Προς το περιεχόμενο

Τζιχαντιστές καταλαμβάνουν πόλεις του Ιράκ. Τόσο εύκολα;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 801
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, μ' αυτά τα ρημαδιασμένα Mig-21 (αμφιβάλλω αν είναι σε πτητική κατάσταση) θα απειλήσουν οι καμηλιέρηδες τον Πούτιν (ή τον οποιοδήποτε άλλο) :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μ' αυτά τα ρημαδιασμένα Mig-21 (αμφιβάλλω αν είναι σε πτητική κατάσταση) θα απειλήσουν οι καμηλιέρηδες τον Πούτιν (ή τον οποιοδήποτε άλλο) :-D

 

Οι προθεσεις μετρανε και δειχνουν καθαρα το που θα παιχτει μπαλα συντομα,με μια μικρη σταση μαλλον σε Ιορδανια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μ' αυτά τα ρημαδιασμένα Mig-21 (αμφιβάλλω αν είναι σε πτητική κατάσταση) θα απειλήσουν οι καμηλιέρηδες τον Πούτιν (ή τον οποιοδήποτε άλλο) :-D

 

Το ανυσηχητικό δεν είναι το MiG που και σε πτητική κατάσταση να είναι

 

- > δε θα μπρούν να καταφέρουν να τα πετάξουν

- > θα καταρριφθεί με το που σηκωθεί ή αργά η γρήγορα θα βομβαρδιστεί 

 

είναι ότι από ότι διαβάζω από την ίδια βάση πήραν SA-16.

 

Τους Atoll μόνο σαν μη κατευθυνόμενες ρουκέτες θα μπορέσουν να τους χρησιμοποιήσουν όπως κάνουν στην λιβύη με τους Kh-29

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καναν Ρωσσο εχουν πιασει αυτοι;

Αμα κοψουν κανενα ρωσικο κεφαλι και ορμιξουν οι Ρωσσοι θα ορμιξουν και οι Αμερικανοι σιγουρα...

Ε τι μ@μιας αυτος, μ@μιας και γω θα πουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανυσηχητικό δεν είναι το MiG που και σε πτητική κατάσταση να είναι

 

- > δε θα μπρούν να καταφέρουν να τα πετάξουν

- > θα καταρριφθεί με το που σηκωθεί ή αργά η γρήγορα θα βομβαρδιστεί 

 

είναι ότι από ότι διαβάζω από την ίδια βάση πήραν SA-16.

 

Τους Atoll μόνο σαν μη κατευθυνόμενες ρουκέτες θα μπορέσουν να τους χρησιμοποιήσουν όπως κάνουν στην λιβύη με τους Kh-29

νομίζω εχουν περισσότερα στινγκερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 11η Σεπτεμβρίου θα βομβαρδίσει η Βρετανία το Ισλαμικό Κράτος;
 

 

http://www.protothema.gr/world/article/407487/tin-11i-septemvriou-tha-vomvardisei-i-vretania-to-islamiko-kratos/

 

 

F…ck…… πρεπει να βρω λαγουμι να κρυφτω…..  :devil:  :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω εχουν περισσότερα στινγκερ

 

Ίσως, 

 

έχεις κάποια πηγή ?

κάποια φωτο/video να τους δείχνει με τέτοια ?

 

Σε κάθε περίπτωση μια ακόμα αποθήκη δεν είναι μικρό πράγμα ... τώρα μπορεί να τους "περισέψει" κανένας να τον κάνουν πακέτο για πουθενά σε Ευώπη πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως, 

 

έχεις κάποια πηγή ?

κάποια φωτο/video να τους δείχνει με τέτοια ?

 

Σε κάθε περίπτωση μια ακόμα αποθήκη δεν είναι μικρό πράγμα ... τώρα μπορεί να τους "περισέψει" κανένας να τον κάνουν πακέτο για πουθενά σε Ευώπη πχ.

οχι απλά έχουν πάρει ΤΟΣΑ οπλα από τις ιρακινές δυνάμεις,που αποκλείεται να μην πήραν και κάνα στιγνκερ ή αλλα φορητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι απλά έχουν πάρει ΤΟΣΑ οπλα από τις ιρακινές δυνάμεις,που αποκλείεται να μην πήραν και κάνα στιγνκερ ή αλλα φορητά.

 

Ίσως αν και δεν έχω δει να αναφέρεται κάπου κάτι τέτοιο.

 

Έχω διαβάσει βέβαια ότι και παλαιότερα είχαν πάρει από άλλη βάση SA-16 ... αλλά σίγουρα είναι το πιο απειλιτικό ....

 

ότι και να έχουν είναι για να σφάζονται εκεί μεταξύ τους ... ένας φορητός αντιαεροπορικός δίπλα σε ένα ευρωπαϊκό αεροδρόμιο είναι ότι χειρότερο μπορεί να φανταστεί η ευρώπη.

 

Οι σύριοι αν έχουν στοιχειώδη  ευφυια θα πρέπει είτε να τους έχουν αχρηστεύσει ή ακόμα καλύτερα να τους είχαν παγιδέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως αν και δεν έχω δει να αναφέρεται κάπου κάτι τέτοιο.

 

Έχω διαβάσει βέβαια ότι και παλαιότερα είχαν πάρει από άλλη βάση SA-16 ... αλλά σίγουρα είναι το πιο απειλιτικό ....

 

ότι και να έχουν είναι για να σφάζονται εκεί μεταξύ τους ... ένας φορητός αντιαεροπορικός δίπλα σε ένα ευρωπαϊκό αεροδρόμιο είναι ότι χειρότερο μπορεί να φανταστεί η ευρώπη.

 

Οι σύριοι αν έχουν στοιχειώδη  ευφυια θα πρέπει είτε να τους έχουν αχρηστεύσει ή ακόμα καλύτερα να τους είχαν παγιδέψει.

με 250 αιχμαλώτους,αλλους να πεθαίνουν ενω εχουν χαθεί κυριολεκτικά,εκατοντάδες νεκρούς στρατιώτες κλπ κλπ κλπ,ποσο πιθανό βλέπεις να αχρηστεύθηκαν;

Σε όλο αυτο το πανηγύρι,ξέρεις ποιος εχει το μεγάλο πρόβλημα; Εμείς....Ολα από εδώ περνάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας δεν ασχολείται με μας.

Είμαστε πολύ μικρή χώρα και ποτέ (ευτυχώς) δεν είχαμε τα προβλήματα τρομοκρατίας που έχουν οι άλλες χώρες.

Ούτε νομίζω ότι κάτι θ' αλλάξει στο άμεσο μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας δεν ασχολείται με μας.

Είμαστε πολύ μικρή χώρα και ποτέ (ευτυχώς) δεν είχαμε τα προβλήματα τρομοκρατίας που έχουν οι άλλες χώρες.

Ούτε νομίζω ότι κάτι θ' αλλάξει στο άμεσο μέλλον.

Θα δείξει φίλε. Πάντως τα γεγονότα με το Κοράνι, είναι ανησυχητικά..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΤΟ: Ομόφωνη καταδίκη των πράξεων του Ισλαμικού Κράτους

 

http://www.protothema.gr/world/article/407630/nato-omofoni-katadiki-ton-praxeon-tou-islamikou-kratous/

 

 

Ετοιμο το υποκαταστημα...... :devil: :devil: :devil:

Η Αλ Κάιντα ανακοινώνει την επέκτασή της στην Ινδία!

 

http://www.protothema.gr/world/article/407632/i-al-kaida-anakoinonei-tin-epektasi-tis-stin-india/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...