Προς το περιεχόμενο

Πληκτρολόγιο και ποντίκι για PS4


zxcv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ChrisAce είπε

Κάτι μου διαφεύγει μάλλον για αυτό να ρωτήσω γιατί ψάχνετε ειδικό gadget; 

Επειδή βλέπω τον γιο μου που παίζει fortnite  συνδέοντας απλά το πληκτρολόγιο και το ποντίκι από το pc στις usb θύρες του ps4 pro και μου λέει ότι είναι το ίδιο σαν ανταπόκριση σαν να παίζει στο pc. Δεν είναι λέτε το ίδιο;

Το fortnite παίζει και χωρίς ανταπτορα αλλά δεν γίνεται σε άλλα παιχνίδια τώρα κάτι πάει να κάνει η microsoft με το xbox αλλά και πάλι είναι για 3 με 4 παιχνίδια προς το παρών που να υποστηρίζει και πληκτρολόγιο και ποντίκι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα στην ομαδα και καλη χρονια!θελω να αγορασω PS4 PRO αλλα δεν με βολευει ο μοχλος του γιατι παντα επαιζα σε υπολογιστη και συνηθισα με mouse k keyboard,υπαρχει λυση;μπορω να συνδεσω mouse k keyboard και να παιζω κανονικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

XIM Technologies.

Χρησιμοποιεί black-hat mapping software (hard-coded).

Γιατί το "πρόβλημα" είναι το key mapping. Χοντρικά, το Keymander τροφοδοτεί το mapping σου από software σε input device και από input device στο PS4, καθιστώντας το εύκολα ανιχνεύσιμο (ώστε να αποτελεί legit προϊόν για ορθή χρήση). Το XIM δε δίνει σημεία ζωής στο PS4, έχει το δαχτυλικό αποτύπωμα ενός controller ή μιας συνδεδεμένης συσκευής (πχ charging cable).

Η εκάστοτε εταιρεία Gaming Software κυρήσσει τη χρήση ανορθώδοξη και μη αποδεκτή. Δεν υπάρχει έγκυρη πηγή περί του αν παιχνίδια (π.χ. COD:BO4) ψάχνουν ζωντανά τη χρήση mapping αντάπτορα (live anti-cheat φάση), όμως υπάρχουν λίγες περιπτώσεις αποκλεισμού (Keymander), όπως και αμέτρητες μακροχρόνιας χρήσης δίχως προβλήματα (XIM).

Η μεγαλύτερη αλήθεια από όλες είναι πως βγάζει μάτι, υπάρχουν κινήσεις των οποίων ο τρόπος και χρόνος αντίδρασης δε δικαιολογείται με τη χρήση controller. Όπως και, για παράδειγμα στη δική μου περίπτωση, ένα τυπικό KDA με πληκτρολόγιο/ποντίκι μέσω XIM είναι 55-8 στον εν λόγο παιχνίδι, ενώ με controller με δυσκολία θα ξεπεράσω τα 25-35 kills συνάμα ενός ~1:1 KD ratio.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/1/2019 στις 2:26 ΠΜ, Shadowalker είπε

καλησπερα στην ομαδα και καλη χρονια!θελω να αγορασω PS4 PRO αλλα δεν με βολευει ο μοχλος του γιατι παντα επαιζα σε υπολογιστη και συνηθισα με mouse k keyboard,υπαρχει λυση;μπορω να συνδεσω mouse k keyboard και να παιζω κανονικα;

Μόνο σε Xbox υπάρχει official υποστήριξη αλλιώς adaptors στύλ xim από οτι ξέρω που δεν είναι το ίδιο.

 

 

Απάντησα στο post από 7/1 

:mrgreen: γιατί μου την σπάνε τα ΧΙΜ

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2018 στις 5:10 ΜΜ, ChrisAce είπε

Κάτι μου διαφεύγει μάλλον για αυτό να ρωτήσω γιατί ψάχνετε ειδικό gadget; 

Επειδή βλέπω τον γιο μου που παίζει fortnite  συνδέοντας απλά το πληκτρολόγιο και το ποντίκι από το pc στις usb θύρες του ps4 pro και μου λέει ότι είναι το ίδιο σαν ανταπόκριση σαν να παίζει στο pc. Δεν είναι λέτε το ίδιο;

Επειδη παιζω και εγω με πληκτρολόγιο σε ps4 fortnite, και ημουν pc gamer καποτε. εχει μεγαλη διαφορά ..... στειλε μου μυνημα στο ινσταγκραμ ( slavik_viper) να σου πω καποιες ρυθμισεις του ps4 για καλύτερη ανταπόκριση και παρε του και το Hama speedshot ultimate συα 54€ απο scroutz ελληνικο καταστήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ποντίκι πληκτρολόγιο για το pubg ps4

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το pubg στο ps4.

Γνωρίζει κάποιος η αν υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει να παίξει με ποντικι και πληκτρολόγιο το pubg στο ps4? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnkar93 είπε

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το pubg στο ps4. Γνωρίζει κάποιος η αν υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει να παίξει με ποντικι και πληκτρολόγιο το pubg στο ps4? 

Μην το κάνεις το παιχνίδι τρέχει πάρα πολύ άσχημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αρκετοί ένας είναι ο xim apex που είναι καλύτερος αλλά έχει τιμή 120 σίγουρα μετά ο hama ultimate 60-70€ το είχα πάρει δουλεύει με όλα τα παιχνίδια και είναι και ακόμη δύο με 3 είχε ανεβάσει και ένα παιδί πριν μέρες έναν ανταπτορα από κοτσοβολο αν δεν κάνω λάθος και ειχε αν θυμάμαι καλά κάνα 30€ αλλά δεν το έχω δοκιμάσει να δω ούτε έχω διαβάσει κάτι για το πόσο καλός είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, johnkar93 είπε

Άρα γίνεται να παίξω pubg με ποντικι και πληκτρολόγιο σωστά?

Ναι γίνεται δεν γνωρίζω αν έχει γίνει στο pubg χωρίς πλέον την χρήση ενός ανταπτορα αλλά αλλιώς με έναν ανταπτορα ναι γίνεται σε όλα τα παιχνίδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...