Προς το περιεχόμενο

The Flash (TV series)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε αφηστε τα με ποσο τρεχει κ γραψτε:

 

 

 

1) ποιος σκοτωσε τη μανα του κ γιατι;

2) ο καθηγητης τι ρολο παιζει; προφανως θα μας βγει σε κακος μελλοντικα, ετσι για την κλιμακωση του ολου, ετσι;

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γινομαι περιεργος τωρα αλλα εκτος απο την ταχυτητα που θα φτιαξει οπως φαινεται δεν μπορω να καταλαβω τα reaction times του flash οταν τις τρωει απο κανονικο ανθρωπο, δεν θα επρεπε να εχει απίστευτα reflexes τουλαχιστον να αποφευγε τα χτυπηματα?? Μου φαινεται περιεργο να μπορει ανθρωπος χωρις καποιο super speed να περναει χτυπηματα στο flash οπως και να εχει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποτιθεται οπως το καταλαβαινω εγω οτι υπαρχουν 2 modes, flashmode=on & flashmode=off :D

 

κι οσο για το αλλο @Kostasspil: οκ, ολοκληρη η ιστορια απ τα κομικ, καταλαβα πανω κατω απ τα λιγα που διαβασα, τα υπολοιπα θα τα δουμε στην οθονη μωρε, δεν το διαβασα ολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινομαι περιεργος τωρα αλλα εκτος απο την ταχυτητα που θα φτιαξει οπως φαινεται δεν μπορω να καταλαβω τα reaction times του flash οταν τις τρωει απο κανονικο ανθρωπο, δεν θα επρεπε να εχει απίστευτα reflexes τουλαχιστον να αποφευγε τα χτυπηματα?? Μου φαινεται περιεργο να μπορει ανθρωπος χωρις καποιο super speed να περναει χτυπηματα στο flash οπως και να εχει..

 

Δεν εχει καλες ρεπριζ πρωτης αλλα εχει μεγαλη τελικη.

 

bad joke mode off

 

Aπλα εχω την εντυπωση πως αμα ειχε και τρελα reflexes, δεν θα ειχε κανενα ενδιαφερον η σειρα. Απλα θα κερδιζε παντου και παντα. Επισης νομιζω το εχουν κανει για να δειξουν και την ανθρωπινη/light πλευρα του. Θελουν να δειξουν οτι δεν ειναι ο superman, απλα ενας καθημερινος τυπας με mad skillz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τρελα reaction times ερχονται πακετο με το super speed αλλιως θα ετρωγε τα μουτρα του στον πρωτο τοιχο που θα εβρισκε σωστα?? :P Το καταλαβαινω οτι πρεπει να εχει ενδιαφερον αλλα αυτο θα γινει με ίδιας δυναμικής villains η εστω λιγο πιο beliavable μαχη μεταξυ τους.

 

Μου αρεσει η σειρα αρκετα αλλα οταν τρωει μπουνιες απο κανονικους ανθρωπους ειμαι παντα wtf πως γινεται να μην το προλαβε γιατι συμφωνα με τις δυναμεις του στη σειρα ειναι σχεδον αδυνατο ανθρωπος με νορμαλ ταχυτητα να τον αιφνιδιάσει. Δεν μιλαμε για comic version flash που τρεχει αντιδρα και σκέφτεται FTL αλλα ακομα και στη σειρα ειναι ολα slow motion για τον flash.

 

Ελπιζω στα επομενα να το βελτιωσουν λιγο αυτο η να δωσουν μια εξηγηση γιατι αρχιζει να με χαλαει.. :P

 

Το αναφερει και εδω σωστα: http://www.moviequibbler.com/2014/10/22/flash-cant-dodge-punch/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινομαι περιεργος τωρα αλλα εκτος απο την ταχυτητα που θα φτιαξει οπως φαινεται δεν μπορω να καταλαβω τα reaction times του flash οταν τις τρωει απο κανονικο ανθρωπο, δεν θα επρεπε να εχει απίστευτα reflexes τουλαχιστον να αποφευγε τα χτυπηματα?? Μου φαινεται περιεργο να μπορει ανθρωπος χωρις καποιο super speed να περναει χτυπηματα στο flash οπως και να εχει..

 

 

reaction time??? you want reaction time?

 

 

 

 

ο μεταλλο στο 6 επεισοδιο ακουσε τον flash να ερχεται με υπερηχητικη ταχυτητα και προλαβε να παρει μεταλλικη μορφη πριν φαει την μπουνια (που δεν προλαβε να την αποφυγει.....)

 

this is fast and slow! :P

 

 

 

Το γεγονός ότι η Caitlin Snow

εμφανίζεται συνεχώς με μια κούπα ζεστό καφέ στο χέρι

είναι απλά τυχαίο?

 

 

τυχαιο δε νομιζω, after all

 

http://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/keep-calm-because-winter-is-coming-23.png

 

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποτιθεται οπως το καταλαβαινω εγω οτι υπαρχουν 2 modes, flashmode=on & flashmode=off :D

Αυτό ακριβώς,δεν μπορεί να είναι συνεχώς το σώμα του σε τέτοια εγρήγορση και να συνεχίζει να αλληλεπιδρά με τον κόσμο που πάει με κανονική ταχύτητα,θα ήταν για αυτόν σαν να είναι σταματημένος ο χρόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

απο τα ονοματα που αραδιασε ως "θυματα της εκρηξης" ο Γουελς επιασα του Ραλφ Ντιμπνι που ειναι ο Elongated Man, χαρακτηρας Δ' Τοπικο που τον ηξερε η μανα του για κανα χρονο μονο επι Identity Crisis και αυτο γιατι του φαγαν τη γυναικα. (btw την ειχε φαει η γυναικα του Ρει Παλμερ που βλεπουμε στο Arrow)

Τα αλλα ονοματα ειναι τιποτα γνωστοι?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...