Προς το περιεχόμενο

Πως να μην κάνουμε ορθογραφικά λάθει εκτός internet ??


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και γιατί να λέω ψέματα δηλαδή? αφου δεν δίνουν σύνταξη. Η νομίζεις οτι με αγγίζει ο κάθε κομπλεξικός ιντερνετάκιας-άσχημος-χοντρός τυπάκος που θα βρει ευκαιρία να μου την πει για να νιώσει καλύτερα με την πάρτη του που ειναι οπως ειναι ? naaah , οπως ειπα δεν κρατάω κακία , ο nicoc89 αγαπάει όλο τον κόσμο , ακόμα κ αν αυτοί ειναι άσχημοι κ καταδικασμένοι να ζουν με τον εαυτό τους.

 

share love brah. αυτό έχει σημασία , όλα τα άλλα ειναι για τα μάτια του κόσμου B)

 

αν το λες για καλό θα σου πω οτι έχω δυο πτυχία ,ενα ecdl και προυπηρεσία σε μπαράκι, αυτό απαντάει στην ερώτηση σου και με το παραπάνω.

αν το λες για κακό για να μου την πεις τότε βάλε μια φωτογραφία σου να δω με ποιον μιλάω και θα σου απαντήσω καταλλήλως :-)

 

οταν λες τον αλλον κομπλεξικο...ιντερνετακια (δεν ξερω αν ειναι καν προσβολη αυτο) , ασχημο και χοντρο..και μαλιστα εις διπλουν ειμαστε τερμα σιγουροι οτι δεν κρατας κακια! 

 

δηλ οταν μιλας/γραφεις με καποιον πρεπει να τον βλεπεις?να δεις αν ειναι ασχημος και χοντρος για να τον βρισ..εννοω απαντησεις καταλληλως?συνομιλητη ψαχνεις ή γκομενο?

 

Αν εχεις 2 πτυχια , ενα ecdl ΚΑΙ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΜΠΑΡΑΚΙ (που ως γνωστο στα μπαρακια γινονται τρελες νυχτες βιβλιου!) και κανεις δεν καταλαβε οτι εισαι ανορθογραφος (στην περιπτωση που δεν τρολλαρεις , που δυσκολο το κοβω) , τοτε ειτε πηρες τα πτυχια σου απο τον καναπε του σπιτιου σου ειτε απο καμμμια τριτοκοσμικη χωρα που ουτε και αυτοι ξερανε ελληνικα..

 

Οπως και να χει το πραμα , ανοιξε κανα βιβλιο δημοτικου να μαθεις να γραφεις τουλαχιστον το ονομα σου..μην ξεφτιλιζεσαι ονλαιν σε φορουμς που διαβαζουν χοντροι ασχημοι και κομπλεξικοι.

 

Στην εποχη μου μονο κατι τσιγγανοι που ειχαμε στο σχολειο δεν ξερανε να γραφουν..αλλα ακομα και αυτοι γραφανε τουλαχιστον το ονομα τους..η εννοια της δυσλεξιας ηταν Α Γ Ν Ω Σ Τ Η , και τοτε οι εποχες και τα παιδια ηταν πιο σκληρα...ετσι και κυκλοφορουσε η φημη οτι καποιος ηταν δυσλεκτικος θα υπεφερε απο την καζουρα...

Την λεξη αυτην την ακουσα ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ αργοτερα..μεχρι και "εργαστηρια λογου" υπαρχουν για να την αντιμετωπισουν...μα τοσο πολλη δυσλεξια ?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ΗΠΑΝΑΓΙΑ μου επίθεση απο το πουθενά και χωρίς λόγο
όπως ειπα άνοιξα το θέμα επειδή δεν θυμόμουν 1-2 λεξούλες , όσες φορές και αν τις είχε γράψει θα τις έκανα λάθος
δεν καταλαβαίνω γιατι το κάνετε θέμα και μου μιλάτε έτσι εδω μέσα ενω εγω σας μιλάω με ευγένεια

τέσπα , το θέμα ειναι οτι το πρόβλημα με την ορθογραφία μου έχει σχεδόν διορθωθεί χάρη στα λιγα άτομα που δεν τρόλλαραν και απάντησαν σοβαρά σε αυτό που ρωτούσα, αυτούς τους ευχαριστώ

αυτό μου φτάνει
οι κομπλεξικοί ας μαλώσουν με τον τοίχο , γιατι εγώ δεν θα ασχολιθώ μαζι τους.
άκου αμόρφωτος, με 2 πτυχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινησες ενα ποστ με επιτηδες λαθη σε λεξεις..και οχι μονο σε 1-2

 

και ξαφνικα επειδη σου απαντησαν 2-3 ατομα σοβαρα διορθωθηκε το προβλημα σου?εμαθες ορθογραφια δηλ τωρα? ή απλα βρηκες καποιο προγραμμα να κανει την ορθογραφια για σενα?

 

οταν δεν θυμομαστε 1-2 λεξεις τις γοογλαρουμε..αλλιως τρολλαρουμε

 

ορθογραφια σου βαζω ΤΡΙΑ

τρολλια σου βαζω ΜΕΙΟΝ ΤΡΙΑ..μπορεις και καλυτερα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic

 

Το περίεργο δεν είναι αυτά που γράφει ο nicoc89 (ή όπως είναι το nick) αλλά το ότι απαντάνε κάποιοι σε αυτό. 

 

 

Τα post/thread του ανθρώπου που γράφει "α;" ή εν γένει έχει ένα στυλ γραφής όπως αυτό που παρατηρούμε με τέτοια εξαίσια ορθογραφία φαίνεται ότι κάποιοι τα υποστηρίζουν και δεν τους νοιάζει το τι είναι αυτός... αρκεί να ικανοποιούν τα δικά τους κριτήρια για χιούμορ και να διασκεδάζουν όπως εκείνοι νομίζουν. 

 

 

Όπως λοιπόν σε ένα καφενείο εάν δώσεις σημασία σε κάποιον που είναι ο "τρελός του χωριού" έτσι θα ανακατευτείς μέσα στις κουβέντες του (συνήθως) έτσι και εδώ. Απορώ με μερικούς που έχουν απορίες στο τι γίνεται ενώ εφόσον έχουν αυτές τις απορίες έχουν και την αντιληπτική ικανότητα να καταλάβουν τα παραπάνω. 

 

 

Τραβάτε με και ας κλαίω φάση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ΗΠΑΝΑΓΙΑ μου επίθεση απο το πουθενά και χωρίς λόγο

όπως ειπα άνοιξα το θέμα επειδή δεν θυμόμουν 1-2 λεξούλες , όσες φορές και αν τις είχε γράψει θα τις έκανα λάθος

δεν καταλαβαίνω γιατι το κάνετε θέμα και μου μιλάτε έτσι εδω μέσα ενω εγω σας μιλάω με ευγένεια

 

τέσπα , το θέμα ειναι οτι το πρόβλημα με την ορθογραφία μου έχει σχεδόν διορθωθεί χάρη στα λιγα άτομα που δεν τρόλλαραν και απάντησαν σοβαρά σε αυτό που ρωτούσα, αυτούς τους ευχαριστώ

 

αυτό μου φτάνει

οι κομπλεξικοί ας μαλώσουν με τον τοίχο , γιατι εγώ δεν θα ασχολιθώ μαζι τους.

άκου αμόρφωτος, με 2 πτυχια.

 

κοιτα μεταξύ μας, τα χαρτια ΤΕΕ και ΙΕΚ δεν ειναι πτυχία, απλα απολυτήρια λυκειακής-μεταλυκειακής εκπαιδευσης ειναι... Νο οφενς ξερεις οτι "σε παω"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα μεταξύ μας, τα χαρτια ΤΕΕ και ΙΕΚ δεν ειναι πτυχία, απλα απολυτήρια λυκειακής-μεταλυκειακής εκπαιδευσης ειναι... Νο οφενς ξερεις οτι "σε παω"...

ναι το ξέρω , δεν διάβαζα γιαυτό , απο μικρός ηθελα να δουλεψω στη νύχτα

δηλαδή συνειδητή επιλογή , δεν ειναι οτι δεν μπορούσα

άλλο αν κάπoιοι με λένε ακόμα κ τρελό του χωριού , έλα ΗΠΑΝΑΓΙΑ μου.

έλαβα λύση στο πρόβλημα μου ,ε τώρα δε πάει άλλο , το θέμα έγινε flame , κάνει κ ζέστη , θα ζητήσω closure

 

thanks πάντως , το ξέρω οτι δεν μιλάς κακοπροαιρετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξέρω , δεν διάβαζα γιαυτό , απο μικρός ηθελα να δουλεψω στη νύχτα

δηλαδή συνειδητή επιλογή , δεν ειναι οτι δεν μπορούσα

άλλο αν κάπoιοι με λένε ακόμα κ τρελό του χωριού , έλα ΗΠΑΝΑΓΙΑ μου.

έλαβα λύση στο πρόβλημα μου ,ε τώρα δε πάει άλλο , το θέμα έγινε flame , κάνει κ ζέστη , θα ζητήσω closure

 

thanks πάντως , το ξέρω οτι δεν μιλάς κακοπροαιρετα

 

γινε επιστατης σε νυχτερινο σχολειο...με εναν σμπαρο δυο τρυγονια :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...