Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Χθες που βγηκα λοιπόν δεν καπνισα. Δεν περασα καθολου καλα για αυτόν ακριβως τον λογο αλλα τουλαχιστον περασα το challenge. Οχι δεν σκοπεύω να το ξανακάνω σημερα παντως.

Επισης οι νικορεττ που πηρα ειναι αχρηστες συν οτι εέχουν απαισια γευση. Οποτε φολα απο κει, ο,τι κανω μονος μου. Διαβαζα στατιστικά στοιχεια για οσους σταματανε το καπνισμα και ενα μικρο μονο ποσοστο κλεινει χρονο. Τι αισιοδοξο...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χθες που βγηκα λοιπόν δεν καπνισα. Δεν περασα καθολου καλα για αυτόν ακριβως τον λογο αλλα τουλαχιστον περασα το challenge. Οχι δεν σκοπεύω να το ξανακάνω σημερα παντως.

Επισης οι νικορεττ που πηρα ειναι αχρηστες συν οτι εέχουν απαισια γευση. Οποτε φολα απο κει, ο,τι κανω μονος μου. Διαβαζα στατιστικά στοιχεια για οσους σταματανε το καπνισμα και ενα μικρο μονο ποσοστο κλεινει χρονο. Τι αισιοδοξο...

πως το έκοψες; εγώ μαχαίρι.

τον πρώτο καιρό που έμπαινα στον πειρασμό να ξανα καπνίσω έλεγα από μέσα μου μην είσαι μαλάκω,τόσα λεφτά πέταξες και δεν σου πρόσφερε τίποτα,όλα είναι μέσα στο μυαλό.

Να προτείνεις στην παρέα να πηγαίνετε σε ανοιχτούς χώρους για να αποφεύγεις όσο να ναι την τσιγαρίλα. εγώ δεν την πάλευα και για κανένα μήνα μάθαινα τα νέα της παρέα από το τηλέφωνο. ε μετά αναγούλιαζα μόλις μύριζα καπνό και όλα καλά :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες που βγηκα λοιπόν δεν καπνισα. Δεν περασα καθολου καλα για αυτόν ακριβως τον λογο αλλα τουλαχιστον περασα το challenge. Οχι δεν σκοπεύω να το ξανακάνω σημερα παντως.

Επισης οι νικορεττ που πηρα ειναι αχρηστες συν οτι εέχουν απαισια γευση. Οποτε φολα απο κει, ο,τι κανω μονος μου. Διαβαζα στατιστικά στοιχεια για οσους σταματανε το καπνισμα και ενα μικρο μονο ποσοστο κλεινει χρονο. Τι αισιοδοξο...

 

εγώ το έκοψα κατευθείαν για δεύτερη φορά πριν 9 μηνες αλλα τις πρώτες μέρες δεν σύχναζα μαζι με καπνιστές γιατι θα μου τα έπρηζαν να με κεράσουν και θα σκοτωνόμασταν.

οι δικοί μου που καπνίζουν ολοι παλι τους ειχα πει οτι το έκοψα και δεν.

 

πάντως το ποιο άσχημο σε αυτή τη φάση ειναι να σου λέει φίλος να ρε πάρε ενα σιγά ή να ειστε σε κλειστό χώρο πχ στο δωμάτιο σου και να σου λέει τασάκι έχεις? wtf

το έκανε ενας φίλος κ παραλίγο να του πατήσω μπουνιά , μου ήρθε να το σακατέψω , η μεγαλύτερη πουστιά ever να βλέπεις τον άλλο οτι προσπαθεί κάτι δύσκολο καλό για την υγεία/τσέπη/ποιότητα ζωής του και να του βάζεις τρικλοποδιές.

 

 

Μπράβο για την προσπάθεια σου. Σε αυτό το διάστημα, έχεις φορτώσει με κάτι; Αν ναι, πώς το διαχειρίστηκες; Εγώ εκεί την πατάω.

ξέσπασα τα νευρα μου σε άτομα που αντιπαθούσα 

εγώ σκέψου οτι έχω και θέμα με τα νεύρα μου άρα καταλαβαίνεις οτι ειχε αρκετές ugly φάσεις

αλλα δεν κρατάει πολύ , μέσα σε λιγες μερες εισαι οκ. Τα υπόλοιπα ειναι θέμα μυαλού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε άνθρωπος. Εγώ μια φορά είχα αρνηθεί να δώσω στη γιν τσιγάρο (προσπαθούσε να το κόψει, γι' αυτό) και με έλουσε με ένα τζιν τόνικ.

Ήμουν απότομος και ήμασταν μεθυσμένοι, αλλά η καλοσύνη μου δεν ανταμείφθηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες που βγηκα λοιπόν δεν καπνισα. Δεν περασα καθολου καλα για αυτόν ακριβως τον λογο αλλα τουλαχιστον περασα το challenge. Οχι δεν σκοπεύω να το ξανακάνω σημερα παντως.

Επισης οι νικορεττ που πηρα ειναι αχρηστες συν οτι εέχουν απαισια γευση. Οποτε φολα απο κει, ο,τι κανω μονος μου. Διαβαζα στατιστικά στοιχεια για οσους σταματανε το καπνισμα και ενα μικρο μονο ποσοστο κλεινει χρονο. Τι αισιοδοξο...

 

Δες τις στατιστικές σαν πρόκληση μην σε επηρεάζουν .

 

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κάπνισμα ειναι overrated και η αποστειρωμένη στερημένη ζωή not worth living
υπάρχουν καλύτερα πράγματα , υγιεινά, με μεγαλύτερη δράση απ το "ξεχνιέμαι μέχρι να ανάψω το επόμενο και φεύγουν 2 πακέτα" που θα ειναι τεράστιο χέρι βοηθείας για σκατένιες περιόδους της ζωής μας
το θέμα ειναι να τα διαχειριστείς σωστά , λίγοι το κάνουν , ιδικά απ την ώρα που έγιναν μόδα και ξεφτιλίστικαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με βοηθησε οτι εμενα μονος μου, οι κολλητοι ηταν μακρια, εμπαινε κ καλοκαιρι, που καλοκαιρι παντα εκανα λιγοτερα λογω ζεστης και ημουν on the run συνεχεια, πηγαιν-ελα, συνεδρια, διακοπες συν καυσωνας και μια αντιβιωση που επερνα

ειμαι ενα χρονο και κατι που δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στομα

βεβαια απο πριν ειχα κοψει τον καφε, νομιζω βοηθαει τρελα

luci, φιλε μου καλε, περα απο τα λεφτα σκεψου οτι θα ανασενεις σαν ανθρωπος, οχι σα μπουκωμενη μπουλντοζα

λιγοτερο ροχαλητο

θα κοιμασαι πιο ευκολα γιατι αναπνεεις καλυτερα και θα ξυπνας καλυτερα για τον ιδιο λογο - δε θα ξυπνας και θα καθεσαι στο κρεβατι να βηχεις για κανα μισαωρο μεχρι να σηκωθεις

θα εκπλαγεις οταν επανελθει η γευση και οσφρηση σου

δε θα ανεβαινεις 5 σκαλια και θα νιωθεις να πνιγεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι και γω τον ειχα κοψει πολυ πιο πριν τον καφε, αλλα οχι λογω τσιγαρου, λογω του οτι εκανα καταχρηση

πολυ εντατικα μαθηματα, και επρεπε να μενω κ ξυπνιος , πολυ αγχος , ειμαι και αγχωδης, ε ,καποια στιγμη δεν το σηκωνα αλλο τον καφε

μεχρι και σημερα, ετσι κ πιο μιση γουλια, κατευθειαν τρεμουλο και κοψιμο. το σπασα το κοντερ, παει!

 

 

Πίνω 4-5 τη μέρα

καφεδες? 4-5? τη μερα? καφεδες? ε γ αυτο εχεις νευρα ωρε αφεντη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαριιιιιεμαι απιστευτα πολυ. :-(  Οι άλλοι έχουν φυγει για την IFA και εμεινα μονη μου για τις ειδησεις.

 

Ποιο καλο πόνυ θέλει να βοηθησει και να γινει το minion μου;;; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...