Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι ο αγαπημένος/καλύτερος σας ηθοποιός


Sog96Ch

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αντε να κανω και εγω μια λιστα, και οχι να πω εναν.

 

(τυχαια σειρα)

 

1. Leonardo Di Caprio

2. Al Pacino

3. Robert De Niro

4. Jack Nicholson

5. Anthony Hopkins

6. Samuel Jackson

7. Denzel Washington

8. Morgan Freeman

9. Jamie Fox

10. Paul Giamatti

11. Kevin Spacey

 

εχω και κανα 2 που δεν ειναι ηθοποιαρες, αλλα δε χανω ευκολα ταινια τους

Jason Statham

Mark Strong

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε η ερώτηση ήταν πολύ εύκολη έλεγες ένα pacino η deniro και καθάριζες. Με τόσες παπαριές που έχουν γυρίσει τα τελευταία 20 χρόνια όμως πλέον είναι αδιανόητο να θεωρούνται οι καλύτεροι ηθοποιοί..

 

Επίσης είναι πολύ δύσκολο να διαλέξεις από σύγχρονους γιατί υπάρχει ένα υψηλό στανταρ ερμηνείας από το οποίο οι αξιόλογοι (οι οποίοι είναι άπειροι) δεν πέφτουν χαμηλότερα. Ως αποτέλεσμα οι ποιότητες των ερμηνειών καθορίζονται κυρίως από το είδος της ταινίας. Είναι δε τόσο πολλοί πλέον στα ίδια επίπεδα που δεν ξεχωρίζει κάποιος από το pack όπως παλιά

 

ως αποτέλεσμα αν και βλέπω ταινίες συνέχεια, αγαπημένο ηθοποιό δεν έχω πλέον. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς όσοι λέμε Ντε Νίρο ή Πατσίνο το λέμε για τις χρυσές εποχές τους και όχι για το τι κάνουν τώρα. Όπως όσοι θεωρούν το Μαραντόνα κορυφαίο ποδοσφαιρίστη όλων των εποχών δε το λένε για το τι έκανε στα γεράματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ υποθέτουμε ότι ο αγαπημένος μου ηθοποιός είναι ο al pacino. Βγαίνει η νέα του ταινία και σκέφτομαι "τι μαλακία να γύρισε πάλι" όπως σκέφτονται όλοι που νιώθουν λίγο το σινεμά.

 

Τι σκατά αγαπημένος είναι λοιπόν, όταν θα γυρίσει ταινία ο Dwayne Johnson που είναι wrestler και θα σκεφτώ "ωπ ωραία να δούμε λίγο ξύλο"

 

Η ηλικία στην ηθοποιία δεν έχει την ίδια επιρροή που έχει και στο ποδόσφαιρο για να δεχτώ ως προβλημα τα "γεράματα". Εδώ ο Σταλόνε που είναι action ηθοποιός έγινε 65 και οι ταινίες του διατηρούν την ποιότητα τους για το είδος, ίσα ίσα το escape plan ήταν και γαμάτο.

 

Οπότε δεν μπορώ να συμφωνήσω με το επιχείρημα της "χρυσής εποχής" καθώς υπάρχουν πολλοί ηθοποιοί που δεν ρίχνουν τόσο κάτω τον πήχη όπως ο pacino η ο de niro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα ο καλύτερος ηθοποιός είναι αυτός που μπορεί να "υποδυθεί" ρόλους. Και το κριτήριο φυσικά για αυτό είναι να έχει παίξει διαφορετικούς ρόλους ώστε να έχουμε δει πόσα απίδια πιάνει. Ως εκ τούτου ο καλύτερος ηθοποιός που έχω δει ποτέ είναι με τεράστια διαφορά από τον δεύτερο ο εικονιζόμενος

 

post-203851-0-06394700-1398430755_thumb.jpg

 

Όσο για αγαπημένο έχω πολλούς (αν και αυτό είναι συνάρτηση της ταινίας που παίζουν) από Jason Statham μέχρι Daniel Day Lewis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ας προσθέσω κι άλλους στη λίστα μου:

 

Σον Κόννερι (μακράν ο καλύτερος από όλους όσους έχουν αναφερθεί προηγουμένως και όσοι είναι φίλοι του σινεμά θα συμφωνήσουν)

Ράσελ Κρόου

Μάρλον Μπράντο

Έρολ Φλυν

Πιρς Μπρόσναν

Ρότζερ Μουρ

Ρόμπερτ Ντε Νίρο

Αλ Πατσίνο

Χιου Τζάκμαν

Λίαμ Νήσον

Τομ Χανκς

Τζον Τραβόλτα

 

Όλοι οι υπόλοιποι αδιάφοροι εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις που δεν φτάνουν σε καμία περίπτωση το επίπεδο των προαναφερθέντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...