Προς το περιεχόμενο

Απεχθές έγκλημα σε σκυλάκι στην εύβοια


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κοψει τη ζελατινη. Επισης φαρμακα εχω να παρω αρκετους μηνες. Εχεις να με συμβουλεψεις κατι αλλο αγορινα;

 

Και μια αχρηστη πληροφορια ημερας.. Το γουρουνι ειναι πολυ εξυπνοτερο απο σκυλο και τη γατα.. Το ενα ομως το τρωτε, το αλλο το αγαπατε.. Υποκριτες;

 

Να σου λύσω δύο προβληματιμσούς:

- Δε χρειάζετε να αγαπάς όλα τα ζώα, όλοι έχουμε διαφορετικά γούστα στα ζώα που συμπαθούμε. Έπειτα, όταν τρως ένα ζώο, δε σημαίνει ότι το μισείς. Είναι καθαρά θέμα κουλτούρας αν θα φας γουρούνι ή σκύλο.

- Όταν σκοτώνεις ένα ζώο για να το φας, πιθανόν να βασανιστεί μέχρι να πεθάνει μπορεί και όχι (έτσι γινόταν πάντα). Αλλά όταν σκοτώνεις βασανιστικά ένα ζώο μόνο για να ψυχαγωγηθείς, αυτό είναι κατακριτέο. Και δε σε κάνει υποκριτή το να σκοτώνεις για να φας και να μη σκοτώνεις για να γελάσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 550
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Σκοπός ειναι, εφόσον πρέπει να φας κρέας για να ζήσεις, να μην υποφέρει το ζώο.

Σε μια τέλεια κοινωνία, τα ζώα που το κρέας τους πάει προς κατανάλωση, δε θα υπέφεραν.

 

Ποσα λιγα γνωριζετε.. Πιστευεις οτι το κοτοπουλο και το χοιρινο που τρως καθημερινα, δε εχουν υποφερει μεχρι να ερθει η στιγμη να θανατωθουν; Ή ολα τα κρεατα που τρως ειναι του παππου; Απλα ελεος..

 

 

Η απάντηση σου έχει δοθεί ήδη παραπάνω. Ο οποιοσδήποτε αγαπάει τα ζώα, καταδικάζει τις τακτικές που κάνουν τα ζώα που το κρέας του θα γινει τροφή μας, να υποφέρουν.

 

Έχει γίνει παρόμοια συζήτηση παλαιότερα με την καμηλοπαρδαλη που έδωσαν τροφή στα λιοντάρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια αχρηστη πληροφορια ημερας.. Το γουρουνι ειναι πολυ εξυπνοτερο απο σκυλο και τη γατα.. Το ενα ομως το τρωτε, το αλλο το αγαπατε.. Υποκριτες;

 

 

Δεν τοποθετούμε τα ζώα σε κλίμακα εξυπνάδας, πριν τα φάμε, αλλά σε κλίμακα πρόκλησης ...σιελόρροιας: Το γουρούνι προσφέρει εγγυημένο γευστικό οργασμό, οπότε πού να τρέχουμε να πειραματιζόμαστε τώρα;

 

Εχω κοψει τη ζελατινη...

 

Κόβεις που κόβεις διάφορες ουσίες. Κάνε τουλάχιστον πιο αποδοτική επιλογή στο «ποιες». Απ' όλες με την ίδια κατάληξη, τη ζελατίνη βρήκες να κόψεις;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να τρωει ο ανθρωπος κρεας.. Λες και το εχει αναγκη..

 

Είναι το πιο αστείο επιχείρημα για να υπερασπιστείς τη θανάτωση ενός ζώου. Μετά από τοσα χιλιάδες χρόνια εξελιχθάμε να έχουμε ένα συγκεκριμένο διατροφολόγιο (το ανθρώπινο είδος, εκτός αν είσαι κανένα φυτοφάγο αρνάκι), και έρχεσαι εσύ και ο κάθε άμπαλος τάχα μου φυτοφάγος, που έχετε διαβάσει 5 μπούρδες σ' ένα blog, να μας πειτε οτι δεν το έχουμε ανάγκη. Φάε ραπανάκια εσύ αλλά δεν υπάρχει λόγος να μας βάζεις σε τέτοια ηθικά διλήμματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το πιο αστείο επιχείρημα για να υπερασπιστείς τη θανάτωση ενός ζώου. Μετά από τοσα χιλιάδες χρόνια εξελιχθάμε να έχουμε ένα συγκεκριμένο διατροφολόγιο (το ανθρώπινο είδος, εκτός αν είσαι κανένα φυτοφάγο αρνάκι), και έρχεσαι εσύ και ο κάθε άμπαλος τάχα μου φυτοφάγος, που έχετε διαβάσει 5 μπούρδες σ' ένα blog, να μας πειτε οτι δεν το έχουμε ανάγκη. Φάε ραπανάκια εσύ αλλά δεν υπάρχει λόγος να μας βάζεις σε τέτοια ηθικά διλήμματα.

Εσενα ποιος σου εμαθε οτι ο ανθρωπος ειναι παμφαγος; Οι γονεις σου.. Και μετα δε ψαχτηκες μονος σου.. Ερμαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

Ασχολείστε με τον τρολλ τον luxx?

 

Που λέει ότι το τσιγάρο δεν σκοτώνει?

Και ότι το κρεάς σκοτώνει? :lol: :lol: :lol:

 

 

 

Και μια χούφτα συμπληρώματα παρακαλώ! :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα δε ψαχτηκες μονος σου.. Ερμαιο.

 

Αυτή την στιγμή που σου γράφω, μέχρι να τελειώσω το post μου, έχουν πεθάνει 10 καρχαρίες και όχι από φυσικά αίτια. Την έχω "τραβήξει τη γραμμή μου".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι οσοι λενε για γουρουνια,κοτες και κατσαριδες σε φιλοζωους ειτε ειναι οντως vegetarian ειτε

οπου βρουν σκυλο και γατα τον κλωτσανε.

Δε νομιζω να υπαρχει μεση λυση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΙαβασε λιγα αρθρα και θα δεις οτι ειναι πιο εξυπνο απο το σκυλο. Επιστημονικα αποδεδειγμενο..

 

Οι χοντροι ανθρωποι ειναι και χαζοι; Τι λογικη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γουρουνι ειναι πολυ εξυπνοτερο απο σκυλο και τη γατα.. Το ενα ομως το τρωτε, το αλλο το αγαπατε.. Υποκριτες;

 

Γιατι ειναι πιο ομορφα.Το γουρουνι ειναι κακασχημο.

Οπως και εσυ θα δεις αλλιως μια χοντρη γκομενα με μουστακι και αλλιως ενα ξανθο μωρο.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Luxx αν ακολουθήσω και διευρύνω τη λογική σου, τότε μπορώ να σε κατηγορήσω οτι ασκείς βία (έμμεση ή άμεση) στα φυτα. Το φυτό/δεντρο παράγει σπόρο/φρούτο/φύλλα γιατί θέλει να διαιωνίσει το είδος του και πας εσύ ο vegeterian και κόβεις/αφαιρείς τον καρπό/φρούτο/φύλλο για να καλύψεις μια βασική βιολογική σου ανάγκη που λέγεται τροφή. 

 

Αν λοιπον θεωρείς οτι αυτός που βασάνισε το σκυλάκι, είναι όμοιος με αυτόν που τρώει κρέας από ζώα θρεμένα για «μπριζολοποίηση», τότε και εσύ είσαι όμοιος με το βασανιστή γιατί γ@μάς τον κύκλο ζωής άλλου τμήματος της διατροφικής αλυσίδας. 

 

Ναι επιλέγω να τρώω κρέας γιατί το σώμα του ανθρώπου το χρειάζεται. Αν πριν 200000 δεν το χρειάζονταν ή αν μετά απο 100000 χρόνια ο άνθρωπος θα ειναι μονο κρεατοφάγος ... σκασίλα μου, γιατί το σώμα μου ζει τώρα και τώρα απαιτεί το συγκεκριμένο διατροφολόγιο. 

 

ΥΓ: Γάλα πίνεις; Τρως τυρί; Γενικά καταναλώνεις γαλακτοκομικά ή απέχεις απο οτιδήποτε ζωικό; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι επιλέγω να τρώω κρέας γιατί το σώμα του ανθρώπου το χρειάζεται. Αν πριν 200000 δεν το χρειάζονταν ή αν μετά απο 100000 χρόνια ο άνθρωπος θα ειναι μονο κρεατοφάγος ... σκασίλα μου, γιατί το σώμα μου ζει τώρα και τώρα απαιτεί το συγκεκριμένο διατροφολόγιο. 

 

Είσαι αστοιχείωτος και «έρμαιο». Ο ανθρώπινος οργανισμός δεν χρειάζεται το κρέας, μια χαρά μπορούμε να ζήσουμε με συμπληρώματα, τσιγαράκι, γαϊδουράγκαθο, και τη σούπα του Ιπποκράτη (με ντοματούλες και πατατούλες πάντα) και το κλύσμα καφέ. Αυτά τα περί παμφάγου ανθρώπου είναι παραμύθια της ΝΤΠ, τα λένε για να μας αποσυντονίσουν από τα εμβόλια και τους αεροψεκασμούς. Δε τα βγάζω από το κεφάλι μου, εγώ είμαι διαβασμένος και ψαγμένος, όχι σαν και εσάς, άλλωστε τα λέει όλα και το therealsecrettruth.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Luxx αν ακολουθήσω και διευρύνω τη λογική σου, τότε μπορώ να σε κατηγορήσω οτι ασκείς βία (έμμεση ή άμεση) στα φυτα. Το φυτό/δεντρο παράγει σπόρο/φρούτο/φύλλα γιατί θέλει να διαιωνίσει το είδος του και πας εσύ ο vegeterian και κόβεις/αφαιρείς τον καρπό/φρούτο/φύλλο για να καλύψεις μια βασική βιολογική σου ανάγκη που λέγεται τροφή. 

 

Αν λοιπον θεωρείς οτι αυτός που βασάνισε το σκυλάκι, είναι όμοιος με αυτόν που τρώει κρέας από ζώα θρεμένα για «μπριζολοποίηση», τότε και εσύ είσαι όμοιος με το βασανιστή γιατί γ@μάς τον κύκλο ζωής άλλου τμήματος της διατροφικής αλυσίδας. 

 

Ναι επιλέγω να τρώω κρέας γιατί το σώμα του ανθρώπου το χρειάζεται. Αν πριν 200000 δεν το χρειάζονταν ή αν μετά απο 100000 χρόνια ο άνθρωπος θα ειναι μονο κρεατοφάγος ... σκασίλα μου, γιατί το σώμα μου ζει τώρα και τώρα απαιτεί το συγκεκριμένο διατροφολόγιο. 

 

ΥΓ: Γάλα πίνεις; Τρως τυρί; Γενικά καταναλώνεις γαλακτοκομικά ή απέχεις απο οτιδήποτε ζωικό; 

Ουτε ζωα, ουτε παραγωγα αυτων, και κλεινω 5 μηνες σε λιγο. Κανενα προβλημα υγειας μεχρι στιγμης, το αντιθετο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε ζωα, ουτε παραγωγα αυτων, και κλεινω 5 μηνες σε λιγο. Κανενα προβλημα υγειας μεχρι στιγμης, το αντιθετο..

 

Με συμπληρώματα ή χωρίς;  Αν χωρίς, σου έχω άσχημα νέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...