Προς το περιεχόμενο

φωτογραφια διαβατηριου.Ξυρισμενος/αξυριστος


geonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα στην κοινοτητα του insomnia. θελω να βγαλω καινουριο διαβατηριο αλλα πρωτα θελω να βεβαιωθω αν πρεπει στην φωτο να ειμαι ξυρισμενος? μπορω να βγαλω φωτο διαβατηριου εχοντας μουσια?δε θελω να βγαλω τις φωτογραφιες και μετα να μου πουν απο το αστυνομικο τμημα οτι πρεπει να βγαλω καινουριες(τα οικονομικα μου ειναι περιορισμενα), επισης δεν θελω να ρωτησω στο αστυνομικο τμημα γιατι φανταζομαι ο καθενας θα μου πει ότι πιστευει και μαλλον αυτο θα τεινει στο να ξυριστω. υπαρχει λοιπον καποιος που να εχει διαβατηριο, εχοντας φωτογραφια με μουσια?(δεν μιλαω για καμια γενειαδα 10 μετρα ε)

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αποκλείεται να μην ξερει ο φωτογράφος και η αστυνομία.

 

Επισης πρότεινω να μην ποσταρει κανεις απο μας τη φωτο που μας ηρθε στο μυαλό ή να θίξει το θεμα που μας ηρθε στο μυαλο γενικότερα. Like a game φαση. :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιότερα που το ειχα ρωτησει μου ειχε πει ενας μπατσακος κατα λέξη "όπως θα είσαι πάντα", κοινώς αν ξυριστείς ενώ πάντα εχεις μούσια, ειναι ατοπο και ισως να εχεις θεμα (σε εσχατη περίπτωση βλακα υπαλληλου)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης πρότεινω να μην ποσταρει κανεις απο μας τη φωτο που μας ηρθε στο μυαλό ή να θίξει το θεμα που μας ηρθε στο μυαλο γενικότερα

 

Διαβάζεις τη σκέψη μου man?Πως την έχεις δει δηλαδή??

 

 

Ok  δεν το κάνω μόνο και μόνο επειδή ΕΣΥ το ζήτησες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται να μην ξερει ο φωτογράφος και η αστυνομία.

 

Επισης πρότεινω να μην ποσταρει κανεις απο μας τη φωτο που μας ηρθε στο μυαλό ή να θίξει το θεμα που μας ηρθε στο μυαλο γενικότερα. Like a game φαση. :lol:

 

Παλαιότερα που το ειχα ρωτησει μου ειχε πει ενας μπατσακος κατα λέξη "όπως θα είσαι πάντα", κοινώς αν ξυριστείς ενώ πάντα εχεις μούσια, ειναι ατοπο και ισως να εχεις θεμα (σε εσχατη περίπτωση βλακα υπαλληλου)

 

Αποκλείεται να μην ξερει ο φωτογράφος και η αστυνομία.

 

Επισης πρότεινω να μην ποσταρει κανεις απο μας τη φωτο που μας ηρθε στο μυαλό ή να θίξει το θεμα που μας ηρθε στο μυαλο γενικότερα. Like a game φαση. :lol:

στο λινκ της αστυνομιας για τα διαβατηρια δεν αναφερει συγκεκριμενα. μαλλον θα παω σε φωτογραφο  να ρωτησω-εχεις δικιο, αλλα σε αυτη τη χωρα ποτε δε ξερεις..αλλα σου λενε τη μια και αλλα την αλλη..

bytheway οσον αφορα το υπολοιπο comment sorry αλλα δεν το καταλαβαινω.

Παλαιότερα που το ειχα ρωτησει μου ειχε πει ενας μπατσακος κατα λέξη "όπως θα είσαι πάντα", κοινώς αν ξυριστείς ενώ πάντα εχεις μούσια, ειναι ατοπο και ισως να εχεις θεμα (σε εσχατη περίπτωση βλακα υπαλληλου)

paylidis, σ ευχαριστω για την χρησιμη απαντηση. θα το double check  και με το φωτογραφο. με γλιτωσες απο ξυρισμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα στην κοινοτητα του insomnia. θελω να βγαλω καινουριο διαβατηριο αλλα πρωτα θελω να βεβαιωθω αν πρεπει στην φωτο να ειμαι ξυρισμενος? μπορω να βγαλω φωτο διαβατηριου εχοντας μουσια?δε θελω να βγαλω τις φωτογραφιες και μετα να μου πουν απο το αστυνομικο τμημα οτι πρεπει να βγαλω καινουριες(τα οικονομικα μου ειναι περιορισμενα), επισης δεν θελω να ρωτησω στο αστυνομικο τμημα γιατι φανταζομαι ο καθενας θα μου πει ότι πιστευει και μαλλον αυτο θα τεινει στο να ξυριστω. υπαρχει λοιπον καποιος που να εχει διαβατηριο, εχοντας φωτογραφια με μουσια?(δεν μιλαω για καμια γενειαδα 10 μετρα ε)

ευχαριστω!

 

 

Δεν ξέρω τι ισχύει, αλλά εγώ θα τα τρίμαρα λίγο. Έτσι και τα μούσια κρατάω που είναι θέμα ημερών να έρθουν στο μηκος που τα είχα, αλλά και το πρόσωπο δείχνει τη γεωμετρία του με το κοντό μήκος.

Επεξ/σία από Ison_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως που είχα βγάλει για δίπλωμα που είναι ίδιου τύπου με διαβατηρίου είμουν αξύριστος και δεν είχα πρόβλημα. πάντως είναι ευθύνη του φωτογράφου να τη βγάλει σωστά οπότε αν δε στη κάνουν δεκτή να πας να ζητήσεις να σου ξαναβγάλει δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως που είχα βγάλει για δίπλωμα που είναι ίδιου τύπου με διαβατηρίου είμουν αξύριστος και δεν είχα πρόβλημα. πάντως είναι ευθύνη του φωτογράφου να τη βγάλει σωστά οπότε αν δε στη κάνουν δεκτή να πας να ζητήσεις να σου ξαναβγάλει δωρεάν.

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως τα μουσια κ τα μαλλια "απαγορευονται" για το λογο οτι χωρις αυτα εισαι αλλος ανθρωπος,ενω οποιος θελει να "κρυφτει" με ενα ψευτικο μουστακι η μουσι η μαλλι το πετυχαινει ευκολα.

 

για μενα θα σου συνιστουσα νασαι ξυρισμενος κουρεμενος,σε νορμαλ κατασταση περιποιημενη.δημοσιο εγγραφο ειναι.τωρα αν μιλαμε για καποιον που εχει 30 χρονια τα ιδια μουσια σαφως θα βγαλει με αυτα.αλλα αν μιλαμε για το κλασικο μουσι της αξυρισιας που εχει μεταβαλομενο μηκος απο 2 ημερων μεχρι 2 εβδομαδων τοτε σαφως χωρις αυτο.

 

με δυο λογια να φαινεσαι σαφως οτι εισαι εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως τα μουσια κ τα μαλλια "απαγορευονται" για το λογο οτι χωρις αυτα εισαι αλλος ανθρωπος,ενω οποιος θελει να "κρυφτει" με ενα ψευτικο μουστακι η μουσι η μαλλι το πετυχαινει ευκολα.

 

για μενα θα σου συνιστουσα νασαι ξυρισμενος κουρεμενος,σε νορμαλ κατασταση περιποιημενη.δημοσιο εγγραφο ειναι.τωρα αν μιλαμε για καποιον που εχει 30 χρονια τα ιδια μουσια σαφως θα βγαλει με αυτα.αλλα αν μιλαμε για το κλασικο μουσι της αξυρισιας που εχει μεταβαλομενο μηκος απο 2 ημερων μεχρι 2 εβδομαδων τοτε σαφως χωρις αυτο.

 

με δυο λογια να φαινεσαι σαφως οτι εισαι εσυ.

νομιζεις? η εισαι σιγουρος?γιατι καλο ειναι πριν απαντας σε κατι καλο ειναι να γνωριζεις στα σιγουρα, δεν με ενδιαφερει η προσωπικη αποψη σου για το πως πρεπει να ειναι ενα δημοσιο εγγραφο..γιάυτο και ρωταω συγκεκριμενα αν υπαρχει καποιος που εχει ΗΔΗ διαβατηριο με μουσια..και αυτο το λεω γιατι γραφεις  νομιζω πως τα μουσια κ τα μαλλια "απαγορευονται" για το λογο οτι χωρις αυτα εισαι αλλος ανθρωπος, 

sorry αλλα εχω μακρια μαλλια και μουσια απο το 2007..τι παει να πει ¨απαγορευονται"?δλδ αυτο με κανει ανθρωπο που δεν δικαιουται να εχει διαβατηριο?πολυ χαζο μου ακουγεται..επισης αναφερεις .."θα σου συνιστουσα νασαι ξυρισμενος κουρεμενος,σε νορμαλ κατασταση" οκ, ουδεν σχολιον επ'αυτου.

φιλικα παντα!

στο διαβατηριο ειμαι με μουσια.

οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ίδια λογική σήμερα φοράω γυαλιά, αύριο φακούς επαφής. (άσε που υπάρχουν και οι έγχρωμοι).  Τι δλδ. θα μου απαγορεύσουν να ξυριστώ κάποια στιγμή, ή να κουρευτώ γουλί αμα μου τη δώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...