Προς το περιεχόμενο

Tablet Toshiba Encore WT8-A-102 (139€ @you.gr) [ΤΕΛΟΣ]


tikei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 753
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αμα διαβασεις το review λεει καθαρα οτι εχει ips panel το encore!

 

http://www.notebookcheck.net/Review-Toshiba-Encore-WT8-A-102-Tablet.108992.0.html

Άρα έχει IPS panel?Μήπως το συγκεκριμένο review είναι λάθος? Κια συγνώμη που σας πρηζω.. Το οτι φαίνεται εμενα σαν φωτεινός κυματισμός σε ενα κομματι μεγέθους 2ευρω,είναι φυσιολογικό?

http://tablet.tech-maniak.com/18494/toshiba-tablet-test-encore-wt8-a-102/

Κι εδώ τελικά, IPS το αναφέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αλλάξει 3 tablets και δεν είχα δει αυτή τη σκιουλα στην οθόνη.. Ίσως, ήμουν προκατηλειμενος λόγω τιμής.. Δηλαδή, και εσένα σε κάποιο σημείο φαίνεται σαν ελάχιστα πιεσμένη? Είναι σαν κυματισμός ελαφρύς, όταν ρίχνεις πέτρα στη θάλασσα.. έγινα και ποιητής!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι Ips h Οθόνη του. απλη Led είναι...

Αν με το Led εννοείς tn panel τότε φίλε μου είτε η οθόνη του tablet σου έχει κάποιο πρόβλημα είτε η toshiba του έχει βάλει τη καλυτερη tn του κόσμου...Οπώς φαίνεται και στο review παραπάνω oi γωνίες θέασης είναι εξαιρετικές και η αλλοίωση χρώματος ελάχιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαλε μια φωτο με το κινητο σου να καταλάβω τι εννοείς ακριβως

Δε φαίνεται στη φωτογραφία.. προσπάθησα και με καλη φωτογρ. μηχανή, για να τη στείλω σύο you...Τελοσπατων, αρκετά σας επρηξα... Εγώ θα προσπαθήσω να μου το αλλάξουν, με την ελπίδα μη βρεθώ αντιμέτωπος με τίποτα χειρότερο.. Ευχαριστώ πάντως...Ίσως,αν βάλω ζελατίνα ματ να ερθει στα ίσια του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν με το Led εννοείς tn panel τότε φίλε μου είτε η οθόνη του tablet σου έχει κάποιο πρόβλημα είτε η toshiba του έχει βάλει τη καλυτερη tn του κόσμου...Οπώς φαίνεται και στο review παραπάνω oi γωνίες θέασης είναι εξαιρετικές και η αλλοίωση χρώματος ελάχιστη.

δεν καταλαβαίνω τι γράφεις

εγω οτι review διαβασα ips οθονη λενε εχει,τι να πω..

 

Η οθόνη δεν είναι ips http://www.toshiba-greece.com/laptops/tablets/encore/

Σοβαρά τώρα διαβάστε τα Official spec. led backlighting είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαίνω τι γράφεις

 

Η οθόνη δεν είναι ips http://www.toshiba-greece.com/laptops/tablets/encore/

Σοβαρά τώρα διαβάστε τα Official spec. led backlighting είναι...

Κανεις μεγα λαθος. HFFS είναι η εξελιξη της IPS οθονης. Wiki:

"Advanced fringe field switching (AFFS) "Advanced περιθώριο μεταγωγής τομέα (AFFS)

 Γνωστή ως περιθώριο μεταγωγής τομέα (FFS) μέχρι το 2003, [33] προηγμένες περιθώριο μεταγωγής τομέα είναι παρόμοια με IPS ή S-IPS προσφέρει κορυφαία απόδοση και χρωματική γκάμα με υψηλή φωτεινότητα. AFFS was developed by Hydis Technologies Co., Ltd, Korea (formally Hyundai Electronics, LCD Task Force).[34] AFFS αναπτύχθηκε από Hydis Technologies Co, Ltd, Κορέα (επίσημα Hyundai Electronics, LCD Task Force). [34]

 

AFFS-applied notebook applications minimize color distortion while maintaining a wider viewing angle for a professional display. AFFS-εφαρμόζεται notebook εφαρμογές ελαχιστοποίηση χρωματική παραμόρφωση, διατηρώντας παράλληλα μια ευρύτερη γωνία θέασης για μια επαγγελματική οθόνη. Color shift and deviation caused by light leakage is corrected by optimizing the white gamut which also enhances white/gray reproduction. Μετατόπιση χρώματος και η απόκλιση που προκλήθηκε από διαρροή φωτός διορθώνεται με τη βελτιστοποίηση του λευκού γκάμα η οποία ενισχύει επίσης λευκό / γκρι αναπαραγωγή.

 

In 2004, Hydis Technologies Co., Ltd licensed AFFS to Japan's Hitachi Displays. Το 2004, Hydis Technologies Co, Ltd άδεια AFFS στην Hitachi Displays Ιαπωνίας. Hitachi is using AFFS to manufacture high-end panels. Hitachi χρησιμοποιεί AFFS για την κατασκευή high-end πάνελ. In 2006, HYDIS licensed AFFS to Sanyo Epson Imaging Devices Corporation. Το 2006, Hydis άδεια AFFS για Sanyo Epson Imaging Devices Corporation.

 

Shortly thereafter, Hydis introduced a high-transmittance evolution of the AFFS display, called HFFS (FFS+). Λίγο αργότερα, Hydis εισήγαγε μια εξέλιξη υψηλής διαπερατότητας της οθόνης AFFS, που ονομάζεται HFFS (FFS +).

 

Hydis introduced AFFS+ with improved outdoor readability in 2007. AFFS panels are mostly utilized in the cockpits of latest commercial aircraft displays." Hydis εισήγαγε AFFS + με βελτιωμένη εξωτερική αναγνωσιμότητα το 2007. Πάνελ AFFS ως επί το πλείστον χρησιμοποιούνται σε πιλοτήρια των τελευταίων οθόνες εμπορικών αεροσκαφών. "

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο και να το ζορίζεις ips δεν είναι... τις ξέρουμε και τις δουλεύουμε... μπορείς να την βγάλεις και Retina αν θες....

Καλα φιλε μου, η εταιρια και οι εγκυκλοπαιδιες δεν ξερουν τι λενε και ξερεις εσυ, οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αυτό που μετράει είναι ότι δεν έχει TN Panel, το αν είναι VA, IPS/PLS/AFFS δεν παίζει τόσο ρόλο...

 

όσο για το led backlight που αναφέρθηκε, όλες αυτό το είδος οπίσθιου φωτισμού έχουν, δεν είναι είδος panel...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...