Προς το περιεχόμενο

Tablet Toshiba Encore WT8-A-102 (139€ @you.gr) [ΤΕΛΟΣ]


tikei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έβαλα το iGO 8.3 για PC και με τον driver που λες βλέπει το GPS μια χαρά.

Όμως με ανησυχεί που είναι trial (ο driver) και κάτι λέει ότι κάθε 100 προτάσεις στέλνει εντολή αποσύνδεσης.

Οπότε οι δοκιμές συνεχίζονται.

Trial ειναι; δεν το ειχα δει αλλα και απο που το αγοραζεις;

 

Μηπως θελουν να πουν beta ?

 

Edit: τωρα που ειδα στην σελιδα θελουν 9.90 οποτε αλλη λυση.

 

Edit 2: αν θελεις να εχεις τον χαρτη full screen μπορεις να βαλεις το autosizer

 

http://www.southbaypc.com/AutoSizer/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 753
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έβαλα το iGO 8.3 για PC και με τον driver που λες βλέπει το GPS μια χαρά.

Όμως με ανησυχεί που είναι trial (ο driver) και κάτι λέει ότι κάθε 100 προτάσεις στέλνει εντολή αποσύνδεσης.

Οπότε οι δοκιμές συνεχίζονται.

Φιλε μπορεις να δωσεις λινκ για το igo??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα το tablet και εγώ εχθές.

 

Περίμενα λίγο καλύτερη οθόνη από άποψη χρωμάτων, μαύρου και γωνιών, κατά τα άλλα είναι πολύ ωραίο. Έχω ένα θέμα με το wi-fi που είναι πολύ πολύ αργό, θα δοκιμάσω μερικές ρυθμίσεις στο modem μου και αν δεν φτιάξει θα το επιστρέψω στο you μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ασυρματο του πραγματικα ειναι χαλια. Εγω που περνω σημα ασυρματα απο τον κατω οροφο ενω το Dell που εχω εχει τερμα σημα το Toshiba 1-2 γραμμες με το ζορι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς δίπλα από το router, ένδειξη για σήμα μέγιστη και πάλι πολύ πολύ αργό φόρτωμα σελίδας. Την ίδια στιγμή κινητό και laptop φορτώναν μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα βρηκα κ εγω προβληματακι.. Η καμερα χτες δουλευε καλα πριν απο καποια update.. Σημερα δε την αναγνωριζε καθολου ..δοκιμασα διαφορα ,καταφερα να την αναγνωρισει, αλλα τελικα βγαζει περιεργα χρωματα κ δε μπορω να κανω εναλλαγη καμερας... Μετα την επαναφορα τα χρωματα ειναι οκ ,η αλλαγη καμερας γινεται κανονικα ,αλλα η πισω καμερα δε τραβαει φωτο. Κ βιντεο τραβαει οποτε θελει..

Edit: Οσο επαιζα με τη καμερα ,μετα την επαναφορα, βγηκε Bsod, εκανε επανεκινηση και τωρα ολα δουλευουν καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς δίπλα από το router, ένδειξη για σήμα μέγιστη και πάλι πολύ πολύ αργό φόρτωμα σελίδας. Την ίδια στιγμή κινητό και laptop φορτώναν μια χαρά.

Ετσι και εμένα και τις πιο πολλές φορές δεν φορτώνει καν η σελίδα. Δοκίμασα και άλλο ρούτερ και έκανα και αλλαγές στο κανάλι που εκπέμπει το wifi. Τίποτα τα ίδια. Τωρα περνάω χειροκίνητα ενημερώσεις των 8.1 μπας και φτιάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι και εμένα και τις πιο πολλές φορές δεν φορτώνει καν η σελίδα. Δοκίμασα και άλλο ρούτερ και έκανα και αλλαγές στο κανάλι που εκπέμπει το wifi. Τίποτα τα ίδια. Τωρα περνάω χειροκίνητα ενημερώσεις των 8.1 μπας και φτιάξει

 

Αν βρεις άκρη πες μου, έχω αγχωθεί λίγο. Θα ενημερώσω και εγώ όταν μπορέσω να κάνω δοκιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ ολα έχουν θέμα στο wifi?γτ στο google δεν έχει κάποιος άλλο πρόβλημα που να το επιβεβαιώνει παραξενω μου φαινετε...παιξτε με τους drivers της ασύρματης κάρτας μην έχει κάποιο update....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ ολα έχουν θέμα στο wifi?γτ στο google δεν έχει κάποιος άλλο πρόβλημα που να το επιβεβαιώνει παραξενω μου φαινετε...παιξτε με τους drivers της ασύρματης κάρτας μην έχει κάποιο update....

 

 

Έχω βρει αρκετά posts που λένε για επιστροφές για αυτό τον λόγο, ελπίζω να μην είμαι τέτοια περίπτωση. Προσπαθώ να κάνω update σιγά σιγά αλλά για παράδειγμα τα bios που ήταν 6 mb προσπάθησα εχθές το βράδυ περίπου μια ώρα να τα κατεβάσω, τελικά το άφησα και είχαν κατέβει μέχρι το πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απολύτως κανένα πρόβλημα. Ίσως 2 μέτρα μικρότερη εμβέλεια από το Galaxy S4 να έχει.

δεν φτάνει μέχρι την τουαλέτα :cry: 

 

 

p.s. έκανα και stream με Plex και είδα LOL stream σε φουλ ανάλυση και κανένα κόλλημα. δεν ξέρω τι λέτε για ταχύτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βρει αρκετά posts που λένε για επιστροφές για αυτό τον λόγο, ελπίζω να μην είμαι τέτοια περίπτωση. Προσπαθώ να κάνω update σιγά σιγά αλλά για παράδειγμα τα bios που ήταν 6 mb προσπάθησα εχθές το βράδυ περίπου μια ώρα να τα κατεβάσω, τελικά το άφησα και είχαν κατέβει μέχρι το πρωί.

και εγω΄το έκανα το bios update αλλά καμια βελτίωση

Δλδ ολα έχουν θέμα στο wifi?γτ στο google δεν έχει κάποιος άλλο πρόβλημα που να το επιβεβαιώνει παραξενω μου φαινετε...παιξτε με τους drivers της ασύρματης κάρτας μην έχει κάποιο update....

μπα πρόβλημα σύνδεσης επαιξε από την αρχή που το άνοιξα ενώ άλλος κόσμος δεν είχε κανένα πρόβλημα. Πάντως πολλοι παραπονιούνται για το wifi οπότε μάλλον παίζει ελλατωματική παρτίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω πρόβλημα με το wifi. Δεν το έχω ψάξει πολύ απλώς προσπαθώ να κάνω updates μπας και φτιάξει. Μια στιγμή μου τη βίδωσε και κότσαρα άλλο wifi adapter μέσω otg καλωδίου που έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...