Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό Μέρισμα- Τι ισχύει και τι οχι


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά να ρωτήσω κατι οσοι το πήραν ή οχι τους ήρθε καποιο mail ; , εμενα μεχρι και τώρα που μιλάμε λεει " ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ ΚΡΙΤΗΡΙΩΝ... Θα ειδοποιηθείτε μετά το τέλος της υποβολής των δηλώσεων Φ.Ε. 2014 "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κατι οσοι το πήραν ή οχι τους ήρθε καποιο mail ; , εμενα μεχρι και τώρα που μιλάμε λεει " ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ ΚΡΙΤΗΡΙΩΝ... Θα ειδοποιηθείτε μετά το τέλος της υποβολής των δηλώσεων Φ.Ε. 2014 "

 

και μενα τα ιδια λεει και ουτε μαιλ ουτε τιποτα δεν υπαρχει αυτη η κατασταση κοντευω να σκασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά εχω εκνευριστεί με την ολη κατάσταση. σχεδόν με λυπάμαι ..3 μηνες περιμένω 500 κ...ευρώ ,λες  και θα με σώσουν ..ισα ισα 2 ενοίκια είναι..... ..ειναι ολοι τους καθάρματα . μας εχουν φερει στην χειρότερη κατάσταση , ο μισθός μου εχει μειωθεί τόσο που εχει μενει μονο το ένα τρίτο απο αυτόν..δεν χρειαζόμαστε το μέρισμα αλλα αλλαγή φρουράς !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατηρήσατε οτι τα καναλια "ουδεν σχολιο" για το συγκεκριμενο θέμα ;;; Σε αντιθεση με τη δοση της 10ης ιουλιου που κανανε καθημερινως καποια αναφορά. anyway αγαπητοι.κοντος ψαλμός αλληλούια... αύριο ή την τετάρτη θα ξερουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατηρήσατε οτι τα καναλια "ουδεν σχολιο" για το συγκεκριμενο θέμα ;;; Σε αντιθεση με τη δοση της 10ης ιουλιου που κανανε καθημερινως καποια αναφορά. anyway αγαπητοι.κοντος ψαλμός αλληλούια... αύριο ή την τετάρτη θα ξερουμε.

ουδέν σχόλιο για την καταβολή αλλά από το πρωί μας έχουν πρήξει τα π@π@ρι@ με τον νέο φόρο ακίνητης περιουσίας, τις οφειλές για την ΔΕΗ και την εφορία...προσωπικά θεωρώ πως με κάτι τέτοια επικοινωνιακά τερτίπια καταφέρνουν και μας κοιμίζουν, το ξέρουν καλά το παιχνίδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουδέν σχόλιο για την καταβολή αλλά από το πρωί μας έχουν πρήξει τα π@π@ρι@ με τον νέο φόρο ακίνητης περιουσίας, τις οφειλές για την ΔΕΗ και την εφορία...προσωπικά θεωρώ πως με κάτι τέτοια επικοινωνιακά τερτίπια καταφέρνουν και μας κοιμίζουν, το ξέρουν καλά το παιχνίδι!

Μερικοι δεν ξερουν πως να πληρωσουν τους φορους δεν ξερουν τι παει να πει ληξιπροθεσμα χρεη και ποσο τοκιζονται νομιζω οτι αυτη η ενημερωση χρειαζεται παρα να μου δειχνουν τα βαπτισια του Αρναουτογλου τζιουνορ η παραλιες με το καταλληλο οφθαλμολουτρο.

Πολλοι δεν ηξεραν οτι οι πολλες δοσεις τοκιζονται και αν αργησεις ο τοκος ειναι μεγαλος δεν εχουν ολοι ιντερνετ.

 

Εμενα ενας γνωστος μου που δεν δικαιουταν το επιδομα λογω τεκμηριων (ειχε 6.800) μετα την αυξηση του οριου στα 7000 το πηρε την Παρασκευη.Μην ξεχνατε οτι ισχυει και το οριο το 150.000 ευρω περιουσιακης καταστασης εκτος απο το τεκμαρτο εισοδημα(η πραγματικο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι δεν ξερουν πως να πληρωσουν τους φορους δεν ξερουν τι παει να πει ληξιπροθεσμα χρεη και ποσο τοκιζονται νομιζω οτι αυτη η ενημερωση χρειαζεται παρα να μου δειχνουν τα βαπτισια του Αρναουτογλου τζιουνορ η παραλιες με το καταλληλο οφθαλμολουτρο.

Πολλοι δεν ηξεραν οτι οι πολλες δοσεις τοκιζονται και αν αργησεις ο τοκος ειναι μεγαλος δεν εχουν ολοι ιντερνετ.

 

Εμενα ενας γνωστος μου που δεν δικαιουταν το επιδομα λογω τεκμηριων (ειχε 6.800) μετα την αυξηση του οριου στα 7000 το πηρε την Παρασκευη.Μην ξεχνατε οτι ισχυει και το οριο το 150.000 ευρω περιουσιακης καταστασης εκτος απο το τεκμαρτο εισοδημα(η πραγματικο).

 

Τι εννοείς "το πήρε την παρασκευή" ;; του κατεβαλαν; αφού αυριο λενε θα γινει η καταβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς "το πήρε την παρασκευή" ;; του κατεβαλαν; αφού αυριο λενε θα γινει η καταβολη.

Ναι το πηρε και σιγουρα θα το παρουν και οι υπολοιποι μεσα στην εβδομαδα εκτος αν ανηκουν στην κατηγορια που θα το παρει τον Αυγουστο(ο γνωστος μου ειχε κανει φορολογικη δηλωση αρκετο καιρο πριν).

αιτηση μεσα απριλιου, ενδεικτικό αποδοχή 500€, κανενα νεο 100 μερες μετα... ας πουνε τουλαχιστον δε παιρνεις τιποτα μην ελπίζουμε κιολας...

Δηλαδη με την δηλωση του 2013(οικονομικο ετος) δεν ξεπερναγες τα 6.500??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...