Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για co-οp games μέσω LAN (όχι στο ίδιο PC)


EPa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 10 μήνες μετά...

Γεια σας, θα ηθελα να μου προτεινετε καποια παιχνιδια για 2 παιχτες που να μπορω να τα παιξω μεσω LAΝ (δεν μας ενδιαφερει κατι σε split-screen, εκτος αν εχετε να προτεινετε κατι πολυ καλο).

Οτι προτασεις εχετε ευπροσδεκτες και παρακαλω να κανετε τον κοπο να τις γραψετε (εκτος απο RTS, δεν αρεσουν καθολου στον κολλητο)

Κυριως ψαχνω για παιχνιδια τα οποια δινουν την δυνατοτητα για co-op στο αναλογο story η campaign, οποτε παιχνιδια με ενδιαφερον story θα ειναι οτι καλυτερο.

Ευχαριστω εκ των πρωτερων. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aniparktos τα checkαραμε τα Trine φιλε, δεν μπορω να πω οτι μας αρεσαν :/

Despotas το ειδα το θεμα φιλε εχω κρατησει και μερικα απο εκει, απλα ειπα να ρωτησω εδω γιατι ο τυπος εψαχνε για coop σε μια οθονη

Επεξ/σία από Ezio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Ψάχνω casual games για coop ίσως και online 3ων ατόμων 
θα παίζω με παίχτες χωρίς μεγάλη υπομονή ή skills και γιαυτό θέλω κάτι σχετικά ευκολο  
ψάχνω παιχνίδια κυρίως for fun , κάτι σε hack n slash rpg ή platform κ έτσ

υπάρχει κάτι ?
δεν με ενδιαφέρει αν ειναι κ λίγο παλιά τα games αρκεί να μην ειναι εποχή dos ,lol.

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Terraria ή το πιο καινουργιο starbound, monaco και castle crashers. Τωρα με τα sales μπορεις να τα βρεις 2-3 ευρω το καθενα εκτος απο το starbound.

Θα σου ελεγα και risk of rain, legend of dungeon αλλα δεν ειναι για χωρις μεγαλη υπομονη ατομα λογω του permadeath.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρεις τι , δεν ειναι τόσο οτι δεν έχουν υπομονή , απλά δεν ειναι gamers απο καμία άποψη
θα παίξουν συγκεκριμένα games που θα τους αρέσουν (πχ fable , vampire bloodlines masqurade κ έτσι) κ θέλω κάτι απλό κ γρήγορο στη μάθηση να πεις οτι θα παίξουμε σαν machάκι ή πίστες για 1-2 ώρες τη φορά.

και wow έχει παίξει η μία κ της άρεσε αλλα σταμάτησε όπως κ εγώ κ τώρα ιδικά λόγο έλιψης χρόνου δε το κόβω να αφιερόνουν ώρες κ ώρες .

thanks πάντως , θα τα κοιτάξω αυτά που προτείνεις  B) 
αν έχει κανένας άλλος κάτι να προτείνει ας μου πει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρεις τι , δεν ειναι τόσο οτι δεν έχουν υπομονή , απλά δεν ειναι gamers απο καμία άποψη

θα παίξουν συγκεκριμένα games που θα τους αρέσουν (πχ fable , vampire bloodlines masqurade κ έτσι) κ θέλω κάτι απλό κ γρήγορο στη μάθηση να πεις οτι θα παίξουμε σαν machάκι ή πίστες για 1-2 ώρες τη φορά.

 

και wow έχει παίξει η μία κ της άρεσε αλλα σταμάτησε όπως κ εγώ κ τώρα ιδικά λόγο έλιψης χρόνου δε το κόβω να αφιερόνουν ώρες κ ώρες .

 

thanks πάντως , θα τα κοιτάξω αυτά που προτείνεις  B) 

αν έχει κανένας άλλος κάτι να προτείνει ας μου πει 

 

Ναι το καταλαβαινω αυτο που λες και θυμηθηκα και το contagion. Ειναι fps με zombies αλλα οχι στυλ l4d που πας rambo mode, θελει συνεργασια, λιγο στρατηγικη και γενικα για coop ειναι πολυ καλο. Να φανταστεις το παιζω με την κοπελια που ειναι ασχετη με fps και της αρεσει αρκετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Games for pc (lan campaign)

 

Καλησπερα σε ολους...

θα ηθελα να μου προτεινετε καποια παιχνιδια για co op campaign για pc για να παιζουμε με τα φιλαρακια και να μαζευομαστε να τα παιζουμε lan....

στρατηγικης οπως total war ,company of heroes

πολεμικα οπως call of duty ,battlefield,ghost recon κ.α.

και φυσικα οτι αλλη προταση εχει ο καθενας ας την πει...

 

 

το pc μου ειναι αυτο.....

 

μητρικη asus a88x gamer με chipset γραφικων που φτανει τα 2gb νομιζω βγαζει ανλυση που φτανει το 4k

(http://www.asus.com/Motherboards/A88XGAMER/)

 

 

επεξεργαστης amd a8 5600k quad core 3,6 στα 4 mb cashe with raddeon HD graphics

(http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/cpu-epeksergastes/AMD-A8-5600K-FM2-3-6GHz-4MB-AD560KWOHJBOX.htm)

 

 

4 gb ram 1600 mhz...

 

 

Αυτα πιστευω να σας διαφωτησουν για το τι θελω να παιξω...

Και πανω κατω τα ιδια pc εχουν και οι φιλοι μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο rpg σου κανει τιποτα ?

Ενας απο τους τελευταιους τιτλους που αξιζει για coop ειναι το Link.png Site: divinity : original sin

 

Βασικα αν θες το ψαξεις και μονος σου , http://www.co-optimus.com/system/4/pc.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ghost recon future soldier εχει co op campaing και αν ναι με ποσα ατομα?????

και rainbow six θελω να μαθω αν ξερει κανεις και call of duty....

Κ επισης θελω να μαθω ποια παιχνιδια της σειρας TOTAL WAR εχει co opo campaing και με ποσους παιχτες...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ghost Recon έχει co-op campaign αλλά όχι μέσω LAN, μόνο online μέχρι 4 παίκτες.

To μόνο Call of Duty με co-op campaign είναι το World at War, μέχρι 4 άτομα υποστηρίζει και σε LAN.

 

Για τα Rainbow Six κοίτα στο link του co-optimus που σου έστειλαν πιο πάνω. Στο αριστερό μέρος έχει φίλτρα για να βάλεις co-op campaign και LΑΝ support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...