Προς το περιεχόμενο

[USB Flash] 2x Lexar Jumpdrive S23 32GB USB 3.0 @ Mymemory ~ 22€ [Updated]


Questioner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι ευχαριστημενος απο το φλασακι για τα λεφτα του, του εχω περασει 8 windows installers μεσα (7 sp1 greek 32+64, 7 sp1 english 32+64, 8.1 English 32+64, 8.1 Greek 32+64) και ολα τα office 2013 (gr+en 32+64) και εχει ακομα 10gb ελευθερα για προγραμματακια. Εχω κανει και 3 εγκαταστασεις που εγιναν πολυ γρηγορα...

 

Αλήθεια με ποιο πρόγραμμα τα πέρασες όλα αυτά στο φλασάκι; Εγώ με το yumi προσπάθησα αλλά όταν πάω να περάσω το δεύτερο σβήνει το πρώτο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ τον Tomahawk για την ομαδική παραγγελία που μας έκανε. Το φλασάκι το κοτσάρισα στη SAMSUNG για εγγραφές και δουλεύει τέλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια με ποιο πρόγραμμα τα πέρασες όλα αυτά στο φλασάκι; Εγώ με το yumi προσπάθησα αλλά όταν πάω να περάσω το δεύτερο σβήνει το πρώτο!

 

Στο USB Pen Drive Linux, θα παρατηρήσεις ότι προς το τέλος της σελίδας του YUMI αναφέρονται καμιά δεκαριά παρεμφερή προγράμματα, όπως για παράδειγμα τα Linux Live USB CreatorXBOOT, SARDU, Universal USB InstallerMultiSystem κλπ. Κατέβασε μερικά από αυτά και δοκίμασέ τα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια με ποιο πρόγραμμα τα πέρασες όλα αυτά στο φλασάκι; Εγώ με το yumi προσπάθησα αλλά όταν πάω να περάσω το δεύτερο σβήνει το πρώτο!

 

Δεν χρησιμοποιησα καποιο tool γιατι απ'οσο ψαξιμο εκανα Online μονο με το Sardu γινεται μαλλον, και θελει ψαξιμο.

Απλα βρηκα ολα τα ISOs που με ενδιεφεραν, τα εκανα extract σε δικους τους φακελους στο USB και το το USB το εκανα να boot-αρει σε WinPE 5.0. Εβαλα μεσα και το Pstart.exe το οποιο σεταρα να τρεχει τα SETUP.EXE του εκαστοτε Installer και εβαλα το winPE οταν boot-αρει να τρεχει αυτοματα το Pstart.

 

Οποτε ξεκιναει το USB σε winPE 5.0 και τρεχει αυτοματα το Pstart σε fullscreen το οποιο παρεχει τις επιλογες που θελω για να ξεκινησει τον αναλογο Installer.... Οσο το εχω δοκιμασει σε 3 εγκαταστασεις, δουλευει αψογα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι δριμύτερος. Κοιτάξτε τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

 

Install directly from any number of different Windows Vista/7/8/SVR2008R2/SVR2012 install ISO files (can be automated too).

 

You can use FAT32 or NTFS (and with a few limitations, an exFAT or ext2 formatted drive).

 

Boot directly from linux LiveCD ISOs with persistence - you can have all these (and more) on one Easy2Boot drive and boot them all with persistence - YLMF, Ubuntu, Fedora, StartOS, Porteus, pclinuxos, Backtrack5, kali-linux, Mint ISOs.

 

For most ISOs just 'Drag-and-Drop' - just copy your ISO file directly onto your E2B USB drive (MBR\CSM booting only).

 

No limit to the number of different Linux, Windows Install, WinPE, etc. ISOs or other payload files.

 

Supports Partition Image booting - make image files of any existing, bootable single-partition FAT32 or NTFS USB stick and add the files to E2B (e.g. add images of USB Flash drives made with YUMI, XBOOT, SARDU, WinSetupFromUSB, LiveUSB Creator, Rufus, USB Universal Installer, HP Utilities, etc.).

 

Όλα αυτά με το Easy2Boot.

 

 

Υ.Γ. Αν είναι δυνατόν, το insomnia δεν με αφήνει να απαντήσω επειδή βλέπει το παραπάνω μήνυμα ως greeklish!!! Οπότε προσθέτω αυτό το σχόλιο για να επιτραπεί η απάντηση.

 

Ένα Σφάλμα Παρουσιάστηκε

Η δημοσίευση μηνυμάτων σε αυτό το forum χρησιμοποιώντας greeklish χαρακτήρες, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω πολύ κι εγώ με την σειρά μου τον Tomahawk! Για την διευκόλυνση που μας πρόσφερε απλόχερα με την μαζική παραγγελία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@rnd

 

 

Αν πας εδώ μπορείς να παρακάμψεις τον έλεγχο για greeklish

 

 

αν δεν μπορείς να γράψεις ελληνικά (η δεν θέλεις) η καλύτερη επιλογή είναι αυτή:

http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην αναβιώσω το thread Sandisk Cruzer Extreme 32GB, ας αναφέρω σε αυτό το σχετικό thread ότι το καλύτερο USB Flash Drive της αγοράς πωλείται εδώ και μια εβδομάδα σε ελληνικά καταστήματα σε τιμή 34.30€, παραπλήσια της τιμής της προηγούμενης προσφοράς.

 

Βέβαια, για αυτούς που πραγματοποιούν αγορές από το εξωτερικό, όπως οι περισσότεροι χρήστες αυτού του thread, να υπενθυμίσω ότι το ίδιο USB Flash Drive πωλείται στο mymemory σε τιμή 28.80€.

 

Αν πας εδώ μπορείς να παρακάμψεις τον έλεγχο για greeklish

 

Ευχαριστώ για την υπόδειξη, ούτε που είχε υποπέσει στην αντίληψή μου η συγκεκριμένη ρύθμιση, αφού όπου βλέπω τη λέξη Greeklish ο εγκέφαλος μου τη φιλτράρει υποσυνείδητα και την αγνοεί, οπότε δεν είχα αντιληφθεί την αντίστοιχη επιλογή.

 

αν δεν μπορείς να γράψεις ελληνικά (η δεν θέλεις) η καλύτερη επιλογή είναι αυτή:

http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

 

Χα χα χα!!! Το πρόβλημά μου ήταν ότι δεν μπορούσα να υποβάλω μήνυμα στα Αγγλικά, όχι στα Greeklish. Αισθητικά και γραμματικά, απεχθάνομαι τα Greeklish μέχρι αηδίας. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι πολύ παρακμιακή η ύπαρξη όλων αυτών των online converters. Καλύτερα να μην υπήρχαν ώστε κάποιοι κανίβαλοι να εξαναγκάζονταν να μάθουν να γράφουν στα Ελληνικά. Καλό θα τους έκανε. Αλλά γούστα είναι αυτά.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι το φλασακι,το ειχα παρει με 16 νομιζω απο αμαζον πριν λιγους μηνες..ανετα τα ψηνω αυτα τα 2 να υπαρχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...