Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για λογαριασμό ταμιευτηρίου που έχεις σε τράπεζα αλλά δεν έχεις κάρτα ΑΤΜ, μπορείς να βγάλεις επιτόπου σε κατάστημα ή κάνεις αίτηση και στην στέλνουν σπίτι μετά από καιρό ; 

 

Απλά επειδή αρχές Αυγούστου είχα ζητήσει να μου βγάλουν κάρτα όταν μπήκα συνδικαιούχος στο λογαριασμό της μητέρας μου και μου είπαν θα μου τη στείλουν σε 1-2 εβδομάδες (σκέφτηκα ότι μπορεί επειδή είχε πολύ δουλειά να μου το έκαναν έτσι... ή επειδή είχα μόλις μπει συνδικαιούχος) αλλά τελικά δεν εμφανίστηκε ποτέ η κάρτα και δεν ασχολήθηκα ξανά αλλά τώρα θέλω να βγάλω και φεύγω τη δευτέρα εξωτερικό  οπότε μόνο αν γίνεται τη Δευτέρα το επιτόπου με ενδιαφέρει....

 

Thanks....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορει να μου πει καποιος ολο το ιστορικο των εκδοσεων office σε 32 και 64 bit?

Ολα τα office 64bit εχουν μεσα και την 32bit εκδοση ή οχι?

 

Κυριως για τα ελληνικα.

 

Ευχαριστω πολυ.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια τραπεζα;

 

Η πειραιως την βγαζει επι τοπου

 

Εθνική τράπεζα, αν ξέρεις... Πάντως όλα καλά ακούω για την Πειραιώς και για το internet banking... θα τα μεταφέρω εκεί τα εκατομμύριά μου...  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ

Αν το θυμηθεις ρωτα και στειλε μου μηνυμα. χαχα

 

 

για την ιστορία, έχει ξερά κουκιά, 1.90 το μισό κιλό. Πάντα έχει, λέει, συνήθως σε τσουβάλι για να πάρεις χύμα, τώρα τις γιορτές επειδή έχει πολύ τρέξιμο έχει φτιάξει ο ίδιος σακουλάκια του μισού κιλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι στο θεατρο λεγεται λαικη η απογευματινη παρασταση?

Στα παλιότερα χρόνια (πολύ παλιότερα) τα θέατρα έκαναν αλλη μια απογευματινη παράσταση (εκτός απο την βραδινή) για να μπορούν οι λιγότερο οικονομικά ευρωστοι αλλά και οσοι/όσες δεν μπορούσαν να «ξενυχτάνε» (π.χ. εργαζόμενοι, αρραβωνιασμένοι, κλπ) να την παρακολουθήσουν, ενώ στη βραδινή πήγαινε ο «κολωνάκι κόσμος» για να «φανεί». Άρα η βραδινή ήταν η κυριλέ ακριβή παράσταση και η απογευματινή ήταν η «λαϊκή» (για τον απλό λαό). 

 

Βέβαια απο τότε εχουν περάσει πολλά χρόνια και οι καταστάσεις εχουν αλλάξει πολύ και πολλές φορές, απλώς έχει μείνει το όνομα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια απο τότε εχουν περάσει πολλά χρόνια και οι καταστάσεις εχουν αλλάξει πολύ

...: οι αρραβωνιασμένοι πλέον ξενυχτάνε και οι Κολωνακαίοι πλέον αρραβωνιάζονται [;]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...: οι αρραβωνιασμένοι πλέον ξενυχτάνε και οι Κολωνακαίοι πλέον αρραβωνιάζονται [;]

Τη δεκαετία του 50-60 αν αρραβωνιασμένοι κυκλοφορούσαν αργά το βράδυ (μετα τις 9!) ήταν ύποπτοι για ... άνομες πράξεις. «Πιάσε το αυγό και κουρευτο»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την ιστορία, έχει ξερά κουκιά, 1.90 το μισό κιλό. Πάντα έχει, λέει, συνήθως σε τσουβάλι για να πάρεις χύμα, τώρα τις γιορτές επειδή έχει πολύ τρέξιμο έχει φτιάξει ο ίδιος σακουλάκια του μισού κιλού.

Πολυ ωραια!! Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανέβω UK για λίγες ημέρες.

 

Πως συμφέρει να κινούμαι με χρήματα εκεί ώστε να μη με ψοφήσει η πειραιώς στην προμήθεια;

 

Α. Ελληνική πιστωτική

Β. Ελληνική Χρεωστική

Γ. Μετρητά (να τα μετατρέψω στην Ελλάδα)

Δ. Μετρητά (να τα μετατρέψω στο UK)

E. Να μεταφέρω τα χρήματα από Ελλάδα σε Αγγλικό λογαριασμό φίλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό στο αμάξι ακούγεται ένας περιοδικός ήχος "τακ-τακ-τακ". Κι όσο αυξάνεται η ταχύτητα, τόσο αυξάνεται κι η συχνότητα του. Στις ρόδες πάνω δε βρήκα κάτι. Τί άλλο θα μπορούσα να κοιτάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κατεβασμένη δισκογραφία από Clutch. Σε έναν δίσκο όμως, όταν επιλέγω όλα τα κομμάτια του και πάω στις ιδιότητες για να αλλάξω το Genre τους από Unknown σε Rock, ενώ μου δείχνει ότι έχει μπει η επιλογή, πατάω το ok και μετά στο genre μου βγάζει πάλι το ίδιο χωρίς καμία αλλαγή. Τι φτάιει; Μόνο στον συγκεκριμένο φάκελο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...