Προς το περιεχόμενο

Τζιχαντιστές καταλαμβάνουν πόλεις του Ιράκ. Τόσο εύκολα;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πάρει τα μέτρα μου, μπαίνω απτο κινητό για να μη μπορούν να εντοπίσουν το σπίτι μου

 

Πάντως δεν κάνω πλάκα σε κάτι.Η αποψή μου είναι πως κανείς δεν θέλει να κάνει πόλεμο πλέον λόγο κοινής γνώμης, φάνηκε και στη Λιβύη πριν χρόνια και γενικότερα στη περιοχή.

Μετά τον καταιγισμόν ειδήσεων, κάθε μέρα και ένα νέο βίντεο κτλ κτλ κτλ , θα βγει το καλό νατο και να μην αφήσει ούτε κομματάκι ισλαμιστή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει τα μέτρα μου, μπαίνω απτο κινητό για να μη μπορούν να εντοπίσουν το σπίτι μου

 

Πάντως δεν κάνω πλάκα σε κάτι.Η αποψή μου είναι πως κανείς δεν θέλει να κάνει πόλεμο πλέον λόγο κοινής γνώμης, φάνηκε και στη Λιβύη πριν χρόνια και γενικότερα στη περιοχή.

Μετά τον καταιγισμόν ειδήσεων, κάθε μέρα και ένα νέο βίντεο κτλ κτλ κτλ , θα βγει το καλό νατο και να μην αφήσει ούτε κομματάκι ισλαμιστή

Δεν αναφέρομαι στο αν κάποιος θελει να κανει πολεμο αλλά στο πόσο καλοί και αγιοι είναι στο isis ... νταξει δε ξερω για ελλάδα αλλά αν ήσουν αμερική θα βρισκόσουν σε κανα αεροπλάνο προς άγνωστη κατεύθυνση για ένα τρολλάρισμα ...

 

Btw ... από κινητό ε? Smart move ...

 

Btw2 ... τελκκά τα 10000 τα θες ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άγιος γίνεσαι μόνο μετά θάνατον

 

Μην αρχίσουμε να trolάρουμε τώρα με λεφτά κτλ. Λες και υπάρχει άνθρωπος που θα έλεγε όχι όταν του δωρίζουν λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άγιος γίνεσαι μόνο μετά θάνατον

 

Μην αρχίσουμε να trolάρουμε τώρα με λεφτά κτλ. Λες και υπάρχει άνθρωπος που θα έλεγε όχι όταν του δωρίζουν λεφτά

Δε τρολλάρω .. η προτασή μου ήταν πραγματική ... πάς στην ράκα και φοράς γιαα μια εβδομάδα ένα μπλουζάκι πλυ λέει οτι αλλάχ και μωάμεθ δεν ειναι πραγματικά θεός/προφήτης.

 

Το εννωω 100%

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γίνεται, θα πρέπει να μπορείς κι εσύ ο ίδιος να δεις ότι και τα 2 άρθρα χρησιμοποιούν τις ίδιες φωτογραφίες. Το ένα είναι από το φλεβάρη και το άλλο της περασμένης βδομάδας.

Γιατί μας το παρουσιάζουν σαν κάτι καινούριο; Γιατί μας πουλάνε ξαναζεσταμένο φαγητό; (Εδώ η ίδια φώτο από πέρισυ τον φλεβάρη, ναι πέρισυ http://europenews.dk/en/node/64339

Γιατί μπλέκουμε κάποιους καθυστερημένους τυνήσιους με αυτό που γίνεται στο Ιράκ; 

 

Βλέπεις λοιπόν τι τέρατα αξιοπιστίας είναι οι """""δημοσιογράφοι"""""" στα site αυτά, συνεχίζεις να τα διαβάζεις και να ποστάρεις links εδώ. 

Μετά περιμένεις να σε πάρει κάποιος στα σοβαρά. Οκ man.

 

Δεν με νοιαζει αν θα παρουν σοβαρα τα links που παραθετω ανθρωποι που δεν παιρνουν σοβαρα θεματα ζωης και θανατου,ανθρωποι που κοιταζουν επιφανειακα ολα τα πραγματα στην ζωη τους.
Ανθρωποι που φροντιζουν να ριχνουν στην πυρα οποιοδηποτε μεσο ενημερωσης δεν βολευει στο υπαρχον απανθρωπο παγκοσμιο καθεστως.Αυτοι ετσι και αλλιως, ειναι ταγμενοι να εξασφαλισουν με τον τροπο τους την διαιωνιση αυτης της παραλογης καταστασης.Ο καθενας κανει τις επιλογες του ,ομως δυστυχως τις συνεπειες των λαθος επιλογων ορισμενων,θα τις πληρωσουμε ολοι.
Ξαναζεσταμενο φαγητο ειναι για εσενα,για εμενα ειναι τα ανθρωπομορφα κτηνη που τωρα εξελιξαν προς το χειροτερο την εγκληματικοτητα τους.Οι καθυστερημενοι Τυνησιοι της φωτογραφιας ειναι αναμεσα στους φανατικους Ισλαμιστες που παιρνουν τωρα ανθρωπινα κεφαλια για ψυλλου πηδημα.Δεν ξεκιναει καποιος ξαφνικα να παιρνει κεφαλια στην ψυχρα,υπαρχει παντα μια προεργασια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ευρωπαική δικτατορία στα καλύτερά της:

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=330701&catid=7

 

Ο υπουργός Εσωτερικών Μπερνάρ Καζανόβ δήλωσε ότι η αστυνομία συνέλαβε την νεαρή κοπέλα το Σάββατο στο αεροδρόμιο της Νίκαιας, λίγο πριν την αναχώρηση της με στόχο να ενταχθεί στις τάξεις των «τζιχαντιζτών».

Η οικογένεια του κοριτσιού που συνελήφθη δεν γνώριζε τις προθέσεις της όπως είπε ο Γάλλος υπουργός Εσωτερικών. Λίγο αργότερα συνελήφθη και ένας 20χρονος άνδρας με την υποψία ότι ήταν αυτός που την καθοδηγούσε αγοράζοντας της ένα αεροπορικό εισιτήριο για να πετάξει προς την Τουρκία, προκειμένου τελικά να φτάσει στη Συρία.

Χιλιάδες ξένοι μαχητές, πολλοί από τη Δυτική Ευρώπη, έχουν ενωθεί με τις εξτρεμιστικές ισλαμικές ομάδες που μάχονται στη Συρία και στο Ιράκ, σύμφωνα με τις εκτιμήσεις της αμερικανικής αλλά και ευρωπαϊκών μυστικών υπηρεσιών.

Η Γαλλία έχει κάνει προτεραιότητά της την πάταξη των ριζοσπαστών ισλαμιστών αλλά δεν μπόρεσε να ανακόψει το κύμα των πολιτών της, κάποιοι εκ των οποίων είναι παιδιά ηλικίας 14 ετών, να φύγουν από τη Γαλλία για να πάρουν μέρος στο συριακό εμφύλιο πόλεμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Γερμανια στελνει οπλα στους Κουρδους και συγκεκριμενα:

  • G3: 8000 + 2,000,000 ammunition
  • G36: 8000 + 4,000,000 ammunition
  • MG3: 40 + 1,000,000 ammo
  • P1: 8000 + 1,000,000 ammo
  • Milan: 30 + 500
  • Panzerfaust: 200 + 2500
  • schwere Panzerfaust: 40 + 1000 signal ammo
  • Signalpistole: 100 + 4000
  • Handgranaten: 10,000

Το ιδιο εκανε και η Αλβανια την προηγουμενη εβδομαδα
 

 

Η Αλβανία θα προσφέρει στην ιρακινή κυβέρνηση 22 εκατομμύρια φυσίγγια για Καλάσνικοφ, 15 χιλιάδες χειροβομβίδες, 20 χιλιάδες πυρομαχικά για αντιαρματικά και 32 χιλιάδες διαφορετικά είδη ρουκετοβόλων και όλμων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλε η Γερμανία 40 :-D ολόκληρα, MG3;

Οι Κούρδοι άνετα φτάνουν μέχρι το Αιγαίο!

Γι' αυτό έβλεπα τον Σουλτάν... ε, τον Ταγίπ τις προάλλες και ήταν λίγο χλωμός.

Ξέρει ότι το τέλος έρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλε η Γερμανία 40 :-D ολόκληρα, MG3;

Οι Κούρδοι άνετα φτάνουν μέχρι το Αιγαίο!

Γι' αυτό έβλεπα τον Σουλτάν... ε, τον Ταγίπ τις προάλλες και ήταν λίγο χλωμός.

Ξέρει ότι το τέλος έρχεται.

Τους ενισχύουν αλλά όχι πολύ, λόγω Τούρκων.

Τόσα δις σε προμήθειες, βάλε και τις ψήφους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ευρωπαική δικτατορία στα καλύτερά της:

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=330701&catid=7

 

Ο υπουργός Εσωτερικών Μπερνάρ Καζανόβ δήλωσε ότι η αστυνομία συνέλαβε την νεαρή κοπέλα το Σάββατο στο αεροδρόμιο της Νίκαιας, λίγο πριν την αναχώρηση της με στόχο να ενταχθεί στις τάξεις των «τζιχαντιζτών».

Η οικογένεια του κοριτσιού που συνελήφθη δεν γνώριζε τις προθέσεις της όπως είπε ο Γάλλος υπουργός Εσωτερικών. Λίγο αργότερα συνελήφθη και ένας 20χρονος άνδρας με την υποψία ότι ήταν αυτός που την καθοδηγούσε αγοράζοντας της ένα αεροπορικό εισιτήριο για να πετάξει προς την Τουρκία, προκειμένου τελικά να φτάσει στη Συρία.

Χιλιάδες ξένοι μαχητές, πολλοί από τη Δυτική Ευρώπη, έχουν ενωθεί με τις εξτρεμιστικές ισλαμικές ομάδες που μάχονται στη Συρία και στο Ιράκ, σύμφωνα με τις εκτιμήσεις της αμερικανικής αλλά και ευρωπαϊκών μυστικών υπηρεσιών.

Η Γαλλία έχει κάνει προτεραιότητά της την πάταξη των ριζοσπαστών ισλαμιστών αλλά δεν μπόρεσε να ανακόψει το κύμα των πολιτών της, κάποιοι εκ των οποίων είναι παιδιά ηλικίας 14 ετών, να φύγουν από τη Γαλλία για να πάρουν μέρος στο συριακό εμφύλιο πόλεμο

Πώς θα έβλεπες την ιδέα να καταταγόσουν σαν φανατικός υπέρμαχος;;

Για δούλεψέ το λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα απολογηθώ για το ότι είμαι υπέρμαχος της ελεύθερης μετακίνησης των ανθρώπων, πόσο μάλλον όταν είναι πολίτες του κράτους.

 

Ελπίζω η χώρα μας να μη δείξει την ίδια ρατσιστική αντιμετώπιση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα απολογηθώ για το ότι είμαι υπέρμαχος της ελεύθερης μετακίνησης των ανθρώπων

Πόσο μάλλον όταν είναι πολίτες του κράτους.

Μήπως για εκεί που πήγαινε, δεν υπήρχε ανάλογη συμφωνία ελεύθερης μετάβασης, οπότε και γιαυτό δεν το άφησαν το κουρίτσι;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...