tous antistixous EPSON PHOTO, aketoi (canon) exoun thn POLYTELIA tou na alazeis to ka8e melani apo ta 6 ksexorista pragma pou 8a boh8isei para poly thn tseph soy se sxesh me tous EPSON PHOTO dioth an typoseis 3 Photos me Epson se A4(full poiothta) kai exoun mia sigekrimenh xrwmatikh gama(p.x. ena hliobasilema) 8a peis antio sto kintrino sou alla mazi 8a petakseis kai ola ta ypoloipa xrwmata, pragma pou DEN symbenei stous Canon !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Morgoth έχεις δοκιμάσει να εκτυπώσεις σε CD? Βγαίνει καλή ποιότητα σαν να ήταν εταιρίας το CD η μέτριο? Τα μελάνια πόσο σου βγαίνουν? Σκέφτομαι να πάρω τον Epson Photo 900 για να τυπώνω σε CD. Νομίζω ότι παίρνει το κάθε μελάνι ξεχωριστά, όπως οι Canon. Κάνει 230 ευρώ. Υπάρχει κανένας άλλος πιο φθηνός που να εκτυπώνει πάνω σε CD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den symferei na tis typoneis(poly megalo kostos),ego tis pao se fotografeio me 0.35 thn mia.

Και εγώ το ίδιο κάνω μόνο που πληρώνω 0.20 τη μία. Όσο όμως οι ψηφιακές μπάινουν όλο και περισσότερο στη ζωή μας οι τιμές εκτύπωσης θα πέφτουν. Για παράδειγμα το Μάιο σε μία εμφάνιση που είχα χάσει ειχα πληρώσει 0.25 τη μία...

Γενικά δε συμφέρει καθόλου να τυπώνεις μόνος σου τις φωτογραφίες...Αν πάντως ioannis επιμένεις για αγορά εκτυπωτή να προτιμήσεις κάτι σε HP ή EPSON.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Morgoth έχεις δοκιμάσει να εκτυπώσεις σε CD? Βγαίνει καλή ποιότητα σαν να ήταν εταιρίας το CD η μέτριο? Τα μελάνια πόσο σου βγαίνουν? Σκέφτομαι να πάρω τον Epson Photo 900 για να τυπώνω σε CD. Νομίζω ότι παίρνει το κάθε μελάνι ξεχωριστά, όπως οι Canon. Κάνει 230 ευρώ. Υπάρχει κανένας άλλος πιο φθηνός που να εκτυπώνει πάνω σε CD?

 

Δοκίμασα να εκτυπώσω στο cd που περιείχε η συσκευασία του εκτυπωτή.Μπορώ να πώ οτι με εντυπωσίασε η ποιότητα που έβγαλε!!Εκτυπώνει πολύ καλά(οχι στο τέλειο όμως αν και κοντά).Πιστεύω οτι θα σε ικανοποιήσει.Ιδιαίτερα αν έχεις και ταινίες σε cd ή dvd είναι οτι καλύτερο να τα ζωγραφίζεις σαν τα κανονικά! :wink: Καλή επιλογή και ο epson photo 900.Το μόνο κακό είναι οτι δεν μπορώ να βρώ πουθενά cd με printable επιφάνεια....Τα μελάνια κοστίζουν αρκετά,αλλά μου διαρκούν

αρκετά(εχω να τα αλλάξω απο τον ιούνιο και είναι ακόμα μισογεμάτα εκτός απο το ενα μαύρο(εχει δύο))

 

Οσο για τα μελάνια ο OXTROS κάνει λάθος:εννοείτε οτι αλλάζουν τα μελάνια το καθένα ξεχωριστά! 8) Αυτό που λες συνέβαινε με το παλλιό μου epson 440 ο οποίος είχε δύο catridges:ενα μάυρο και ενα τρίχρωμο.Εκεί μόλις τελείωνε το ένα απο τα τρία χρώματα έλεγες γεια σε όλο το catridge... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den symferei na tis typoneis(poly megalo kostos)' date='ego tis pao se fotografeio me 0.35 thn mia.[/quote']

Και εγώ το ίδιο κάνω μόνο που πληρώνω 0.20 τη μία.

 

Pou dineis tosa liga?Ektos an phgaineis polles mazi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...