Προς το περιεχόμενο

Toshiba Encore WT8-A-102


samniotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το 2 και το 3 το έχω παραθέσει κάποιες σελίδες πίσω. ψάξε τα ποστ μου. το κόστος ήταν 3-4ε με τα μεταφορικά 

φιλε μου διαβασα και τις 42 σελιδες και οπως προανεφερα δεν καταφερα να καταλαβω με μεγαλη σαφηνεια ποια ειναι καταλληλα και ποια οχι και γιαυτο ρωταω ωστεωνα σιγουρευτω. οποτε αν δεν κανει μεγαλο κοπο, πες μου σε παρακαλω τα σωστα links.

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 788
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο που θέλουμε κάνει . μικρο usb σε 2 usb ..και κυρίως με κόστος κάτω απο 4 euro

κάτσε να στο βγάλω photo να ξεμπερδεφτεις αν εχεις απορία μου λες

https://www.dropbox.com/sh/879zlxrahaslj5f/AAC6VLqGRdJ3vODfZeEK9lzva?dl=0

 

Θα το ξανα πώ χρειάζεται καλώδιο απλο micro και οχι micro usb otg !!(σαν και αυτο που δίνει η toshiba )

χρειάζεται o φορτιστής να ειναι 2Α (οπως της toshiba)

 

Χωρίς ρευμα 2Α δεν παιζει (πχ να το χρησιμοποιήσετε καπου εξω χωρις τροφοδοσία για να συνδεσετε κατι . εκει χρειαζεται otg καλωδιο ). Ειναι λυση δηλαδή για εντος σπιτιού (εκτος αν έχετε κανενα power bank για να το φορτίσετε καπου εκτος σπιτιου)

 

Απο το εβαυ πηρα 

1 x http://www.ebay.com/itm/231316585012?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

2 x http://www.ebay.com/itm/150844644234?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT 

(1 χρειάζομουν . το άλλο έτσι να κάθετε )

 

ps Πως κάηκε η μητρική ?

τι ακριβώς δεν κατάλαβες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ακριβώς δεν κατάλαβες?

ok..αυτο ηθελα :)

Τωρα εχω μια ακομη απορια... υπαρχει καποια windows συσκευη σαν το ενκορ με φουλ windows κλπ κλπ, που ομως να υποστηριζει τηλεφωνικες κλησεις οπως ενα κινητο; δλδ ενα ενκορ σα να λεμε που ειναι κινητο τηλεφωνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει πιο απλη λυση

Link.png Site: στο e-bay

Εγω το πηρα απο Link.png Site: εδω

Το χρησημοποιω και στο encore και στο Asus tranformer T100

Στη θεση charge και φορτιζει τις windows συσκευες και λειτουργει και σαν USB HUB

Στις Android otg enabled συσκευες ,,στη θεση charge μονο φορτιζει 

ενω στη θεση OTG λειτουργει σαν OTG usb hub , αλλα δεν φορτιζει τη συσκευη

post-160779-0-97456200-1428045854_thumb.jpg

Επεξ/σία από zalisleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α δουλεύει αυτό; To είχα δει, αλλά επειδή είχαμε πάρει πολλοί το ίδιο στην μικρότερη έκδοση του (2usb+1micro) και μας βγήκε μούφα, δηλαδή δεν δούλευε τελικά το micro usb για παράλληλη φόρτιση (δεν υπήρχε βέβαια κουμπάκι για θέση charge, αλλά το πουλούσαν ως ικανό για παράλληλη φόρτιση), προτίμησα να πάω στην δοκιμασμένη πρόταση του chief από το να διακινδυνεύω πάλι...

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματι η μικρότερη έκδοση του (2usb+1micro) χωρις διακοπτη ουτε σε μενα δουλεψε

Ενω αυτο δουλευει μια χαρα

Σε ενα απο τα usb καρφωνω και ενα usb to enthernet 1000mbps και λυνω το προβλημα

του κακου wifi και της ακτινοβολιας , στο σπιτι

απο E-shop Link.png Site: εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα,

 

ξέρει κάποιος την διαδικασία για να δώσω το τάμπλετ για επισκευή εντός εγγύησης;

Καλησπέρα, τι ζημια σου εβγαλε φιλε μου αν επιτρεπεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, τι ζημια σου εβγαλε φιλε μου αν επιτρεπεται ?

 

Πρόβλημα με τη μπαταρία...Δε μπορεί να φορτίσει πάνω απο 65-70% και ξεφορτίζει γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλημα με τη μπαταρία...Δε μπορεί να φορτίσει πάνω απο 65-70% και ξεφορτίζει γρήγορα.

Με το δικό του charger?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με το δικό του και κατευθείαν απο pc απο usb...

Για να φορτίσει γρήγορα και σωστά χρειάζεται φορτιστής 5V / 2 ή περισσότερα Α οπότε κατευθείαν από το USB του PC ( 5V / ~0.5Α) δεν γίνεται, άφησε το 2-3 ώρες να φορτίζει κλειστό με τον δικό του μετασχηματιστή και θα δείς ότι είναι όλα ΟΚ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να φορτίσει γρήγορα και σωστά χρειάζεται φορτιστής 5V / 2 ή περισσότερα Α οπότε κατευθείαν από το USB του PC ( 5V / ~0.5Α) δεν γίνεται, άφησε το 2-3 ώρες να φορτίζει κλειστό με τον δικό του μετασχηματιστή και θα δείς ότι είναι όλα ΟΚ...

 

Μπαααα...

Χθες το άφησα όλη τη νύχτα με το δικό του φορτιστή και δεν πέρασε το 50%.

Τελευταία ελπίδα μήπως έχει χαλάσει το καλώδιο του φορτιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...