Προς το περιεχόμενο

φωτογραφια διαβατηριου.Ξυρισμενος/αξυριστος


geonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομιζεις? η εισαι σιγουρος?γιατι καλο ειναι πριν απαντας σε κατι καλο ειναι να γνωριζεις στα σιγουρα, δεν με ενδιαφερει η προσωπικη αποψη σου για το πως πρεπει να ειναι ενα δημοσιο εγγραφο..γιάυτο και ρωταω συγκεκριμενα αν υπαρχει καποιος που εχει ΗΔΗ διαβατηριο με μουσια..και αυτο το λεω γιατι γραφεις  νομιζω πως τα μουσια κ τα μαλλια "απαγορευονται" για το λογο οτι χωρις αυτα εισαι αλλος ανθρωπος, 

sorry αλλα εχω μακρια μαλλια και μουσια απο το 2007..τι παει να πει ¨απαγορευονται"?δλδ αυτο με κανει ανθρωπο που δεν δικαιουται να εχει διαβατηριο?πολυ χαζο μου ακουγεται..επισης αναφερεις .."θα σου συνιστουσα νασαι ξυρισμενος κουρεμενος,σε νορμαλ κατασταση" οκ, ουδεν σχολιον επ'αυτου.

φιλικα παντα!

οκ!

 

κατσε ρε φιλε,εγω μιλησα για νορμαλ μουσια κ μαλλια,ημερων.δηλ εμφανιση που αλλαζει τακτικα.εσυ τοχεις φτασει στο πατωμα οπως το κοβω οποτε λες να ενοοω να πας να ξυριστεις κ να κουρευτεις για να βγαλεις φωτο διαβατηριου η οτι απαγορευονται στους μαλλιαδες?δηλαδη ενας παπας τι θα κανει θα ξυριστει?

 

οπως σουπε κ ο μπατσακος "οπως εισαι παντα" αυτο τα λεει ολα.

 

τωρα αν βγαλεις φωτο με κοτσιδα κ μουσι κ μετα στη δωσει κ πας κ ξυριστεις κ δε σε αναγνωριζουν στο γκισε,ποιος θα φταιει?

 

βεβαια χωρις να αναλωθουμε σε εφηβικα "δηλαδη θες να μου πεις",το να εισαι περιποιημενος ξυρισμενος-κουρεμενος δειχνει γενικα ακεραιοτητα υπευθυνοτητα κ σοβαροτητα (τοσο για σενα οσο κ για τα επισημα εγγραφα που παρουσιαζεις) κατι που ειναι διεθνως αναγνωρισμενο κ πιθανον χρησιμο σε μια ξενη χωρα ειδικα οταν θαχεις να κανεις με τον καθε ουγκα μπουγκα ξενο υπαλληλο.

 

 

Με την ίδια λογική σήμερα φοράω γυαλιά, αύριο φακούς επαφής. (άσε που υπάρχουν και οι έγχρωμοι).  Τι δλδ. θα μου απαγορεύσουν να ξυριστώ κάποια στιγμή, ή να κουρευτώ γουλί αμα μου τη δώσει;

 

δε σου απαγορευει κανεις τπτ,ειναι στη διακριτικη σου ικανοτητα.προσωπικα δε θα ηθελα να χρειαστει να πεισω καποιον οτι ειμαι ο εικονιζομενος αν εχει αμφιβολιες.ειδικα σε ξενη χωρα η αν βιαζομαι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου κοψουν τη φωτο, θα πρέπει να αγοράσεις νέο ταχυδρομικό παραβολο, νομίζω 5€ ειναι, φωτο καινουργιες μπορει να σου βγάλει ο φωτογράφος αλλά αν δεν κάνει ο εξοπλισμός του δεν έχει σημασία. 

Πήγαινε στην υπηρεσια διαβατηριών και ρώτα τι χρειάζεται, ρώτα τους και που μπορεις να βγάλεις καλές φωτο, συνηθως ξέρουν να σου πουν.

Εβγαλα πριν κανα μήνα νεο διαβατήριο και στον προθαλαμο ήταν καμποσοι που κατεθεταν ξανα τα δικαιολογητικά. Μια μου ειπε για τον φωτισμό, μια άλλη για τα μαλλιά, κτλ. 

Εγώ ήμουν τυχερός γιατί αν και μου την ειπε για τον φωτισμό και το κεντραρισμα τελικά δεν μου την επεστρεψαν. Για μούσια δεν ξέρω αλλά ρώτα τον μπατσάκο σχετικά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι είπαν παραπάνω, κοινώς όπως είσαι συνήθως. Εγώ με γένια είμαι σε όλα τα δημόσια έγγραφα (δίπλωμα, διαβατήριο, ταυτότητα), αλλά δεν ξυρίζομαι ποτέ. Στο παλιό διαβατήριο είχα και τα μαλλιά κάτω, δεν παίζει κανένα πρόβλημα. Μην αγχώνεσαι και πολύ πάντως, πόση διαφορά να κάνουν τα μούσια, μπορούν να κάνουν και βιομετρικό έλεγχο πλέον έτσι κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τις νέες φωτογραφίες διαβατηρίου – διπλώματος, οι οποίες είναι πιο μεγάλες από τις παλιές με υψηλότερη ανάλυση, υπεύθυνοι είναι οι φωτογράφοι που τις βγάζουν. Όταν πρωτοβγήκαν δόθηκαν οδηγίες στους φωτογράφους με τις προδιαγραφές. Αν λοιπόν για κάποιο λόγο δε στις δεχθούν πας στον ίδιο φωτογράφο και του λες να στις ξαναβγάλει. Καλό είναι πριν τις βγάλεις να τον ρωτήσεις αν έχει το κατάλληλο εξοπλισμό για να καλύψει τα specs που απαιτούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Για να μην ανοίγω νέο thread ...

 

Μπορώνα χρησιμποιήσω φώτο από αυτές που έβγαλα για ανανέωση διαβατηρίου για εκδοση διπλώματος οδήγησης νέου τύπου ?

 

Έχουν τις ίδιες προδιαγραφές δηλαδή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω νέο thread ...

 

Μπορώνα χρησιμποιήσω φώτο από αυτές που έβγαλα για ανανέωση διαβατηρίου για εκδοση διπλώματος οδήγησης νέου τύπου ?

 

Έχουν τις ίδιες προδιαγραφές δηλαδή ?

Νομίζω ναι φίλε μου
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη ειχα το ιδιο θεμα  μου ειπαν απο την  εκδοση διαβατηριων οτι φωτο με μουσια ΔΕΝ περναει .

Επισης μην μπερδευετε  τα γενια με τα μουσια αλλο το ενα αλλο το αλλο .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειχα το ιδιο θεμα μου ειπαν απο την εκδοση διαβατηριων οτι φωτο με μουσια ΔΕΝ περναει .

Επισης μην μπερδευεται τα γενια με τα μουσια αλλο το ενα αλλο το αλλο .

Ξέρω το έγραψες γενικά να υπάρχει, αλλα και γένια να είχαν το 14, τώρα έχουν σίγουρα ωραίο μουσακι χαχα (να γίνεται και λίγο πλάκα)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω νέο thread ...

 

Μπορώνα χρησιμποιήσω φώτο από αυτές που έβγαλα για ανανέωση διαβατηρίου για εκδοση διπλώματος οδήγησης νέου τύπου ?

 

Έχουν τις ίδιες προδιαγραφές δηλαδή ?

 

Έχουν ακριβώς τι ίδιες προδιαγραφές και το λέω με απόλυτη σιγουριά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον έλεγχο δε κοιτάνε αν έχεις μακρύ μαλλί ή μουσια αλλά εστιάζουν σε άλλα χαρακτηριστικά που δε μεταβάλλονται στο τρίγωνο ματιά-χείλη. π.χ. Χρώμα ματιών, απόσταση μύτης με στόμα-μάτια, κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειχα το ιδιο θεμα μου ειπαν απο την εκδοση διαβατηριων οτι φωτο με μουσια ΔΕΝ περναει .

Επισης μην μπερδευετε τα γενια με τα μουσια αλλο το ενα αλλο το αλλο .

Καλά τώρα είναι σοβαροί ; Δηλαδή θα πάω να κόψω τα μούσια για να βγάλω διαβατήριο; Πιστεύω πως μεγαλύτερο πρόβλημα θα εχω έτσι στα αεροδρόμια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...