Προς το περιεχόμενο

Κι εγώ που νόμιζα ότι πέθαναν οι φιλόσοφοι.....


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

Εμείς , που έχουμε 200 φίλους , ειδικά φίλους που βλέπουμε , ΔΕΝ έχουμε ανάγκη να του δείξουμε ότι υπάρχουμε στην ζωή του , και ότι τον εκτιμούμε μέσω των λάικ. Και μένα , στις φωτό , και στα στάτους μου , έχω ελάχιστα λάικ , παρόλο που με διαβάζουνε οι φίλοι μου , απλά βαριούντε να σχολιάσουνε ή να ασχοληθούνε . Εκτός αν ανεβάσω καμιά κάμμενη ή αστεία φωτό!

 

 

 

Να σαι καλα βρε φιλε , γελασα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα μπορούσα να σου πω πως δεν αντιλαμβάνεσαι ούτε τι γράφεις αλλά θα ήταν σαν να λέω σε αυτούς τους χρήστες του facebook που αναφέρθηκαν σε αυτό το thread ότι γράφουν χαζομάρες. 

 

Τσάμπα κόπος. 

 

Όσο και να προσπαθείς να το ντύσεις, από κάτω παραμένει το γεγονός πως κλαίγεσαι γιατί οι άλλοι δεν σου κάνουν "like" για τα *****&@#* που γράφεις (και εσένα σου φαίνονται μαμάτα) ενώ κάνουν like σε κάτι τύπους στο facebook. 

 

Αλά δεν βαριέσαι... εδώ λες για τον εαυτό σου ότι είσαι ορθολογιστής 18χρονος που πιστεύει σε θεούς και έχει άποψη και ονοματίζει την μεγάλη γενιά φιλοσόφων. 

 

 

Κοίτα, θα μπορούσε να ήταν σωστό το σκεπτικό σου, αλλά μπάζει από παντού μιας και όπως προείπα δεν έχω λογαριασμό στο facebook, δείχνοντας έτσι ότι ούτε καν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις τα post μου οπότε και σταματάω να ασχολούμαι μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαστε ένα είδος ζώου που αγωνίζεται στη ζωή του για την εξέλιξη του είδους του και ενα κομμάτι της Φύσης που στο τέλος της επιστρέφουμε τα συστατικά μας..

 

δεν υπάρχει ουτε θεος, ούτε μετα θανατος ζωη, ούτε ηθική, ούτε αλήθεια, ούτε ψέμα.. 

 

για αυτο να περνατε καλα και να μην στεναχωριέστε αδικα..

 

οπως είπε και ο Ράμπο.. "καλύτερα να παεθάνεις για κάτι παρα να ζήσεις για το τίποτε" 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως διυλίζουμε τον κώνωπα. Τα πράγματα είναι απλά, το φατσοβιβλίο όπως και οι περισσότερες στιγμές της ζωής μας έχουν τη βαρύτητα που τους δίνουμε. Ανάλογα πάντα κάτω απο ποιο πρίσμα κοιτάμε κάθε φορα.
Το πρόβλημα δεν είναι εκείνων που γράψουν τις αμπελοφιλοσοφίες τους, το πρόβλημα είναι δικό σου που δεν τους διαγραφείς.  Όλα τα άλλα ανήκουν στη καρτέλα των αμπελοφιλοσοφιών που με το δίκιο σου κατακρίνεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως διυλίζουμε τον κώνωπα. Τα πράγματα είναι απλά, το φατσοβιβλίο όπως και οι περισσότερες στιγμές της ζωής μας έχουν τη βαρύτητα που τους δίνουμε. Ανάλογα πάντα κάτω απο ποιο πρίσμα κοιτάμε κάθε φορα.

Το πρόβλημα δεν είναι εκείνων που γράψουν τις αμπελοφιλοσοφίες τους, το πρόβλημα είναι δικό σου που δεν τους διαγραφείς.  Όλα τα άλλα ανήκουν στη καρτέλα των αμπελοφιλοσοφιών που με το δίκιο σου κατακρίνεις. 

Μωρέ να τους διέγραφα, αλλά δεν έχω facebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι που δεν υπάρχουν και dislike...

Έτσι κάποιοι βλέπουν μόνο τα like και ψωνίζονται.

Ενώ σε πολλά ποστ που δεν μου αρέσουν και τώρα τα αγνοώ,θα έκανα dislike!

 

 

Το χειρότερο βέβαια είναι όταν άνθρωποι σε παρακαλάν να τους κάνεις like,ή προσβάλλονται και τσακώνονται μαζί σου γιατί έκανες like αυτό ή δεν έκανες like εκείνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν έχεις, δεν αντιμετωπίζεις πρόβλημα. Πρόμπλεμ σόλβντ!

 

Από ότι φαίνεται ζουν και βασιλεύουν στο facebook. Ψάχνω εδώ και ένα τέταρτο να βρω κάποιο post που να μην περιέχει βαθυστόχαστες φιλοσοφίες. ...Και το αστείο είναι ότι μου πετάνε μπηχτές που και που γιατί δεν κάνω κι εγώ τέτοια ποστ.

 

 

Απλά βασίστηκα σε αυτα που έγραψες αρχικά. Μάλλον κατάλαβα λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν έχεις δεν αντιμετωπίζεις πρόβλημα. Πρόμπλεμ σόλβντ!

 

 

Απλά βασίστηκα σε αυτα που έγραψες αρχικά. Μάλλον κατάλαβα λάθος.

Γενικά μιλάω για το γεγονός ότι στο fb υποκρίνονται πως είναι σοφιστικέ και τέτοια φάση ενώ στην πραγματικότητα δεν έχουν καμία σχέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι που δεν υπάρχουν και dislike...

Έτσι κάποιοι βλέπουν μόνο τα like και ψωνίζονται.

Ενώ σε πολλά ποστ που δεν μου αρέσουν και τώρα τα αγνοώ,θα έκανα dislike!

 

 

Το χειρότερο βέβαια είναι όταν άνθρωποι σε παρακαλάν να τους κάνεις like,ή προσβάλλονται και τσακώνονται μαζί σου γιατί έκανες like αυτό ή δεν έκανες like εκείνο.

Kαι ποιος θα κανε dislike στην κάθε παπαριά? Το 99% των like σε οτιδήποτε ανεβάσει μια γκόμενα είναι είτε από φίλες είτε από κάποιους που νομίζουν ότι θα πηδήξουν. Δεν είναι πραγματικό like δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, θα μπορούσε να ήταν σωστό το σκεπτικό σου, αλλά μπάζει από παντού μιας και όπως προείπα δεν έχω λογαριασμό στο facebook, δείχνοντας έτσι ότι ούτε καν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις τα post μου οπότε και σταματάω να ασχολούμαι μαζί σου.

 

 

Θα σου πρότεινα να μην γράφεις γιατί πέρα από ότι επιβεβαιώνεις ό,τι λέω βγάζεις και άλλα στη φόρα. 

 

 

Π.χ., δείξε μου κάπου που είπα ότι έχεις λογαριασμό στο facebook ή τουλάχιστον το υπονόησα. 

 

 

Εάν δεν το κάνεις, τότε δείχνεις εμπράκτως πως δεν αντιλαμβάνεσαι ούτε τι διαβάζεις. 

 

Εδώ θα ήθελα να σου θυμίσω (σε περίπτωση που δεν το θυμάσαι ή δεν το ξέρεις ακόμα) πως τα εισαγωγικά ( "" ) δείχνουν και μία, ας το πούμε, "μεταφορική" (μεταφορικήception) χρήση μιας λέξης. Π.χ. "like". 

 

 

Εάν δεν κάνεις τίποτα τότε δείχνεις εμπράκτως πως συμφωνείς με ό,τι έγραψα και επειδή δεν σε συμφέρει λες ό,τι να 'ναι για να δικαιολογηθείς (μιας και ήταν εντελώς άστοχο το σχόλιο περί λογαριασμού στο facebook). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας πω ένα μυστικό που δεν ισχύει μόνο για το fb αλλά και για το διαδίκτυο γενικότερα αλλά ας το συγκεκριμενοποιήσουμε στο fb:

 

Αν το fb έχει ένα αρνητικό είναι πως αποκάλυψε την βλακεία του διπλανού μας που ήταν καλά κρυμμένη εδώ και χιλιετίες. Δεν μας αποβλάκωσε το fb, η βλακεία πάντα υπήρχε, απλά την αγνοούσες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαστε ένα είδος ζώου που αγωνίζεται στη ζωή του για την εξέλιξη του είδους του και ενα κομμάτι της Φύσης που στο τέλος της επιστρέφουμε τα συστατικά μας..

 

δεν υπάρχει ουτε θεος, ούτε μετα θανατος ζωη, ούτε ηθική, ούτε αλήθεια, ούτε ψέμα.. 

 

για αυτο να περνατε καλα και να μην στεναχωριέστε αδικα..

 

οπως είπε και ο Ράμπο.. "καλύτερα να παεθάνεις για κάτι παρα να ζήσεις για το τίποτε" 

Ωραίο status θα είναι αυτό! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να μην γράφεις γιατί πέρα από ότι επιβεβαιώνεις ό,τι λέω βγάζεις και άλλα στη φόρα. 

 

 

Π.χ., δείξε μου κάπου που είπα ότι έχεις λογαριασμό στο facebook ή τουλάχιστον το υπονόησα. 

 

 

Εάν δεν το κάνεις, τότε δείχνεις εμπράκτως πως δεν αντιλαμβάνεσαι ούτε τι διαβάζεις. 

 

Εδώ θα ήθελα να σου θυμίσω (σε περίπτωση που δεν το θυμάσαι ή δεν το ξέρεις ακόμα) πως τα εισαγωγικά ( "" ) δείχνουν και μία, ας το πούμε, "μεταφορική" (μεταφορικήception) χρήση μιας λέξης. Π.χ. "like". 

 

 

Εάν δεν κάνεις τίποτα τότε δείχνεις εμπράκτως πως συμφωνείς με ό,τι έγραψα και επειδή δεν σε συμφέρει λες ό,τι να 'ναι για να δικαιολογηθείς (μιας και ήταν εντελώς άστοχο το σχόλιο περί λογαριασμού στο facebook). 

Είπες το εξής: Όσο και να προσπαθείς να το ντύσεις, από κάτω παραμένει το γεγονός πως κλαίγεσαι γιατί οι άλλοι δεν σου κάνουν "like"

 

Τώρα εάν μίλαγες σε πρώτο ενικό αλλά εννοούσες τρίτο πληθυντικό, δεν μπορούσα να το ξέρω. Παρ' όλα αυτά εάν με την μεταφορική έννοια του like εννοούσες ότι γενικά δεν είμαι αρκετά κοινωνικό κτλ, τότε να μην ανησυχείς μιας και έχω και πολλούς φίλους αλλά και κοπέλα, δεν έχω πρόβλημα σε αυτόν τον τομέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...