Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό Μέρισμα- Τι ισχύει και τι οχι


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tελικά το μέρισμα δόθηκε με βάση τις φετινές δηλώσεις για το 13 η τις περσινές για το 12;

 

Το μερισμα δωθηκε, βαση της πιο ευνοϊκης προς εσενα δηλωσης.

Εστω οτι εκανες αιτηση το Μαιο. Αν τα κριτηρια σου (με βαση την περισνη δηλωση) ηταν οκ, παιρνεις το μερισμα. Αν οχι, το συστημα περιμενε, μεχρι τωρα, ωστε να κανεις της νεα δηλωση, και αν η νεα ηταν πιο ευνοϊκη και σε εβαζε στους δικαιουχους, τοτε μετραει η νεα δηλωση.

Αν την αιτηση την εκανες τωρα, που το συστημα εχει και την παλια και τη νεα δηλωση, τοτε παλι, το συστημα θα ελεγξει και τις δυο δηλωσεις και θα παει με βαση τη μικροτερη (και ευνοϊκοτερη προς εσενα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

εκανα την αιτηση για το μερισμα στις 30 Απριλη με τη περσινη δηλωση κ μου εβγαλε οτι το δικαιουμε κ το ποσό.

Αλλα ως τις 23 Ιουνιου δεν ειχαν μπει χρηματα κ ξαναεκανα την αιτηση με τη φετινη δηλωση (στην οποια παλι ειμαι εντος κριτιριων),

αλλα αλλαξε η κατασταση σε ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ ΚΡΙΤΙΡΙΩΝ.

Μπας κ ξερει κανεις τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση?

Υπαρχει καποιος τροπος επικοινωνιας με καποιον αρμοδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται ρε παιδια; Εμας συνεχιζει και βγάζει ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ ΚΡΙΤΗΡΙΩΝ... Θα ειδοποιηθείτε μετά το τέλος της υποβολής των δηλώσεων Φ.Ε. 2014.Εχουμε κάνει την αίτηση από 22/4/2014. Διαβασα κάπου οτι η καταβολή θα είναι 29 ιουλίου.Καλά αποτέλεσμα πότε θα βγάλουν;; την προηγούμενη μέρα; Εντάξει επανεξετάζουν τις αιτήσεις βασει των νεων κριτηρίων αλλά πόσο καιρό θέλουν; απο την στιγμη που γινεται και η εκκαθαριση αυτοματοποιημένα.. Γνωρίζετε κάτι; οχι τίποτα αλλο για να ενημερωσουμε και την εφορία πότε θα πάρει κανα φράγκο... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ στης κοπελας μου ακομα ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ ΚΡΙΤΗΡΙΩΝ... Θα ειδοποιηθείτε μετά το τέλος της υποβολής των δηλώσεων Φ.Ε. 2014 λεει κ την εκανε 28-4 την αιτηση.με την φετινη δηλωση δικαιουται το μερισμα..τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ στης κοπελας μου ακομα ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ ΚΡΙΤΗΡΙΩΝ... Θα ειδοποιηθείτε μετά το τέλος της υποβολής των δηλώσεων Φ.Ε. 2014 λεει κ την εκανε 28-4 την αιτηση.με την φετινη δηλωση δικαιουται το μερισμα..τι να πω...

 

Φίλε johnnyman , μιλησα πριν λίγο με τον λογιστή και μου είπε ότι μεσα στην βδομάδα θα εχουμε σίγουρα αποτέλεσμα από τη στιγμή που θα κανουν καταβολή 29-30 ιουλίου.. Μάλλον εχει πεσει πολύ ελεγχος στις δηλώσεις με στόχο να μην το δώσουν οπου κι όπου... Υπομονή..όπως πάντα αλλωστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε johnnyman , μιλησα πριν λίγο με τον λογιστή και μου είπε ότι μεσα στην βδομάδα θα εχουμε σίγουρα αποτέλεσμα από τη στιγμή που θα κανουν καταβολή 29-30 ιουλίου.. Μάλλον εχει πεσει πολύ ελεγχος στις δηλώσεις με στόχο να μην το δώσουν οπου κι όπου... Υπομονή..όπως πάντα αλλωστε.

 

 

 

αντε να δουμε Inteluser!!αναμενουμε λοιπον!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...