Προς το περιεχόμενο

Huawei Ascend G750 Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλο και περισσότεροι είναι οι χρήστες που ψάχνουν στην αγορά ένα οικονομικό smartphone που να συνδυάζει μεγάλη οθόνη, καλό εξοπλισμό και ισορροπημένες επιδόσεις σε όλους τους τομείς, ωστόσο οι επιλογές στην αγορά δεν είναι πολλές.Το Huawei Ascend G750 είναι ένα κινητό που συνδυάζει όλα τα παραπάνω που αναφέραμε, ενώ επιπλέον είναι και δίκαρτο. Το Ascend G750 ήρθε στη χώρα μας από τη Huawei σε συνεργασία με την εταιρεία Wind, και θα το βρείτε αποκλειστικά από το δίκτυο καταστημάτων της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας και από τα Public, με κόστος που δεν ξεπερνάει τα €300.

 

Αυτό που καθιστά τη συσκευή ξεχωριστή, πέρα από τη μεγάλη οθόνη 5.5 ιντσών, είναι ότι ενσωματώνει το οκταπύρηνο system-on-chip της MediaTek, το MTK6592 με συχνότητα λειτουργίας 1.7GHz (υποσύστημα γραφικών Mali-450) σε συνδυασμό με 2GB RAM, ενώ το άλλο χαρακτηριστικό που καθιστά τη συσκευή ξεχωριστή είναι ότι δέχεται δύο κάρτες SIM, για να έχετε δύο τηλεφωνικούς αριθμούς σε μία συσκευή (στη μία περίπτωση προσφέρεται δυνατότητα να εκμεταλλευτείτε πρόγραμμα με mobile data).

 

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση Huawei Ascend G750

Επεξ/σία από voltmod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"...system-on-chip της MediaTek, το MTK6592.."

Είμαι περίεργος να δω αν βελτιώθηκαν. Αν και με 300€ βρίσκεις επώνυμο και καλό επεξεργαστή και 2 γίγα μνήμη.

Στα 180-200, θα ήταν πολύ καλή επιλογή.

Και το ότι είναι 8πύρηνος δεν λέει κάτι. Το android (imo) χρειάζεται RAM!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"...system-on-chip της MediaTek, το MTK6592.."

Είμαι περίεργος να δω αν βελτιώθηκαν. Αν και με 300€ βρίσκεις επώνυμο και καλό επεξεργαστή και 2 γίγα μνήμη.

Στα 180-200, θα ήταν πολύ καλή επιλογή.

Και το ότι είναι 8πύρηνος δεν λέει κάτι. Το android (imo) χρειάζεται RAM!!!

 

Μια χαρά είναι η CPU. Σε απόδοση σαν τον Snapdragon 600. Ακόμα και συσκευές των 130-150€ είναι αρκούντως γρήγορες πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη περιπτωση αλλα με τετοια αναλυση φοβαμαι οτι θα φαινονται τα pixels στην οθονη των 5,5 ιντσων !!

Και όμως, αν και είμαι συνηθισμένος στο S4 μου, δεν μου φάνηκε καθόλου κακή η οθόνη του G750. Ούτε πολύ pixelιασμα ούτε τίποτα. Αντιθέτως, η οθόνη με εντυπωσίασε με την ζωντάνια των χρωμάτων της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

καλη περιπτωση αλλα με τετοια αναλυση φοβαμαι οτι θα φαινονται τα pixels στην οθονη των 5,5 ιντσων !!

Και όμως, αν και είμαι συνηθισμένος στο S4 μου, δεν μου φάνηκε καθόλου κακή η οθόνη του G750. Ούτε πολύ pixelιασμα ούτε τίποτα. Αντιθέτως, η οθόνη με εντυπωσίασε με την ζωντάνια των χρωμάτων της.
Δεν το είδα από κοντά... Αν έχει την ποιότητα του note 2 σε ανάλυση εννοώ όχι σε χρώμα κάτι γίνεται...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου το ειχα στα χερια μου για 3 μέρες.

Η κάμερα απαράδεκτη για τα 13 mp. Ψεύτικη

 

Αρα απαράδεκτη είναι και η κάμερα του S4 !

Είχα 2 συσκευές καινούργιες και βγαζανε σχεδον ίδιες φωτογραφιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρες κινητό με mediatek; Μην περιμένεις upgrade. Μετά μερικοί απορούν γιατί η qualcomm έχει ξεπουλήσει.

 

ΥΓ: "Αντοχή λειτουργίας";; Μετάφραση απο Γοόγλε Τρανσλάτε τα μενού τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...