Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση APC Smart-UPS C 1500VA


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δε θες να διακινδυνεύσεις αγοράζοντας νέες, βρες κάπου να δανειστείς αντίστοιχες και δοκίμασέ τες στο UPS σου, όπως το περιγράφεις απλά πεθάναν οι μπαταρίες.

 

Το "λογικό" κύκλωμα σε αυτά τα UPS τροφοδοτείται από τις μπαταρίες, δεν υπάρχει bypass από το δίκτυο, οπότε αν πέσουν οι μπαταρίες το UPS δεν παίρνει καν μπροστά. Αλλάζεις τις μπαταρίες και είναι μια χαρά ξανά.

 

Παρέθεσα ακριβώς αυτό που μου είπε ο τεχνικός της APC, ότι δηλαδή το UPS έχει χαλάσει και ότι επειδή είναι εκτός εγγύησης για 4 μήνες, δεν γίνεται αντικατάσταση. 

 

Μάλιστα με έβαλε πρώτα να ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΩ τη μπαταρία από το UPS για τους ελέγχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα αγαπητέ φίλε και σε ευχαριστούμε για τη ματιά.

 

Θα προσπαθήσω να απαντήσω εν συντομία σε αυτά που αναφέρεις και για οτιδήποτε άλλο είμαι στη διάθεσή σου μέσω πμ.

 

Σου έστειλα ΠΜ, περιμένω την απάντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά να πω, πολύ καλή παρουσίαση.

Επειδή έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με "no name" UPS , έχοντας την λάθος άποψη ότι έλα μωρέ θα πάρω ένα φτηνό και όσο βγάλει..., το έχω ψάξει και τα APC προσφέρουν όλα όσα υπόσχονται.

Η μονάδα που έχω στην κατοχή μου είναι το SMT1000I (επίσης με καθαρό ημίτονο), παρόμοιο σαν εμφάνιση, και με πολλές λειτουργίες στο Interface και φυσικά όλες τις δυνατότητες μέσω του software.

Τέλος με έπεισε ακόμα περισσότερο η OnSite εγγύηση (3 χρόνια στο SMT1000I), δηλαδή οτιδήποτε πάθει το UPS ή οι Μπαταρίες στέλνουν αντικατάσταση!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος πως γίνεται η συνδεσμολογία του computer και ενδεχομένως κάποιων περιφεριακών στο συγκεκριμένο ups? Το computer μου φοράει 1000αρι τροφοδοτικό Θέλω να αγοράσω το μεγαλύτερο αδερφάκι του στα 2200VA.Βλέπω όμως ότι δεν έχει τις πρίζες σούκο από πίσω αλλά τα φυσάκια που εφαρμόζουν στα τροφοδοτικά.Οπότε χρειαζόμαστε extra καλώδια που να βγάζουν στο ίδιο φυσάκι των τροφοδοτικών; Επίσης θέλω να συνδέσω 2-3 περιγεριακά όπως έναν ΅WD NAS και μία οθόνη.Μήπως γνωρίζεται τι παίζει με το sine wave; Διότι διάβασα ότι κάποιες συσκευές έχουνε πρόβλημα με αυτό και ότι μόνο τα τροφοδοτικά των computer μπορούν να συνδεθούν πάνω με απόλυτη ασφάλεια.Κάθε γνώμη καλοδεχούμενη,ευχαριστώ προκαταβολικά!

Γιώργος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...