Προς το περιεχόμενο

Νέα στοιχεία για την υπόθεση της AirFastTickets


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ορίστε??????????????????????????

 

Κάθομαι 5 λεπτά και διαβάζω αυτό που έγραψες και προσπαθώ να καταλάβω τι ήταν αυτό που μόλις διάβασα. Έχεις την εντύπωση ότι τα πρακτορεία προαγοράζουν εισιτήρια; Από αυτό και μόνο φαίνεται η ασχετοσύνη σου και το πόσο Ελληνάρας είσαι εσύ που χωρίς να έχεις ιδέα του πώς δουλεύει η συγκεκριμένη αγορά, βγάζεις συμπεράσματα από 5 πίπες που άκουσες δεξιά και αριστερά από άλλους Ελληνάρες σαν και του λόγου σου. Όντως το αεροπορικό εισιτήριο είναι σαν το χρηματιστήριο και όσο ανεβαίνουν οι πωλήσεις ανεβαίνει και η τιμή του, αλλά την αύξηση την ορίζει και την εισπράτει η ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ. Όχι ο πράκτορας. Γκεγκε??

 

Ας πάρουμε ένα παράδειγμα σύμφωνα με τη δική σου λογική, με τη λογική δηλαδή ότι οι πράκτορες προαγοράζουν τα εισιτήρια. Η Aegean έχει 9 δρομόλογια την ημέρα Αθήνα-Θεσσαλονίκη. Ας υποθέσουμε ότι ένα πρακτορείο θέλει να αγοράσει 3 θέσεις σε κάθε πτήση για τους επόμενους 3 μήνες. Έχουμε και λέμε: 9*3*90=2430. Θα πρέπει να αγοράσει δηλαδή 2430 εισιτήρια. Αν υποθέσουμε ότι πετυχαίνει τη χαμηλότερη τιμή για αυτό το δρομολόγιο που είναι 42,64 ευρώ, θα πρέπει να δόσει 2430*42,64=103.615,20 ευρώ.Θα δόσει ένα τόσο μεγάλο ποσό για να αγοράσει εισιτήρια μόνο για μία διαδρομή, μόνο για μία εταιρία και για ένα χρονικό παράθυρο μόνο τριών μηνών. Για να καλύψει δηλαδή την παγκόσμια ζήτηση ετησίως, θα πρέπει να διαθέτει ανά πάσα ώρα και στιγμή μερικά δισεκατομμυριάκια, τα οποία μπορεί ο οποιοσδήποτε να βρει στο δρόμο.

 

Για να σου δόσω να καταλάβεις πόσο άσχετος είσαι, για να αγοράσει ένας πράκτορας ένα εισιτήριο θα πρέπει να δόσει στην αεροπορική εταιρία το όνομα του επιβάτη. Αν θελήσει να αλλάξει το όνομα, τότε θα πρέπει να πληρώσει τη διαφορά στην τιμή του εισιτηρίου που είχε όταν έγινε η κράτηση και που έχει τη στιγμή που γίνεται η αλλαγή ΣΥΝ ένα penalty. Επιστρέφουμε στο προηγούμενο παράδειγμα. Έστω λοιπόν ότι βρέθηκε ένα πρακτορείο να διαθέσει 100.000 ευρώ για προαγορά εισιτηρίων της Aegean στην τιμή των 46,64 ευρώ ανά εισιτήριο. Για να κλείσει θα πρέπει να δόσει ονοματεπώνυμο ταξιδιοτών. Έστω ότι δίνει σε όλα τα εισιτήρια το όνομα hyperspaced ashetopoulos. Ας πούμε ότι μετά από ένα μήνα θέλει να μου πουλήσει εμένα το εισιτήριο και ας πούμε ότι πλέον η αεροπορική εταιρία πουλάει το συγκεκριμένο εισιτήριο προς 100 ευρώ. Για να γίνει η αλλαγή του ονόματος, θα πρέπει το πρακτορείο να πληρώσει επιπλέον 100-46,64=53,36 + το penalty (έστω 25 ευρώ). Άρα η τιμή του εισιτηρίου έχει ήδη κοστίσει στον πράκτορα 125 ευρώ, ενώ αν το αγόραζε τη στιγμή που του το ζήτησα θα του κόστιζε 100 ευρώ. Αν εσύ ήσουν πράκτορας τι θα έκανες; Άρα τσάμπα βιάστηκε να το αγοράσει με ρίσκο να του μείνει απούλητο. Αν ήταν έτσι όπως τα λες, όλες οι πτήσεις θα ήταν γεμάτες από την πρώτη μέρα.

 

Για να σε βοηθήσω τώρα να ξεκαθαρίσεις τα πράγματα στο μυαλουδάκι σου, θα σου πω ότι όλα μα ολα τα ΟΤΑ ανεξαιρέτως και παγκοσμίως αγοράζουν το εισιτήριο τη στιγμή ακριβώς που το πουλάν και στον πελάτη. ΔΕΝ υπάρχει προαγορά σε τέτοιες περιπτώσεις. Αυτό που είπες ισχύει για τους tour operators, αυτούς δηλαδή που οργανώνουν ταξίδια σε γκρουπ. Αυτοί προαγοράζουν εισιτήρια από τις αεροπορικές, αλλά για να σου το πουλήσουν θα πρέπει να αγοράσεις ολόκληρο το πακετάκι της οργανωμένης εκδρομής και όχι μόνο το αεροπορικό εισιτήριο.

 

Αυτά. Ελπίζω να σε βοήθησα να ξεχωρίσεις τα πράγματα στο μυαλό σου και ελπίζω άλλη φορά να μην λές ότι να ναι χωρίς να έχεις μιλήσει με κάποιον που ξέρει. Και θα ήθελα να κάνω μία επισήμανση προς όλους τους επίδοξους εξυπνάκηδες σαν και του λόγου σου. Το περιθώριο κέρδους των ΟΤΑ είναι πάρα πολύ χαμηλό. Καταλάβετέ το και μην το παίζετε έξυπνοι που τα ξέρετε όλα. Τελεία και παύλα.

 

Είμαι σίγουρος ότι χρειάζεσαι να καταφεύγεις σε ύβρεις και προσωπικούς χαρακτηρισμούς για να τονώσεις τον εγωισμό σου και τα επιχειρήματά σου.  Το αποτέλεσμα είναι ένα:  ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΓΟΡΑΖΩ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ (από αεροπορικά εισιτήρια μέχρι ασφάλειες αυτοκινήτου) για τις ίδιες υπηρεσίες.

 

Καλημέρα σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος ότι χρειάζεσαι να καταφεύγεις σε ύβρεις και προσωπικούς χαρακτηρισμούς για να τονώσεις τον εγωισμό σου και τα επιχειρήματά σου.  Το αποτέλεσμα είναι ένα:  ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΓΟΡΑΖΩ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ (από αεροπορικά εισιτήρια μέχρι ασφάλειες αυτοκινήτου) για τις ίδιες υπηρεσίες.

 

Καλημέρα σας.

 

ΟΛΕΣ ΟΙ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΠΩΛΗΣΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΩΝ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ, ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ, ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε και εγώ είχα σκοπό να απαντήσω, αλλά μην μας περνάτε για μαλ@κες.

 


1. Κατηγορησα καποιο ταξιδιωτικο γραφειο? Οχι, αλλωστε δεν κλεινω τιποτα μεσο γραφειων.

 

Σε προηγούμενο ποστ σου έγραψες

 

Με την συγκεκριμένη πετάω 4-5 φορές το χρόνο Θεσσαλονίκη - Βουδαπέστη φίλε μου με κόστος εως και 50€ αλλά συνήθως είμαι στα 100-150€ με επιστροφή εννοείται.
Φέτος μια φορά που ήταν να ταξιδέψω και δεν έβρισκα πτήση η μόνη επιλογή μου ήταν στα 240++ με τους Έλληνες κλέφτες και άκουσον άκουσον 12,5 ώρες ταξίδι.
Μπείτε σε ταξιδιωτικά του εξωτερικού να δείτε διαφορές και στην διαμονή!!!!
Και όπως είπαμε στην Ελλάδα της κρίσης εμείς οι έξυπνοι πάλι τον Ελληνα σφάζουμε, κάποια πράγματα δεν αλλάζουν δυστηχώς

Όχι φίλε μου, δεν έθιξες κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο. Έθιξες ΟΛΑ τα ελληνικά ταξιδιωτικά γραφέια.

 

 

 

2. Δεν καταλαβα για να πω την ιστορια μου και τι γινεται με τις τιμες πρεπει να εχω σπουδασει? Εσυ τελειωσες και την σχολη αεροσυνοδων?

 

Την ιστορία σου μπορείς να την πεις ελεύθερα και σε όποιον θέλεις. Όταν όμως κατηγορείς έναν ολόκληρο κλάδο σε ένα δημόσιο φόρουμ, καλό είναι να ξέρεις 5-10 πράγματα. Αν δεν τα ξέρεις, περιορίσου στην αφήγηση της ιστορίας σου και προσπάθησε να αποφύγεις τους χαρακτηρισμούς. Την ειρωνία σου θα την αφήσω ασχολίαστη προς το παρόν.

 

Το ποιος από τους δυο μας είναι ο Ελληνάρας θα αφήσω και αυτό ασχολίαστο για ευνόητους λόγους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε και εγώ είχα σκοπό να απαντήσω, αλλά μην μας περνάτε για μαλ@κες.

 

 

Σε προηγούμενο ποστ σου έγραψες

 

Όχι φίλε μου, δεν έθιξες κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο. Έθιξες ΟΛΑ τα ελληνικά ταξιδιωτικά γραφέια.

 

 

 

 

Την ιστορία σου μπορείς να την πεις ελεύθερα και σε όποιον θέλεις. Όταν όμως κατηγορείς έναν ολόκληρο κλάδο σε ένα δημόσιο φόρουμ, καλό είναι να ξέρεις 5-10 πράγματα. Αν δεν τα ξέρεις, περιορίσου στην αφήγηση της ιστορίας σου και προσπάθησε να αποφύγεις τους χαρακτηρισμούς. Την ειρωνία σου θα την αφήσω ασχολίαστη προς το παρόν.

 

Το ποιος από τους δυο μας είναι ο Ελληνάρας θα αφήσω και αυτό ασχολίαστο για ευνόητους λόγους.

 

Οταν παιρνεις θεση κοιτωντας την δουλεια σου και μονο οχι δεν σας περναμε, γινεσται, ( ο πλυθηντικος προφανως και δεν ειναι ευγενειας αλλα του κλαδου σου)

Και ξαναλεω ποιος ειπε για ταξιδιωτικα γραφεια βρε αγορινα μου?

Εδω ειναι γραφειο? https://en.aegeanair.com/e-services/e-ticket/?gclid=CjgKEAjwuMmdBRDljdfi2_qQpxkSJADDCRwsgKnZsyWzTbTVsajvXFa5kHNafnfuyOLFMh28nUffoPD_BwE

αν δεν ξερεις να διαβαζεις αστο αλλα μην προκαλεις και απο πανω.

 

Και ενα απλο παραδειγμα :D 

Για Οκτωβριο θελω να παω Βουδαπεστη Aegean 202.49€ και WizzAir 79.98€ θελει πτυχιο για να διαλεξω?

Τα bold caps και oversize ξερεις να τα πατας οποτε αι να δουμε τι εξυπναδα θα μου πεις τωρα.

 

BTW ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ το ξαναλεω μπας και το παρεις γραμμη μιας και σφηνωσε εκει στο μυαλο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η aegean δεν είναι γραφείο, είναι αεροπορική εταιρία. Επίσης συγκρίνεις λίγο ανόμοια πράγματα. Η wizzair είναι low-cost η οποία εδρεύει στη Βουδαπέστη, η aegean δεν είναι low cost. Προφανώς και θα επιλέξεις την φθηνότερη, αλλά εδώ δεν μιλάμε για την φθηνότερη αεροπορική εταιρία, για την διαφορά τιμών μεταξύ πρακτορείων μιλάμε.

 

Aegean, Wizzair -> Αεροπορικές

Airfasttickets κλπ ->ταξιδιωτικά γραφεία/πρακτορεία 

 

Επίσης ας ξεκολλήσουμε όλοι από τις προσωπικές επιθέσεις. Το θέμα εδώ είναι σχετικά με το γραφείο και όχι με τον αν είναι ή όχι ακριβές οι αεροπορικές εταιρίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 τα πράγματα ειναι απλά .

 

1ον Αν πουλαει φθηνότερα ναι φυσικά και θα πάρω απο εκεί

 

2ον αν κανει πλύσημο η ξέπλυμα η αν πουλαει ναρκωτικά σε παιδια ο ιδιοκτήτης  ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ να το τον φυλακίσω  η να τον δικάσω   να το κάνει η ΕΛ.ΑΣ η το Σ.Δ.Ο.Ε

 

 

εχω ταξιδεψει και εγώ με την αιρ φαστ ( Μου εκλεισαν εισητήριο στην  AIR BERLIN ) δεν ειχα κανένα πρόβλημα απο την στιγμή που μου  εστειλαν το mail  το τσέκαρα στο site   της  air berlin   και φυσικά ηταν ενεργό .

Στα αρνητικά ειναι οτι οταν καλεσα στην  airfastickes  για να ρωτήσω κατι περήμενα τουλάχιστον 20 λεπτα .

 

 

Εχετε σκευτει το ενδεχόμενο ολο αυτό να ειναι ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ?

 

Και η κουτσή μαρία εμαθε οτι η αιρ φαστ τικετς πουλαει φθηνα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παιρνεις θεση κοιτωντας την δουλεια σου και μονο οχι δεν σας περναμε, γινεσται, ( ο πλυθηντικος προφανως και δεν ειναι ευγενειας αλλα του κλαδου σου)

Και ξαναλεω ποιος ειπε για ταξιδιωτικα γραφεια βρε αγορινα μου?

Εδω ειναι γραφειο? https://en.aegeanair.com/e-services/e-ticket/?gclid=CjgKEAjwuMmdBRDljdfi2_qQpxkSJADDCRwsgKnZsyWzTbTVsajvXFa5kHNafnfuyOLFMh28nUffoPD_BwE

αν δεν ξερεις να διαβαζεις αστο αλλα μην προκαλεις και απο πανω.

 

Και ενα απλο παραδειγμα :D

Για Οκτωβριο θελω να παω Βουδαπεστη Aegean 202.49€ και WizzAir 79.98€ θελει πτυχιο για να διαλεξω?

Τα bold caps και oversize ξερεις να τα πατας οποτε αι να δουμε τι εξυπναδα θα μου πεις τωρα.

 

BTW ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ το ξαναλεω μπας και το παρεις γραμμη μιας και σφηνωσε εκει στο μυαλο σου.

 

Πλάκα μου κάνεις τώρα έτσι; Το θέμα έχει ανοίξει για ένα τουριστικό πρακτορείο και εσύ μου συγκρίνεις τιμές μεταξύ δύο αεροπορικών εταιριών; Και μάλιστα δύο εντελώς διαφορετικών εταιριών, με εντελώς διαφορετικές πολιτικές και με εντελώς διαφορετικές παροχές προς τους επιβάτες. Μου συγκρίνεις μία low cost με μία κανονική εταιρία και καταλήγεις στο συμπέρασμα ότι η Aegean είναι κλέφτες. Με αυτή τη λογική, λοιπόν, στη BMW είναι κλέφτες γιατί πουλάν ακριβότερα από τη Dacia. Ή στη Levi's είναι κλέφτες γιατί οι τιμές τους είναι πολλαπλάσιες από αυτές του Pull & Bear. Σωστά; Μάιστα. Το μάθαμε κι αυτό. Όποια εταιρία πουλάει ακριβότερα από τη φθηνότερη εταιρία είναι κλέφτες. Το τι πουλάει η μία και τι η άλλη όμως δεν μας ενδιαφέρει. Σορρυ για την προσωπική επίθεση, αλλά ρε φίλε δεν μπορείς να χωρίσεις δύο γαϊδάρων άχυρα και λες ότι το δικό μου μυαλό έχει σφηνώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Η aegean δεν είναι γραφείο, είναι αεροπορική εταιρία. Επίσης συγκρίνεις λίγο ανόμοια πράγματα. Η wizzair είναι low-cost η οποία εδρεύει στη Βουδαπέστη, η aegean δεν είναι low cost. Προφανώς και θα επιλέξεις την φθηνότερη, αλλά εδώ δεν μιλάμε για την φθηνότερη αεροπορική εταιρία, για την διαφορά τιμών μεταξύ πρακτορείων μιλάμε.</p>

<p> </p>

<p>Aegean, Wizzair -> Αεροπορικές</p>

<p>Airfasttickets κλπ ->ταξιδιωτικά γραφεία/πρακτορεία </p>

<p> </p>

<p>Επίσης ας ξεκολλήσουμε όλοι από τις προσωπικές επιθέσεις. Το θέμα εδώ είναι σχετικά με το γραφείο και όχι με τον αν είναι ή όχι ακριβές οι αεροπορικές εταιρίες.</p>

 

Προσωπική επίθεση δεν έκανα εγώ, ούτε είπα για ταξιδιωτικά γραφεία. Είπα για διαφορές ανάμεσα σε εταιρείες εσωτερικού εξωτερικού και για την διαμονή ανάλογα τι ταυτότητα έχεις.

Οσο για το low cost που λες με Α320 θα παω και με τις δυο, ξέχασα να πω και την διάρκεια 10, 5 με Aegean

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λίγο ακόμη και τα σβήνω όλα. Και είναι κρίμα μιας και μεταξύ των προσωπικών σας χαρακτηρισμών, λέτε και μερικά ενδιαφέροντα πράγματα για το πως λειτουργεί ο κλάδος κλπ.

 

Δεν είμαστε 15χρονα και νομίζω πως μπορούμε να συννενοηθούμε ή να διαφωνήσουμε με πιο ...πολιτισμένο τρόπο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οταν παιρνεις θεση κοιτωντας την δουλεια σου και μονο οχι δεν σας περναμε, γινεσται, ( ο πλυθηντικος προφανως και δεν ειναι ευγενειας αλλα του κλαδου σου)

Και ξαναλεω ποιος ειπε για ταξιδιωτικα γραφεια βρε αγορινα μου?

Εδω ειναι γραφειο? https://en.aegeanair.com/e-services/e-ticket/?gclid=CjgKEAjwuMmdBRDljdfi2_qQpxkSJADDCRwsgKnZsyWzTbTVsajvXFa5kHNafnfuyOLFMh28nUffoPD_BwE

αν δεν ξερεις να διαβαζεις αστο αλλα μην προκαλεις και απο πανω.

 

Και ενα απλο παραδειγμα :D

Για Οκτωβριο θελω να παω Βουδαπεστη Aegean 202.49€ και WizzAir 79.98€ θελει πτυχιο για να διαλεξω?

Τα bold caps και oversize ξερεις να τα πατας οποτε αι να δουμε τι εξυπναδα θα μου πεις τωρα.

 

BTW ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ το ξαναλεω μπας και το παρεις γραμμη μιας και σφηνωσε εκει στο μυαλο σου.

 

Πλάκα μου κάνεις τώρα έτσι; Το θέμα έχει ανοίξει για ένα τουριστικό πρακτορείο και εσύ μου συγκρίνεις τιμές μεταξύ δύο αεροπορικών εταιριών; Και μάλιστα δύο εντελώς διαφορετικών εταιριών, με εντελώς διαφορετικές πολιτικές και με εντελώς διαφορετικές παροχές προς τους επιβάτες. Μου συγκρίνεις μία low cost με μία κανονική εταιρία και καταλήγεις στο συμπέρασμα ότι η Aegean είναι κλέφτες. Με αυτή τη λογική, λοιπόν, στη BMW είναι κλέφτες γιατί πουλάν ακριβότερα από τη Dacia. Ή στη Levi's είναι κλέφτες γιατί οι τιμές τους είναι πολλαπλάσιες από αυτές του Pull & Bear. Σωστά; Μάιστα. Το μάθαμε κι αυτό. Όποια εταιρία πουλάει ακριβότερα από τη φθηνότερη εταιρία είναι κλέφτες. Το τι πουλάει η μία και τι η άλλη όμως δεν μας ενδιαφέρει. Σορρυ για την προσωπική επίθεση, αλλά ρε φίλε δεν μπορείς να χωρίσεις δύο γαϊδάρων άχυρα και λες ότι το δικό μου μυαλό έχει σφηνώσει;

Διάβασε και μιας και είσαι της δουλειάς ξέρεις πολύ καλά οτι ΙΔΙΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ έχουν. Στην Aegean κάνεις και τίποτα με αεροσυνοδούς και δεν το ξέρω; οκ χτες πέσαμε στον πλανήτη οτι πεις. Και με Aegean έχω πετάξει δυστηχώς. Είπα οτι κόλλησες γιατί απο την αρχή Δεν ειπα για γραφεία αλλά το πήρες προσωπικά, πατριωτικά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το low cost που λες με Α320 θα παω και με τις δυο, ξέχασα να πω και την διάρκεια 10, 5 με Aegean

 

Χωρίς να γνωρίζω πολλά πολλά (απλός ταξιδιώτης είμαι χωρίς να έχω καμία σχέση με τον χώρο) όταν αναφερόμαστε σε low cost μάλλον εννοούν άλλα (όπως π.χ. παροχές εντός αεροσκάφους κτλ.)

Δεν έχω ταξιδέψει με WizzAir αλλά φαντάζομαι ότι εφόσον την χαρακτηρίζετε low cost carrier, δεν θα σερβίρει κάτι μέσα στο αεροσκάφος π.χ.

 

Αν κάνω λάθος, διορθώστε με...

 

 

Και επειδή διάβασα πολλές απόψεις από άτομα που το γνωρίζουν το θέμα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πολύ απλό. Ένας που έχει κλείσει εισητήριο μέσω της airfasttickets και έχει booking reference number που είναι ενεργό εδώ και σχεδόν 1 μήνα και τσεκαρισμένο από στο ίδιο το site της αεροπορικής εταιρείας, είναι ok?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις low cost εταιρίες το μόνο που δεν παίζει ρόλο είναι ο τύπος του αεροσκάφους. Η Aegean και στην Θεσ/νίκη και στην Βουδαπέστη θα πληρώσει πάρκινγκ στο αεροδρόμιο η Wizzair συγκεκριμένα πιθανόν και αρκετά χαμηλότερο. Επίσης δεν έχουν την ίδια πολιτική στα καύσιμα. Η Aegean θα σου δίνει και γεύμα η Wizzair όχι. Αυτά είναι λίγες από τις διαφορές. Επίσης δεν κάνουν όλες οι αεροπορικές τις ίδιες συμφωνίες με όλα τα αεροδρόμια. Ένα απλό παράδειγμα στο Ελ. Βελ. πλέον οι περισσότερες αεροπορικές προτιμούν να μην σταθμεύουν εδώ γιατί έχουμε αν όχι το ακριβότερο ένα από τα ακριβότερα στην Ελλάδα.

 

Επίσης δεν είπα ότι εσύ ξεκίνησες τις προσωπικές επιθέσεις, απλά καλό είναι όλοι να ηρεμίσουμε.

 

 

2ον αν κανει πλύσημο η ξέπλυμα η αν πουλαει ναρκωτικά σε παιδια ο ιδιοκτήτης  ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ να το τον φυλακίσω  η να τον δικάσω   να το κάνει η ΕΛ.ΑΣ η το Σ.Δ.Ο.Ε

 

Αν γνωρίζεις ότι κάποιος πουλάει ναρκωτικά σε παιδιά και συνεχίζεις να ενισχύεις το μαγαζί του είσαι τουλάχιστον συνένοχος. Προφανώς και δεν θα τον φυλακίσεις ή δικάσεις αλλά τον ενισχύεις οικονομικά και είναι λάθος νοοτροπία αυτή.

 

 

Και επειδή διάβασα πολλές απόψεις από άτομα που το γνωρίζουν το θέμα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πολύ απλό. Ένας που έχει κλείσει εισητήριο μέσω της airfasttickets και έχει booking reference number που είναι ενεργό εδώ και σχεδόν 1 μήνα και τσεκαρισμένο από στο ίδιο το site της αεροπορικής εταιρείας, είναι ok?

 

Δε νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...