Προς το περιεχόμενο

Πληκτρολόγιο και ποντίκι για PS4


zxcv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και μια βδομαδα ο γιος μου ειναι κατοχος ενος ps4 και ζηλεψα να παιξω call of duty. Το κακο ειναι οτι η μονη μου εμπειρια με παιχνιδια ειναι με pc και οπως καταλαβαινεται εχω συνηθησει ποντικι πληκτρολογιο.

Ας λενε οι περισσοτεροι οτι το dual shock ειναι καλυτερο, για την δικη μου ηλικια ομως ειναι απιθανο να συνηθησω κατι καινουργιο, οποτε η ερωτηση ειναι: Yπρχει δυνατοτητα να παιξεις παιχνιδια στο ps4 με ποντικι πληκτρολογιο?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδω και μια βδομαδα ο γιος μου ειναι κατοχος ενος ps4 και ζηλεψα να παιξω call of duty. Το κακο ειναι οτι η μονη μου εμπειρια με παιχνιδια ειναι με pc και οπως καταλαβαινεται εχω συνηθησει ποντικι πληκτρολογιο.

Ας λενε οι περισσοτεροι οτι το dual shock ειναι καλυτερο, για την δικη μου ηλικια ομως ειναι απιθανο να συνηθησω κατι καινουργιο, οποτε η ερωτηση ειναι: Yπρχει δυνατοτητα να παιξεις παιχνιδια στο ps4 με ποντικι πληκτρολογιο?

μακάρι να βρεθεί απάντηση γιατί και εγώ με controller δεν βολεύομαι καθόλου σε first person shooters... 1000 φορές καλύτερα με ποντίκι

 

 

EDIT: μόλις βρήκα αυτό https://support.us.playstation.com/app/answers/detail/a_id/5087/~/use-keyboard-and-mouse-with-ps4 

 

Για να το λένε κάπως θα γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Nαι το εχω εγω δουλευει και ειναι πολυ χρησιμο εργαλειο και οχι μονο για PS4, ΑΛΛΑ..Δεν μπορει να κανει remap to touchpad του ps4, οταν αυτο χρησιμοποιειται απο παιχνιδια. Π.χ το Shadowfall ειναι ενα παιχνιδι που χρησιμοποιει πολυ το touchpad, αυτο δεν μπορει να γινει remap δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπερα

υπαρχει καποιος τροπος να παιξει καποιος παιχνιδια στο ps4 με πληκτρολογιο και ποντικι? θελει καποια συγκεκριμενα πλητρκολογια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν συνηθιζεται το κοντρολερ σε fps. Η μαλλον, απλα δεν το ευχαριστιεσαι οπως με mouse.

Τουλαχιστον για αρκετους απο εμας. Μερα με νυχτα.

 

Υπαρχει και αυτο : http://www.amazon.com/PS3-PS4-XBox-360-One-Windows/dp/B00MLXZGNK

 

***αν εχει καποιος (οκ δυσκολο) ας πει εντυπωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχει δοκιμάσει κανει? σκεφτομαι να το αποκτησω

γιατι οσο περνανε οι μερες τοσο πιο πολυ "αναπηρος" νιωθω στα fps :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχει δοκιμάσει κανει? σκεφτομαι να το αποκτησω

γιατι οσο περνανε οι μερες τοσο πιο πολυ "αναπηρος" νιωθω στα fps :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Αστα να πανε και γω προσπαθω νατο το συνηθισω αλλα ευκολο δεν το λες :cry:

 

Απλα το κακο ειναι πως ολα αυτα ειναι με καλωδιο οποτε για μενα π αραζω καναπε και παιζω δεν θα ειναι και πολυ βολικα.Που θα ακουμπαω ποντικι και πληκτρολογιο οποτε αναγκαστικα  προσπαθω βολευομαι με dual shock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα να πανε και γω προσπαθω νατο το συνηθισω αλλα ευκολο δεν το λες :cry:

 

Απλα το κακο ειναι πως ολα αυτα ειναι με καλωδιο οποτε για μενα π αραζω καναπε και παιζω δεν θα ειναι και πολυ βολικα.Που θα ακουμπαω ποντικι και πληκτρολογιο οποτε αναγκαστικα  προσπαθω βολευομαι με dual shock

Υπάρχει ενα τρίκ με το μοχλό που πρέπει να ξέρετε...

 

στον υπολογιστή το σημάδι γίνεται με το δεξί χέρι (ποντίκι) και εκεί μπερδεύονται πολλοί,

Στον μοχλό το σημάδι βγαίνει κυρίως απο το ΑΡΙΣΤΕΡΟ stick, στην ουσία κάνεις position στον στόχο. το δεξί είναι για ΜΙΚΡΟδιορθώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...