Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μλκες στο σύνταγμα το βράδυ γαμώ το βελιγράδι. Ποια γκαγκα μου τσαμπουνάτε; Κρίμα να μην είμαι. ΑΝΤΕ ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΠΙΣΙ ΚΑΙ ΠΑΤΕ.

Γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αστεία πράγματα.Το ίδιο σιχαμερές/ανούσιες και οι 2 εκδηλώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ήταν η χειρότερη μέρα της χρονίας (και ίσως της ζωής μου).

 

Ενώ σέρφαρα, βρίσκει το Security Essentials ένα στοιχείο στην cache του firefox που πρέπει να σταλεί για περαιτέρω ανάλυση. Οκ το στέλνω στην Microsoft.

 

Μετά λεώ "δεν ελέγχω και όλη την cache μην έχουμε παρατράγουδα;". Την ελέγχω, βρίσκει ένα java exploit του 2012 με ημερομηνία 2014. Επειδή κάνω τα updates μου σαν καλό παιδί, ζημία δεν έγινε "αλλά δεν ελέγχω όλο το σύστημα καλού κακού; Το πολύ-πολύ το διακόπτω στη μέση"

 

Και εδώ είναι η πλάκα: Στην πλήρη σάρωση λέει ότι βρίσκει κακόβουλο λογισμικό! Οπότε, το αφήνω να τρέξει μέχρι τέρμα, 7 ώρες του πήρε (επειδή σκανάρει τα ίδια πράγματα δυο φορές).

 

Και ποιό ήταν το φοβερό και τρομερό malware που βρήκε; Ένα γνωστό εργαλείο για να κάνω rooting στο παλιό κινητό (SuperOneClick), που το είχε κάνει flag ως Android malware!

 

Μια μέρα λίγης δουλειάς χωρις ξενύχτια εξελίχθηκε σε μια μέρα καθόλου δουλείας με ξενύχτι.

 

Μήπως τελικά η πολύ ελευθερία βλάπτει; Μήπως οι κακές εταιρίες που θέλουν να κατεβάζουμε μόνο απο stores (ή αυτές που επιτρέπουν λίγο sideloading αλλά με πιο αυστηρό έλεγχο απο το OS απο αυτές του store -δηλ android) τελικά θα μας σώσουν απο τον βραχνά των antivirus;

 

ΥΓ: Ο λόγος που πήγα στο security essentials ήταν ακριβώς επειδή είχα βαρεθεί τα άλλα antivirus με τα false positives τους, και μέχρι τώρα το MSE δεν με είχε απασχολήσει.

ΥΓ2: Την Java την θέλω για τον netbeans, ή μάλλον την ήθελα για το netbeans.

 

 

Φίλε, τέτοια μέρα μόνο εσύ και η Άννα Φρανκ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελευταία φορά πέταξα με την ετζίαν Ολυμπιακή το Μάρτιο και η χειραποσκευή ήταν 12 κιλά.

Τώρα που έκλεισα εισιτήριο είναι 8.

εύγε ρε πιο κάτω και απο της ράιαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για πολύ γέλιο όμως. Ο άλλος πήρε και τη μμμαμα μαζί.....

Χαχα χαχα χαχα κορυφή! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελευταία φορά πέταξα με την ετζίαν Ολυμπιακή το Μάρτιο και η χειραποσκευή ήταν 12 κιλά.

Τώρα που έκλεισα εισιτήριο είναι 8.

εύγε ρε πιο κάτω και απο της ράιαν.

Παίζει να χες πάρει καμιά "προσφορά" γιατί εδώ και κάτι χρόνια είναι 8...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...