Προς το περιεχόμενο

Απεχθές έγκλημα σε σκυλάκι στην εύβοια


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγουρα θα εχω περιθωριο ακομα 1,5 χρονο για τα ασχημα σου νεα, καθως ο φιλος μου εκλεισε τα 2 χρονια..

 

Αν σε ενδιαφερει να τρως υγιεινα, καλο θα ηταν να πας σ' ενα διατροφολογο να σου προτεινει καποιο προγραμμα. Μια φορα στα 17 μου ειχα παει και το πρωτο πραγμα που μου ειπε ειναι "μην παρεις συμπληρωματα". Αυτα σε πρωτη φαση, φαε κρεας και αλλαξε την υπογραφη σου γιατι μπορει να σε βλεπουν και ανηλικα εδω μεσα. Δεν εισαι και το καλυτερο παραδειγμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 550
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρει αυτός ρε μπλακ, οι διατροφολόγοι και οι γιατροί είναι απατεώνες, υποχείρια της ΝΤΠ και κοιτάνε μόνο να σου τα φάνε να σε αρρωστήσουνε με κρέας και γάλα για να στα πάρουν μετά σε φάρμακα και εμβόλια που προκαλούν αυτισμό, καρκίνο και βλενόρροια. Δεν είναι πραγματικοί επιστήμονες σαν τους ολιστικούς και τα μπλογκ που πραγματικά νοιάζονται και σου λένε την αλήθεια.

 

Μπαϊδεγουέι:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν είχαν δικαίωμα να μπουζουριάζουν γιατί έτσι τους κάπνισε αυτό που ζούμε δεν θα το έλεγαν δημοκρατία άλλα κάπως αλλιώς. Μόνο όταν παρανομείς ή αποδειχθεί ότι παρανόμησες έχουν το δικαίωμα να σε μπουζουριάσουν.

Που ζεις εσυ στον αρη ? ποιος σου ειπε οτι πρωτα αποδεικνύεται οτι παρανομησες  και μετα σε μπουζουριαζουν ? και τα δικαστηρια τι  δουλεια κανουν ?

 

Πιο συγκεκριμένα και επι του θέματος γνωρίζεις πολλούς που τους μπουζούριασαν γιατί το τί είπαν; \

Μαθε να διαβαζεις , για τους ψευτομαγκες που κακοποιουν και ανεβαζουν φωτο κακοποιημενων ζωων ειπε και οχι για καποιους που απλα 'κατι ειπαν' ! τους πρωτους  ναι τους μπουζουριαζουν για πλακα πλεον και καλα τους κανουν!

 

τωρα βεβαια θα μου πεις τι καθομαι και σου λεω , βλεπω μπηκες στις  4 το πρωι  εδω για να γραφεις την εξυπναδα σου και εκανες  log out στις 9 το πρωι προφανώς για να κοιμηθεις !  θα ξυπνησεις παλι 12 τα μεσανυχτα για να ξαναμπεις εδω και να γραψεις παλι καμμια πονηραδα , κλασικος Ελληνας ανεργος που δεν κανει τιποτα  για να φτιαξει την ζωη του παρα καθεται πανω απο την οθονη ενος υπολογιστη για πουλησει πνευμα  μπας και ξεγελασει τον εαυτο του οτι ζει  ! εμ δεν ειναι ετσι ομως  , σε γελασανε !

@taazz

δηλαδή αν σε δω στο δρόμο κ επειδη δε γουστάρω τη φάτσα σου ή επειδή έχω νευρα με κάποιον άλλο άνθρωπο σε βάλω να δαγκώσεις το πεζοδρόμιο κ μετά σου δώσω πατικιά να σπάσει το σαγόνι σου σαν τσόφλι

+ 1

αν και πρεπει να μαθεις ποτε αξιζει να σπας σαγονια και ποτε οχι  ..

να μαθεις να τα βαζεις με αντρες ,αυτοι που κακοποιουν αδεσποτα η δεν τους νοιαζει η κακομεταχειριση τους, δεν ειναι ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Το σκυλάκι έπαψε να έχει ενεργό ρόλο στην κοινωνία από την αγροτική επανάσταση και κατ επέκταση έχασε την θέση του σε αυτή καταλαβαίνω ότι μερικοί από εμάς έχουμε μια ιδιαίτερη σχέση μαζί τους και ναι ως μέλη της κοινωνίας έχουν κάθε δικαίωμα, αλλά τα αδέσποτα που δεν προσφέρουν τίποτα σε κανένα αντίθετα μαζεύονται σε αγέλες και δημιουργούν προβλήματα στους κατοίκους των πόλεων δεν βλέπω κανένα λόγο να τα κρατάμε καλό θα ήταν να μετακινηθούν εκτός πόλεων μετά από την στείρωση.

 

 

Το μοναδικο αδεσποτο ζωον που δε προσφερει τιποτα απολυτως στον πλανητη Γη, παρα μονο τον καταστρεφει, ειναι ο ανθρωπος.. Εκτος απο μερικα φυντανια εδω στο ινσομνια βεβαια που παραειναι εξυπνοι για αυτο το πλανητη. Ισως να ειναι και εξωγηινοι. Ισως και η ανθρωπινη βλακεια να ειναι οντως απειρη.. Και οχι, δε το ειπε ο Αϊνσταιν..

 

Εκτός αν υποστηρίζεις ότι επειδή είναι σκυλάκια χρήζουν ιδιαίτερης μεταχείρισης από τα υπόλοιπα νοητικός καθυστερημένα (ως προς εσένα) ζώα και αν ναι γιατί;

 

 

Δοθηκε απαντηση απο καποια οντα με χαμηλο IQ, πως τα σκυλακια ειναι πολυ ομορφα και χαριτωμενα απο τα υπολοιπα ζωα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ζεις εσυ στον αρη ? ποιος σου ειπε οτι πρωτα αποδεικνύεται οτι παρανομησες  και μετα σε μπουζουριαζουν ? και τα δικαστηρια τι  δουλεια κανουν ?

 

Μάλιστα, για τα πρακτικά η δουλειά των δικαστηρίων είναι να επιβάλουν ποινές σε παρανομίες και να δίνουν λύσης σε διαμάχες πολιτών, όχι να προλαμβάνουν εγκλήματα που δεν έγιναν.

 

Μαθε να διαβαζεις , για τους ψευτομαγκες που κακοποιουν και ανεβαζουν φωτο κακοποιημενων ζωων ειπε και οχι για καποιους που απλα 'κατι ειπαν' ! τους πρωτους  ναι τους μπουζουριαζουν για πλακα πλεον και καλα τους κανουν!

 

 

Αν δεν κάνω λάθος έχω κάνει quote στο τι απάντησα, γύρνα πίσω και ξανά διάβασε, ότι δεν κατάλαβες ρώτα να στο εξηγήσουν οι φίλοι σου. Έχεις προβλήματα αντίληψης κοίτα να τα λύσεις πριν ξεκινήσεις μαθήματα ανάγνωσης.

 

 

Που ζεις εσυ στον αρη ? ποιος σου ειπε οτι πρωτα αποδεικνύεται οτι παρανομησες  και μετα σε μπουζουριαζουν ? και τα δικαστηρια τι  δουλεια κανουν ?

τωρα βεβαια θα μου πεις τι καθομαι και σου λεω , βλεπω μπηκες στις  4 το πρωι  εδω για να γραφεις την εξυπναδα σου και εκανες  log out στις 9 το πρωι προφανώς για να κοιμηθεις !  θα ξυπνησεις παλι 12 τα μεσανυχτα για να ξαναμπεις εδω και να γραψεις παλι καμμια πονηραδα , κλασικος Ελληνας ανεργος που δεν κανει τιποτα  για να φτιαξει την ζωη του παρα καθεται πανω απο την οθονη ενος υπολογιστη για πουλησει πνευμα  μπας και ξεγελασει τον εαυτο του οτι ζει  ! εμ δεν ειναι ετσι ομως  , σε γελασανε !

 

Η έντονη πρόταση σου και μόνο δείχνει άτομο μικρή ηλικίας  με μόνη πηγή γνώσεων τις διάφορες αμερικάνικες ταινίες. Κοινός γιωτά του κερατά από αυτούς που το μόνο καλό που θα δείς είναι το σαπούνι που μπορείς να βγάλεις.

 

Είδες και εγώ μπορώ να βγάλω αυθαίρετα συμπεράσματα από τα γραφόμενα σου το πρόβλημα είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι το ίδιο εύστοχα όσο τα δικά σου.

 

διάβασε όλα τις αναρτήσεις μου με τα quotes να δεις σε τι απαντάω. Ζωόφιλοι σου λέει μετά δίνεται κακό όνομα στου ανθρώπους πόσο μάλλον στους ζωόφιλους. Γιωτά ε γιωτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2590327/Slaughterhouse-horrors-Florida-man-charged-felony-animal-cruelty-charges-investigation-reveals-torture-animals-unlicensed-slaughterhouse.html

 

Ζωντανα μεσα σε βραστο νερο.. Απαισια εγκληματα που λαμβανουν χωρα καθημερινα.. Χιλιαδες ζωα βασανιζονται πριν πεθανουν, για να γευσουν ορισμενα αλλα ζωα τους σιελογονους αδενες τους..

 

 

Ακομα και οι μοναχοι στο αγιο ορος που εχουν στη διατροφη τους αρκετα συχνα τους κοχλιους, τους οποιους τους βραζουν ζωντανους, ας βαλουν μαζι με τα σαλιγκαρια και το χερι τους μεσα στο βραστο νερο για 30 δευτερολεπτα, πριν φανε.. Να γευτουν και λιγο τη δικη τους σαρκα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Το σκυλάκι έπαψε να έχει ενεργό ρόλο στην κοινωνία από την αγροτική επανάσταση και κατ επέκταση έχασε την θέση του σε αυτή καταλαβαίνω ότι μερικοί από εμάς έχουμε μια ιδιαίτερη σχέση μαζί τους και ναι ως μέλη της κοινωνίας έχουν κάθε δικαίωμα, αλλά τα αδέσποτα που δεν προσφέρουν τίποτα σε κανένα αντίθετα μαζεύονται σε αγέλες και δημιουργούν προβλήματα στους κατοίκους των πόλεων δεν βλέπω κανένα λόγο να τα κρατάμε καλό θα ήταν να μετακινηθούν εκτός πόλεων μετά από την στείρωση.

 

 

Το μοναδικο αδεσποτο ζωον που δε προσφερει τιποτα απολυτως στον πλανητη Γη, παρα μονο τον καταστρεφει, ειναι ο ανθρωπος.. Εκτος απο μερικα φυντανια εδω στο ινσομνια βεβαια που παραειναι εξυπνοι για αυτο το πλανητη. Ισως να ειναι και εξωγηινοι. Ισως και η ανθρωπινη βλακεια να ειναι οντως απειρη.. Και οχι, δε το ειπε ο Αϊνσταιν..

 

Εκτός αν υποστηρίζεις ότι επειδή είναι σκυλάκια χρήζουν ιδιαίτερης μεταχείρισης από τα υπόλοιπα νοητικός καθυστερημένα (ως προς εσένα) ζώα και αν ναι γιατί;

 

 

Δοθηκε απαντηση απο καποια οντα με χαμηλο IQ, πως τα σκυλακια ειναι πολυ ομορφα και χαριτωμενα απο τα υπολοιπα ζωα..

 

έκανες και quote και παρόλα αυτά δεν έκατσες να διαβάσεις τι έγραψα. Θα στο κάνω λιανά.

 

1) Δεν μίλησα για τον πλανήτη μόνο για την ανθρώπινη κοινωνία αν θες να το πάμε σε επίπεδο πλανήτη/φύσης τότε ως άνθρωποι πάμε ενάντια στους νόμους της φύσης για να μπορέσουμε να φτιάξουμε τις κοινωνίες που ζούμε.

2) Αν όντος το πιστεύεις ότι ως άνθρωπος το μόνο που κάνεις είναι να καταστρέφεις τον πλανήτη μπορείς να αυτοκτονήσεις εγώ και οι υπόλοιποι που δεν ασπαζόμαστε την πίστη σου θα σε ευγνωμονούμε.

3) Έχεις κάθε δικαίωμα να αγαπάς να φροντίζεις και να ζεις με ότι ζωντανό θες αρκεί να κρατάς ένα επίπεδο καθαριότητας, εγώ έχω το ίδιο δικαίωμα η επειδή εσύ αγαπάς τα σκυλάκια θα πρέπει να τα αγαπάω και εγώ χωρίς καμιά δυνατότητα επιλογής;

4) Σε περίπτωση που έχω την δυνατότητα επιλογής μπορώ να επιλέξω τον άνθρωπο ως ζωντανό και να απορρίψω τα αδέσποτα και τις ακαθαρσίες τους ή βρίσκεις ότι σου αφαιρώ το δικαίωμα να αγαπάς τα σκυλιά αν τα απορρίψω;

 

Σε τελική ανάλυση δεν έχω πρόβλημα με τα αδέσποτα καθεαυτά αλλά με την συμπεριφορά τους και τις ακαθαρσίες τους αν εσύ και υπόλοιποι ζωόφιλοι αναλάβετε την ευθύνη να τα κρατάτε υπό έλεγχο και να καθαρίζετε πίσω τους δεν έχω κανένα πρόβλημα, αντιθέτως το βρίσκω ευχάριστο να μπορώ να τα παρακολουθώ όταν είμαι στο πάρκο με τα παιδιά. Σε καμιά περίπτωση δεν δέχομαι όμως το να καταλάβουν το πάρκο τα σκυλιά και να φοβάμαι να κατεβάσω τα παιδιά να παίξουν σε αυτό ή να πληρώσω για να καθαρίσω ένα χώρο που έτσι και αλλιώς δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω.

 

Και μια ψυχανάλυση του καναπέ που είμαστε συνηθισμένοι να μοιραζόμαστε, είστε κακέκτυπα της εποχής σας, αδυνατείτε να δείτε όλες τις προεκτάσεις του θέματος που ένθερμα υποστηρίζεται παρόλα αυτά έχετε απαιτήσεις να επιβάλεται την ιδιαιτερότητα σας ως πλανητική υπέρ αλήθεια. Όχι οι ζωόφιλοι δεν είναι καλύτεροι άνθρωποι από τους μη ζωόφιλους από την μικρή ανταλλαγή απόψεων εδώ μέσα οι "ζωόφιλοι" (τουλάχιστον του insomnia) φορούν το προσωπείο της ζωοφιλίας σε μια αποτυχημένη προσπάθεια να κρύψουν τον μικρό δικτάτορα που έχουν μέσα τους και δεν ξέρουν πως να διαχειριστούν.

 

Και για να μην βάζετε ιδέες με το μυαλό σας δεν έχω παιδιά δεν μένω στην Αθήνα όπου τα πάρκα και οι παιδικές χαρές είναι πραγματικά τα μόνα σημεία που μπορούν να παίξουν τα παιδιά, έχω σκύλο στην αυλή μου τον οποίο και αγαπώ και όποιος τον κακό-μεταχειριστεί θα τα βρει σκούρα, όχι δεν γυρνάω στους δρόμους τα βράδια να ρίχνω φόλες σε σκύλους και γάτες αν και έρχονται στιγμές που το σκέφτομαι σοβαρά να αρχίσω να φολιάζω ζωόφιλους.

 

Τώρα τα σχόλια περι insomnia και των χρηστών του ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι περιγράφεις και τον εαυτό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Luxx, πρόσεχε όταν περπατάς στο δρόμο μην πατήσεις κανένα μυρμήγκι και το σκοτώσεις

 

Τα ιδια που μου λενε εξω διαφοροι iq ραδικουδες, τα λενε και εδω στο forum.. Ξαφνικα θυμουνται οτι και τα φυτα πονανε και με αυτο τον ηλιθιο τροπο την λενε στους vegan..

 

Ενω πριν γινει η ολη κουβεντα, ουτε που το ειχαν σκεφτει καθολου..

 

Απλα να πεταξουν την αρλουμπα τους μονο και μονο για να το παιξουν εξυπνοι..

 

Ανθρωπος, το χειροτερο ζωον του πλανητη.

 

Δε χρειαζεται να πω κατι παραπανω.. Iq υπο του μηδενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και οι μοναχοι στο αγιο ορος που εχουν στη διατροφη τους αρκετα συχνα τους κοχλιους, τους οποιους τους βραζουν ζωντανους, ας βαλουν μαζι με τα σαλιγκαρια και το χερι τους μεσα στο βραστο νερο για 30 δευτερολεπτα, πριν φανε.. Να γευτουν και λιγο τη δικη τους σαρκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...