Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισως εχεις προβλημα αν χρειαστει να κανεις καμια δυσκολη εργασια που θα χρειαστει περισσοτερο ρευμα.

 

Καλο ειναι να συνδεσεις κανονικα οσα πιν εχει το βυσμα ρευματος και αν δεν εχει το τροφοδοτικο σου παρε εναν adaptor.

 

Για να εχει 8πινο βυσμα ρευματος θα το εχει για καποιο λογο και οχι για ομορφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν νομιζω να τραβαει το ιδιο ρευμα απο το 3πινο αν ηταν να τραβαει το ιδιο ρευμα τοτε για ποιο λογο η κατασκευαστρια εταιρια εβαλε 8πινο και οχι 4πινο ετσι για ομορφια ή γιατι τις περιεσευαν τα 8πινα και δεν ειχε 4πινα.

 

Δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα συστημα άντι για 8πινο καλώδιο τροφοδοτιξου έχει 4πινο.. Επεξεργαστής i5 2500. Λέτε να υπάρξει πρόβλημα; Εδώ και 3 χρονία τρέχει κανονικά.

Εν συντομία, αν σκοπεύεις/καταφέρεις να κάνεις τον επεξεργαστή σου να περάσει τα 150w θα χρειαστείς 8πινο.

Πολύ το αμφιβάλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποια πριζα-χρονοδιακοπτης που να αντιλαμβανεται ποτε λειτουργει κατι και να το κλεινει μετα απο χ ωρα λειτουργιας? ΠΧ αντι να παρω ενα χρονοδιακοπτη που να προγραμματιζω ποια ωρα της ημερας να κλεινει το ρευμα, θελω ενα που αντιλαμβανεται ποτε λειτουργει και μετα να το κλεινει. ΠΧ αν φορτιζω το κινητο μετα απο 4 ωρες να κλεισει απο οταν βαλω φορτιστη. Αν ανοιξω aircondition μετααπο μιση ωρα να κλεισει. Κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν υπάρχει αυτό που θες αλλά στα παραδείγματα που έφερες είσαι ήδη καλυμμένος αφού το κινητό θα έχει σταματήσει να φορτίζει στο 4ωρο και το aircondition λογικά θα έχει χρονοδιακόπτη...


Υπάρχει κάποιο ψηφιακό αρχείο με τις εκπομπές MIXER της ΕΤ3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας . Εχω μια απορια αν γνωριζει καποιος, στα σιγουρα , θα ηθελα να με κατατοπισει . Αν παραδειγμα , εγω ειμαι στο αμαξι και παω εκδρομη και εχω βαλει μεσα αλλα 3 φιλαρακια , εκ των οποιων , ενα απο αυτα εχει στη κατοχη του ενα τσιγαρο με χασις και παραδειγμα λεμε μας σταματανε οι αστυνομικοι , μας ψαχνουν και βρισκουν πανω στο 1 αυτο ατομο τα ναρκωτικα . Αν αυτο το ατομο ισχυριστει οτι ολοι οι υπολοιποι δεν γνωριζαμε τιποτα για τα ναρκωτικα που κουβαλουσε και παρει ολη την ευθυνη , την γλιτωνουν οι υπολοιποι ? Αν μας πανε στο τμημα , καταγραφεται με καποιο τροπο κατι στο ποινικο μητρωο των ατομων που δεν ειχανε στην κατοχη τους τιποτα , που δεν γνωριζανε τιποτα και δεν ηταν χρηστες ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας . Εχω μια απορια αν γνωριζει καποιος, στα σιγουρα , θα ηθελα να με κατατοπισει . Αν παραδειγμα , εγω ειμαι στο αμαξι και παω εκδρομη και εχω βαλει μεσα αλλα 3 φιλαρακια , εκ των οποιων , ενα απο αυτα εχει στη κατοχη του ενα τσιγαρο με χασις και παραδειγμα λεμε μας σταματανε οι αστυνομικοι , μας ψαχνουν και βρισκουν πανω στο 1 αυτο ατομο τα ναρκωτικα . Αν αυτο το ατομο ισχυριστει οτι ολοι οι υπολοιποι δεν γνωριζαμε τιποτα για τα ναρκωτικα που κουβαλουσε και παρει ολη την ευθυνη , την γλιτωνουν οι υπολοιποι ? Αν μας πανε στο τμημα , καταγραφεται με καποιο τροπο κατι στο ποινικο μητρωο των ατομων που δεν ειχανε στην κατοχη τους τιποτα , που δεν γνωριζανε τιποτα και δεν ηταν χρηστες ? 

 

Δεν ειμαι δικηγορος αλλα εχω βρεθει σε τετοιο σκηνικο. Εγω ημουν ο οδηγος.

Ολοι μεσα και το πρωι αυτοφωρο με φωτογραφιες και δαχτ. αποτυπωματα.

Στο δικαστηριο (οταν εγινε) εγω αθωος, οι αλλοι δυο που ηταν δικο τους κριθηκαν ενοχοι αλλά ατιμωρητοι λογω του σχετικου νομου της πρωτης φορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι δικηγορος αλλα εχω βρεθει σε τετοιο σκηνικο. Εγω ημουν ο οδηγος.

Ολοι μεσα και το πρωι αυτοφωρο με φωτογραφιες και δαχτ. αποτυπωματα.

Στο δικαστηριο (οταν εγινε) εγω αθωος, οι αλλοι δυο που ηταν δικο τους κριθηκαν ενοχοι αλλά ατιμωρητοι λογω του σχετικου νομου της πρωτης φορας.

Πω πω ... Ασχημο σκηνικο .Αλλα να ρωτησω , υποστηριξανε αυτοι στο αυτοκινητο οτι δεν γνωριζες τιποτα και πηρανε ολη την ευθυνη? Επισης γιατι φωτογραφιες και αποτυπωματα ? Δεν επικαλεστηκες δικηγορο απευθειας ? Δεν εχω βρεθει ποτε σε τετοια σκηνικα για αυτο ρωταω  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να τραβαει το ιδιο ρευμα απο το 3πινο αν ηταν να τραβαει το ιδιο ρευμα τοτε για ποιο λογο η κατασκευαστρια εταιρια εβαλε 8πινο και οχι 4πινο ετσι για ομορφια ή γιατι τις περιεσευαν τα 8πινα και δεν ειχε 4πινα.

 

Δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες.

 

Γιατί παλιά βάζανε 4πινα ενώ τώρα 8πινα. Αν δεις τα 8πινα σπάνε σε 2 κομμάτια αν έχεις παλιά μητρική να βάλεις τα 4 μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ... Ασχημο σκηνικο .Αλλα να ρωτησω , υποστηριξανε αυτοι στο αυτοκινητο οτι δεν γνωριζες τιποτα και πηρανε ολη την ευθυνη? Επισης γιατι φωτογραφιες και αποτυπωματα ? Δεν επικαλεστηκες δικηγορο απευθειας ? Δεν εχω βρεθει ποτε σε τετοια σκηνικα για αυτο ρωταω  :unsure:

 

Σιγα, δεν ειναι και τοσο ασχημο εκτος αν δεν μπορεις να το κρύψεις απο γονεις και συγγενεις. Ναι, οι αλλοι ειπαν οτι εγω δεν ειχα σχεση. Φωτογραφιες και αποτυπωματα επειδη υπηρχε αυτοφωρη διαδικασια. και δικηγορο να επικαλεστεις στην αυτοφωρη διαδικασια γινεται το ιδιο. Τμημα-ΓΑΔΑ-Φωτογραφιες-αποτυπωματα- Ευελπιδων-Εισαγγελεα.

 

Το φωτογραφιες αποτυπωμτα δεν ισχυει εαν εχεις ξαναπερασει αυτοφωρο μεσα στα προηγουμενα ενα-δυο χρονια.

 

 

***ξαναλεω --- αυτα ειναι απο προσωπικες εμπειριες, δεν ειμαι δικηγορος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...