Προς το περιεχόμενο

Eγκατασταση windows 7 σε usb


alexgr21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα παιδια.Θελω να εγκαταστησω τα windows 7 64bit στον υπολογιστη μου.Φοραει ηδη τα 32αρια και οταν παω να κανω bootable to usb μου βγαινει ενα μυνημα στο οποιο λεει πως δεν καταφερε να γινει bootable to usb Και ετσι δεν μπορω να τα εγκαταστησω.Εχω βρει πολους οδηγους και τους εχω κανει βημα βημα ομως τιποτα.Μπορειτε να με βοηθησετε να κανουμε κατι η τζαμπα τα λευτα για την 8αρα μνημη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα μου εχει τυχει σε στικακι PNY να μην θελει με τιποτα και να μην μπορει κανενα προγραμμα να το "ετοιμασει" για να γινει bootable.

Δεν εχεις κανενα αλλο να δοκιμασεις/δανειστεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζω στο βιος να μπουταρει πρωτα το στικακι και στη συνεχεια μου βγαζει ενα μυνημα που λεει disk read error occured.Ειναι το δευτερο στικακι που δοκιμαζω ειναι της Kingston ειχα δοκιμασει και ενα της trancend.Δεν ξερω τι αλλο να κανω εχω δοκιμασει ολα τα προγραμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι σιγουρο οτι ειναι απ το φλασακι το μηνυμα αυτο;

δοκιμασε με το tool της MS

Windows 7 usb dvd tool ειναι δωρεαν και λειτουργει και για win8/8.1 αν σου χρειαστει ποτε.

 

Αρκει να εχεις το iso του λειτουργικου που θες να περασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε χειροκίνητα,κάνε τα βήματα που λέει εδώ μέχρι και το 11,μην αντογράφεις τα αρχεία τον windows για να γλυτώσεις χρόνο αφού έτσι κι αλλιώς απλά θες να δεις αν θα κάνει εκκίνηση ή όχι.

http://hodgin.ca/2012/10/02/creating-a-uefibios-windows-7-usb-and-installing-to-gpt-partitions/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια εκανα την ιδια διαδικασια με το rufus μονο που εκανα iso τα windows 8.1 και δουλεψε μια χαρα.Δεν ξερω τι να πω ειχα προβλημα το iso των 7??Σας ευχαριστω για την βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...