Προς το περιεχόμενο

vodafone Τέλος αποσύνδεσης συνδρομητών συμβολαίου


patsasvoura

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλησπερα, θελω να ρωτησω το εξης: 

με πηραν τηλ απο τη voda και μου εκαναν μια προσφορα να φυγω απο την cosmote. για την αλλαγη μου ειπε οτι θα ερθει courier σε 3 μερες να μου φερει τη sim. να φανταστω οτι στο 3ημερο αυτο αν δεν υπογραψω και το μετανιωσω δεν υπαρχει καποια χρεωση, σωστα?

Επεξ/σία από emperor4her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπέρα, πριν 2 χρόνια μου έκανε προσφορά η vodafone και αποφάσισα να φύγω από τόν ΟΤΕ.ηρθε στο σπίτι κούριερ και υπέγραψα συμβόλαιο.σε τρεις μέρες με κάλεσε ο ότε (cosmote) και με ρώτησε γιατί φεύγω από αυτούς, απάντησα ότι δέχτηκα καλύτερη προσφορά,τότε μου κάνει ο ότε μία προσφορά σούπερ αν παραμείνω σε αυτούς(στην cosmote δηλ.)και τους απαντώ οκ θα παραμείνω.μου έστειλαν ένα ακυρωτικό έντυπο για κάθε ενδεχόμενο το συμπλήρωσα με τα στοιχεία μου και το έστειλα και στις δύο εταιρείες.συμφωνα με τον ότε μπορούσα να ακυρώσω ότι απόφαση είχα πάρει μέσα τρεις μέρες, μετά από 7 μέρες μου στέλνει μύνημα η vodafone ότι το αίτημα ακύρωσης είναι ληξηπροθεσμο.και εκεί άρχισε το πάρτυ.οπως ήταν αναμενόμενο μάλλον,μου στέλνουν ένα λογαριασμό (της vodafone) 150€, όπως γέλασα και αγνόησα,να με περνούν τηλ κάθε τρεις και λίγο και ακατάλληλες ώρες και να με απειλούν μέ κυρώσεις και δικαστήρια, απαράδεκτοι.καθε φορά να τους εξηγώ ο καημένος και να μού απαντούν ότι πρέπει να μιλήσω με το αρμόδιο τμήμα που και αν προσπάθησα να τους βρω και τζάμπα να χάνω τήν ώρα μου μαζί τους.και ξανά τα ίδια.μεχρι πού τους είπα δεν πληρώνω κάτι πού δεν οφείλω, αυτό που κάνετε είναι παράνομο μην με ξανά ενοχλήσετε θά αναγκαστώ να κινηθώ νομικά.επιτελους σταματησαν.? Νόμιζα... Μετά από 2 σχεδόν χρόνια ήρθε στο σπίτι εξώδικη δήλωση για εκφοβισμό (από ότι καταλαβαίνω) Και καλά ότι θα πάμε δικαστικά εκτός αν πληρώσω σε 5 μέρες.ειναι γελασμενοι αν νομίζουν ότι θα τους τα ακουμπήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα το έλεγα. Αν είχα πολλά λεφτά, θα είχα 2-3 δικηγόρους τους οποίους θα τους πλήρωνα με το μήνα. Θα τους είχα πεθάνει. Θα το έφτανα όσο πιο μακριά μπορούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πριν 2 χρόνια μου έκανε προσφορά η vodafone και αποφάσισα να φύγω από τόν ΟΤΕ.ηρθε στο σπίτι κούριερ και υπέγραψα συμβόλαιο.σε τρεις μέρες με κάλεσε ο ότε (cosmote) και με ρώτησε γιατί φεύγω από αυτούς, απάντησα ότι δέχτηκα καλύτερη προσφορά,τότε μου κάνει ο ότε μία προσφορά σούπερ αν παραμείνω σε αυτούς(στην cosmote δηλ.)και τους απαντώ οκ θα παραμείνω.μου έστειλαν ένα ακυρωτικό έντυπο για κάθε ενδεχόμενο το συμπλήρωσα με τα στοιχεία μου και το έστειλα και στις δύο εταιρείες.συμφωνα με τον ότε μπορούσα να ακυρώσω ότι απόφαση είχα πάρει μέσα τρεις μέρες, μετά από 7 μέρες μου στέλνει μύνημα η vodafone ότι το αίτημα ακύρωσης είναι ληξηπροθεσμο.και εκεί άρχισε το πάρτυ.οπως ήταν αναμενόμενο μάλλον,μου στέλνουν ένα λογαριασμό (της vodafone) 150€, όπως γέλασα και αγνόησα,να με περνούν τηλ κάθε τρεις και λίγο και ακατάλληλες ώρες και να με απειλούν μέ κυρώσεις και δικαστήρια, απαράδεκτοι.καθε φορά να τους εξηγώ ο καημένος και να μού απαντούν ότι πρέπει να μιλήσω με το αρμόδιο τμήμα που και αν προσπάθησα να τους βρω και τζάμπα να χάνω τήν ώρα μου μαζί τους.και ξανά τα ίδια.μεχρι πού τους είπα δεν πληρώνω κάτι πού δεν οφείλω, αυτό που κάνετε είναι παράνομο μην με ξανά ενοχλήσετε θά αναγκαστώ να κινηθώ νομικά.επιτελους σταματησαν.? Νόμιζα... Μετά από 2 σχεδόν χρόνια ήρθε στο σπίτι εξώδικη δήλωση για εκφοβισμό (από ότι καταλαβαίνω) Και καλά ότι θα πάμε δικαστικά εκτός αν πληρώσω σε 5 μέρες.ειναι γελασμενοι αν νομίζουν ότι θα τους τα ακουμπήσω

Μέχρι το αποτέλεσμα που είχες με το πέρασμα των δύο χρόνων, το ίδιο ακριβώς έχει συμβεί στην μητέρα μου. Λες να κάνουν το ίδιο; Δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω άκρη με το καλό;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ρώτησα δικηγόρο αυτό πού κάνουν είναι παράνομο.Δεν έχω να φοβάμαι τίποτα.Αν θέλουν ας πάμε δικαστικός.Αντιθετως μπορώ να διεκδικήσω πολλά από αυτήν την κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μια από τα ίδια παιδιά.

Πέρα από το εταιρικό μου τηλ΄. μου είχαν δώσει δωρεάν 2 επιπλέον τηλ. αριθμούς

με δωρεάν κλήσεις μεταξύ των αριθμών.

 

Κάποια στιγμή άρχισε να έρχεται ένα πάγιο 2.5 € ανά αριθμό .(σύνολο 5).

Είπα δεν πειράζει το θεώρησα "λογικό" αντίκρυσμα.

 

Κάποια στιγμή σταμάτησα να χρησιμοποιώ (τελείως) τους αριθμούς.

 

Δεν διέκοψα θεωρώντας ότι θα τους χρησιμοποιούσα πάλι στο μέλλον .

(Πλήρωνα άλλα όχι ταχτικά κάθε 2 -3 μήνες).

 

Κάποια στιγμή βλέπω χρέωση 8 € (τέλος επανασύνδεσης μου είπαν),

γιατί είχε μπει σε φραγή και με την πληρωμή επανεργοποιήθηκε.

 

Τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα ότι δεν είναι λογικό να με χρεώσουν μία υπηρεσία

(επανασύνδεση) που δεν ζήτησα. (Μου είπαν δεν μπορούν να κάνουν κάτι).

 

Ζήτησα λοιποόν διακοπή , και εδώ το ταμπλάς πρέπει λεέι να πληρώσετε 20 € τέλος διακοπής.

(αλλιώς δεν διακόπτονται και οι συνδέσεις και θα συνεχίσουν να με χρεώνουν τα πάγια).

Και όταν είπα ότι δεν υπέγραψα καμία σύμβαση που να προβλέπει κάτι τέτοιο,

μου είπαν ότι το έστειλαν σε κάποιο από τους λογαριασμούς.!!!!!!

 

 

Φυσικά θα ακολουθήσουν καταγγελίες.

Ερ. Άραγε οι νόμοι καλύπτουν τον γίγαντα που θα χρεώνει ότι γουστάρει;

 

Υγ.

Εν τέλει το δωρεάν κοστίζει ακριβά.

Όταν θα δείτε λοιπόν την νόστιμη κοπελίτσα να προσφέρει δωρεάν sim, συνδέσεις ή δεν ξέρω εγώ τί,

τότε ξέρετε τι θα κάνετε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...