Προς το περιεχόμενο

The Flash (TV series)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

ωραιο το Identity Crisis και οτι συνεβει στη γυναικα του Elongated Man. γραφικος βιασμος σε κομιξ που δημιουργηθηκαν για να διασκεδαζουν τα παιδια εδω και δεκαετιες..

ενας απο τους λογους που σταματησα να τα διαβαζω εδω και χρονια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

συγνώμη για την άσχετη ερώτηση που θα κάνω αλλά επειδή είμαι καινούργια μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως θα μάθω για μια ταινία που ψάχνω να βρω ποιόν να ρωτήσω!όλοι έχετε ανοίξει συζητήσεις για το θέμα που σας ενδιαφέρει και εγώ δεν έχω ιδέα σε ποιον να απευθυνθώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι? αυτη την τριτη δεν βγαινει?

Το επεισοδιο "Arrow vs Flash" είπαν θα ναι διπλό, οπότε για δυο Τρίτες θα ασχοληθούν με αυτό. 

 

συγνώμη για την άσχετη ερώτηση που θα κάνω αλλά επειδή είμαι καινούργια μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως θα μάθω για μια ταινία που ψάχνω να βρω ποιόν να ρωτήσω!όλοι έχετε ανοίξει συζητήσεις για το θέμα που σας ενδιαφέρει και εγώ δεν έχω ιδέα σε ποιον να απευθυνθώ!

Ποστάρεις εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επεισοδιο "Arrow vs Flash" είπαν θα ναι διπλό, οπότε για δυο Τρίτες θα ασχοληθούν με αυτό.

Διπλο=Το ενα μισο στο Arrow το 2ο μισο στο Flash αυτη την εβδομαδα

Απο την επομενη η καθε σειρα συνεχιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διπλο=Το ενα μισο στο Arrow το 2ο μισο στο Flash αυτη την εβδομαδα

Απο την επομενη η καθε σειρα συνεχιζει

Α ναι? 

 

Ε τότε λάθος αυτό που είπα, μόνο ένα το filler.

 

Ενδιαφέρον επεισόδιο βέβαια, θα χει τον χαβαλέ του, αλλα δεν προσφέρει κάτι στο storyline.

Επεξ/σία από Kostasspil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ιδανικό θα ήταν να έχουν σχέδιο να κάνουν και σειρά μπάτμαν και σούπερμαν κοκ και μετά από κάποιες σεζόν να είχαμε και τη σειρά justice league, γενικά νομίζω ότι μπορεί οι ταινίες να δημιούργησαν hype και έσοδα στους παραγωγούς αλλά περιόρισαν αρκετά και τη DC και τη Marvel στο τι μπορούν να παρουσιάσουν στις σειρές τους και μια σειρά σίγουρα έχει πολύ περισσότερα να δώσει από μερικές ταινίες, με τέτοιο υλικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ιδανικό θα ήταν να έχουν σχέδιο να κάνουν και σειρά μπάτμαν και σούπερμαν κοκ και μετά από κάποιες σεζόν να είχαμε και τη σειρά justice league, γενικά νομίζω ότι μπορεί οι ταινίες να δημιούργησαν hype και έσοδα στους παραγωγούς αλλά περιόρισαν αρκετά και τη DC και τη Marvel στο τι μπορούν να παρουσιάσουν στις σειρές τους και μια σειρά σίγουρα έχει πολύ περισσότερα να δώσει από μερικές ταινίες, με τέτοιο υλικό...

Τα μεγαλα ονοματα (Μπατμαν, Σουπερμαν, Χ-Men, Spiderman, Iron Man κτλ) καλως ή κακως θα είναι πάντα στις ταινιες και οχι σε τηλεοπτικες σειρες

 

Ειναι ενδιαφερον πειραμα αυτο με Arrow-Flash (που δεν ειναι #1 ονοματα αλλα σιγουρα ειναι #2) και εχουμε την εννοια του Universe και του crossover

 

Αυτο που προτεινεις, δεδομενων των ταινιων που ερχονται και της JLA ταινιες που ειναι η καταληξη, δεν υπαρχει περιπτωση να γινει, δεν υπαρχει περιπτωση να δουμε full grown Μπατμαν και Σουπερμαν σε δικες τους σειρες στην τηλεοραση οσο τρεχουν τα franchise στις ταινιες

 

ΕΠΙΣΗΣ σκεψου οτι γινεται ενας χαμος με δικαιωματα.

Πχ αυτη τη στιγμη εχεις Gotham στο Fox με Arrow-Flash στο CW. Δεν γινεται να υπαρχουν 2 Μπρους Γουειν

Ή σκεψου τις ταινιες. Τα δικαιωματα των X-men τα εχει νομιζω η Sony? Τεσπα δεν ειναι πακετο με IronMan, Thor, Captain America κτλ και γιαυτο Avengers και X-Men κανουν οτι δεν υπαρχει το αλλο franchise (παροτι εκδιδονται στο ιδιο Universe απο Marvel)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεγαλα ονοματα (Μπατμαν, Σουπερμαν, Χ-Men, Spiderman, Iron Man κτλ) καλως ή κακως θα είναι πάντα στις ταινιες και οχι σε τηλεοπτικες σειρες

 

Ειναι ενδιαφερον πειραμα αυτο με Arrow-Flash (που δεν ειναι #1 ονοματα αλλα σιγουρα ειναι #2) και εχουμε την εννοια του Universe και του crossover

 

Αυτο που προτεινεις, δεδομενων των ταινιων που ερχονται και της JLA ταινιες που ειναι η καταληξη, δεν υπαρχει περιπτωση να γινει, δεν υπαρχει περιπτωση να δουμε full grown Μπατμαν και Σουπερμαν σε δικες τους σειρες στην τηλεοραση οσο τρεχουν τα franchise στις ταινιες

 

ΕΠΙΣΗΣ σκεψου οτι γινεται ενας χαμος με δικαιωματα.

Πχ αυτη τη στιγμη εχεις Gotham στο Fox με Arrow-Flash στο CW. Δεν γινεται να υπαρχουν 2 Μπρους Γουειν

Ή σκεψου τις ταινιες. Τα δικαιωματα των X-men τα εχει νομιζω η Sony? Τεσπα δεν ειναι πακετο με IronMan, Thor, Captain America κτλ και γιαυτο Avengers και X-Men κανουν οτι δεν υπαρχει το αλλο franchise (παροτι εκδιδονται στο ιδιο Universe απο Marvel)

Δε διαφωνώ κι αυτό λέω ότι έχουν μπλέξει λίγο τα μπούτια τους με τα δικαιώματα και χάνουμε την ευκαιρία να δούμε κάτι ακόμα καλύτερο στις σειρές...

Πάντως για τους X-men κάπου είχα διαβάσει ότι η Fox σκέφτεται να κάνει σειρά για το περιβάλλον των x-men, ίσως και με τους Fantastic 4, τον Deadpool, την ομάδα X-Force και τη New Mutants, μακάρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ταινίες...σειρές...τα κάνουν για τα λεφτά και το αποκαλούν τέχνη!γι'αυτό είναι ανέφικτο αυτό το concept!ο μόνος που το βλέπει ως τέχνη είναι ο θεατής!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο το μπάτζετ που θα χρειαζόταν για να φέρεις αυτούς τους ηθοποιούς για εβδομαδιαία σειρά, κάνει το concept ανέφικτο.

Ποιος είπε να έρθουν οι ηθοποιοί των ταινιών αν δε ρίξουν τις απαιτήσεις τους και δε βγαίνει το μπάτζετ της παραγωγής; Ας βάλουν νέους ηθοποιούς...

Αν και πιστεύω ότι μπορεί και να βγουν κι έτσι, εδώ στα φιλαράκια και είχαν φτάσει να παίρνουν 1εκ το επεισόδιο, για 20λεπτα επεισόδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είπε να έρθουν οι ηθοποιοί των ταινιών αν δε ρίξουν τις απαιτήσεις τους και δε βγαίνει το μπάτζετ της παραγωγής; Ας βάλουν νέους ηθοποιούς...

 

Τότε δεν μιλάμε για Cinematic Universe, αλλά για αχταρμά.

 

Άσε που όπως είπε ο DKNI δεν έχει κανένα νόημα να βλέπεις 2 Μπάτμαν/Σούπερμαν/Iron Man etc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε δεν μιλάμε για Cinematic Universe, αλλά για αχταρμά.

 

Άσε που όπως είπε ο DKNI δεν έχει κανένα νόημα να βλέπεις 2 Μπάτμαν/Σούπερμαν/Iron Man etc.

Άλλο πράγμα οι ταινίες, στη σειρά πρέπει να χτίσεις από την αρχή, δεν μπορείς να θεωρήσεις δεδομένες τις ταινίες και να συνεχίσεις από εκεί, δεν έχει νόημα. Το πλεονέκτημα μιας σειράς είναι η πολύ μεγαλύτερη διάρκεια οπότε χτίζεις σιγά σιγά τους χαρακτήρες και θα είναι πολύ πιο κοντά στην πραγματική προέλευσή τους που δεν είναι φυσικά οι ταινίες αλλά τα κόμιξ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...