Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αndroid newbie question: Κατεβασα apps με δικο μου gmail. Τωρα το κινητό πέρασε στην sis, αν πλεον συνδεσει το δικό της gmail και πετάξει μονιμα το δικό μου, επηρρεαζονται τα updates των apps (η κατι άλλο που δεν μπορω να σκεφτω) που εγιναν install με το δικο μου account? (δωρεαν apps όλα). Σκέφτομαι πως όχι, σωστό ή λάθος?

 

*απαντήθηκε, thx.

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω να μετάφρασω τίτλους σπουδών στα γαλλικά. Απευθύνομαι στην υπηρεσία μετάφρασεων του ΥΠΕΞ; Δίνω πρώτο τύπους τίτλους, δηλαδή πτυχίο πανεπιστημίου, μάστερ ή αντίγραφα;

 

Με τους τίτλους ξένων γλωσσών τι παίζει; Απευθύνομαι σε ελληνοαμερικανικη Ένωση, γκέτε, ιταλικό μορφωτικό ινστιτούτο; Για τον τίτλο του κρατικού πιστοποιητικού που αναγράφει την πιστοποίηση και στα ελληνικά και στα γαλλικα να υποθέσω πως δεν χρειάζομαι μετάφραση αλλα μου κανει το χαρτί ως έχει;

 

Με τίτλους σεμιναρίων, τεχνικών γνώσεων τι παίζει;

 

Τέλος το διαβατήριο έληξε πριν μερικούς μήνες; Παίζει ανανέωση ή πρέπει να βγάλω νέο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το διαβατήριο έληξε πριν μερικούς μήνες; Παίζει ανανέωση ή πρέπει να βγάλω νέο;

 

Έχω την εντύπωση ότι τα διαβατήρια δεν ανανεώνονται απλώς βγάζουν καινούργιο πηγαίνοντας τους το παλιό και τα απαραίτητα μπικικίνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα !

 

Πειραιά - ΚΤΕΛ Κηφισσού , πως μπορώ να πάω ;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

παρε το 420 το οποιο κανει αφετηρια στον Αγιο Διονύσιο αλλα περνάει και απο τις στασεις λιγο παρακατω του ΗΣΑΠ. :)  Νομιζω υπαρχει κ τροπος με καποια σταση ειτε προαστιακου ειτε μετρο αλλα δεν ειμαι σιγουρος κ απ οσο θυμαμαι παιζει περπατημα κιολας καμποσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έκφραση "ράδιο αρβύλα" (ή "σπασμένο τηλέφωνο") έχει αντίστοιχη στα αγγλικά ?

Ξεκαθάρισε ποιο από τα δυο θες γιατί ειναι διαφορετικά. Ραδιο αρβύλα είναι οι φήμες (rumors) και σπασμένο τηλέφωνο είναι Chinese whispers

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποση ωρα ειναι με τα κτελ η αποσταση Θεσσαλονικη - Μουδανιά;;

Καπου στην 1 ωρα και ενα τεταρτο αν πας νωρις το πρωι, ή αργα το βραδυ.

 

Με αμαξι παντα..

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου στην 1 ωρα και ενα τεταρτο αν πας νωρις το πρωι, ή αργα το βραδυ.

 

Με αμαξι παντα..

Ε βρε! Με αμαξι ξερω, την εχω κανει τη διαδρομη. Με τα κτελ θα ερθει μια φιλη μου και θελω να ξερω τι ωρα πρεπει να ειμαι εκει να την παρω...Μου λεει των 10 θα παρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Kαλημερα, μια γρηγορη ερωτηση.

 

Οταν επιλεγω Sign Out στο Hotmail (web page) και επειτα Sign In εχει κλασικα τη φορμα οπου γραφω το email και το pass. Το θεμα ειναι πως δεν μου κρατα αποθηκευμενο το pass ουτως ωστε απλα να γραψω το πρωτο γραμμα του email και επειτα να εμφανιστει το αποθηκευμενο pass και επιλεξω το κουμπακι Sign In οπως συμβαινει στο gmail λ.χ.

 

Αυτο σε Chrome. Ειναι καποιο θεμα με το hotmail που το κανει για λογους ασφαλειας ή ειναι θεμα του browser? Kαι γενικα, τι μπορω να κανω για αυτο για να μη γραφω καθε φορα τα passwords απο τα accounts μου (τα οποια προσφατα σταματησαν να ειναι linked ελεος) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...