Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia ανακοίνωσε το Shield Tablet με Tegra K1 SoC και 8 ιντσών οθόνη


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω ρε παιδιά Εμένα ειλικρινά μου φαίνεται πως πια γίνεται υπερπαραγωγή σε άχρηστα πράγματα και υπερκατανάλωση. Δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει ένα τέτοιο τάμπλετ; Στο να παίζεις κάποιος τα παιχνίδια του υπολογιστή του στο τάμπλετ του; Τι νόημα έχει αυτό; Ας πάρει μια φορητή να δοκιμάσει και κάτι διαφορετικό. Ας πάει μια βόλτα. Ας διαβάσει βιβλία - ακόμα και άρλεκιν δηλαδή. Αλλιώς ας πάει στον υπολογιστή του. Με ενοχλεί πολύ αυτή η διαφήμιση (δεν το λέω για το σαίτ έτσι, ενημέρωση κάνει) με προϊόντα που πρακτικά δεν χρησιμεύουν σε τίποτα! Τι να πω, ίσως έχω άδικο εδώ, απλά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος αγοράς ή ακόμα και παραγωγής τέτοιων ηλεκτρονικών ειδών. 

 

Υστερόγραφο: Παίδες σταματήστε να τσακώνεστε μεταξύ σας. Απλά πείτε την γνώμη σας. Είναι κουραστικές αυτές οι αντιπαραθέσεις χωρίς λόγο κάποιον που διαβάζει τα comments για να δει απλώς γνώμες και ολοκληρωμένες απόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω ρε παιδιά Εμένα ειλικρινά μου φαίνεται πως πια γίνεται υπερπαραγωγή σε άχρηστα πράγματα και υπερκατανάλωση. Δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει ένα τέτοιο τάμπλετ; Στο να παίζεις κάποιος τα παιχνίδια του υπολογιστή του στο τάμπλετ του; Τι νόημα έχει αυτό; Ας πάρει μια φορητή να δοκιμάσει και κάτι διαφορετικό. Ας πάει μια βόλτα. Ας διαβάσει βιβλία - ακόμα και άρλεκιν δηλαδή. Αλλιώς ας πάει στον υπολογιστή του. Με ενοχλεί πολύ αυτή η διαφήμιση (δεν το λέω για το σαίτ έτσι, ενημέρωση κάνει) με προϊόντα που πρακτικά δεν χρησιμεύουν σε τίποτα! Τι να πω, ίσως έχω άδικο εδώ, απλά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος αγοράς ή ακόμα και παραγωγής τέτοιων ηλεκτρονικών ειδών. 

 

Δεν υπάρχει προϊόν που να μην χρησιμεύει σε τίποτα. Το οτιδήποτε καλύπτει καλύπτει κάποια ανάγκη. Μπορεί σε εσένα προσωπικά να φαίνεται κάτι άχρηστο, αλλά μην ξεχνάς ότι σκέφτεσαι με τα δικά σου δεδομένα, με τα δικά σου «θέλω», με τις δικές σου ανάγκες και με τα δικά σου γούστα. Εγώ για παράδειγμα χρειάζομαι τάμπλετ για να διαβάζω τα κόμικς μου. Εσένα μπορεί να σου φαίνεται γελοίο, αλλά εμένα μου καλύπτει μία ανάγκη.

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, ξαναλέω, πρόκειται για ένα τάμπετ με super specs σε πάρα πολύ καλή τιμή με ένα extra feature (το οποίο feature όπως ξαναείπα έχουν όλες οι συσκευές android της τελευταίας διετίας, απλά όχι oob). Κάνει δηλαδή ότι και τα υπόλοιπα τάμπλετς της αγοράς με καλύτερο τρόπο, σε καλύτερη τιμή και με ένα επιπλέον feature που αν δεν σε ενδιαφέρει δεν το χρησιμοποιείς. Οπότε που είναι το πρόβλημα και υπάρχει τόσο bitching; Απλά και μόνο το ότι γράφει «nVidia» επάνω;

 

Το μόνο που μπορώ -εν μέρει- να κατανοήσω είναι κάποιος να μην γουστάρει γενικότερα τα τάμπλετς και να εκφράζει αντίστοιχη άποψη. Αν κάποιος όμως δεν είναι αντίθετος εν γένει στα τάμπλετς, δεν κατανοώ γιατί να μην του αρέσει το συγκεκριμένο. Ειλικρινά.

 

 

ξερουμε ποτε και αν θα κυκλοφορισουν ελλαδα? πηγα να προπαραγγειλω ένα από amazon αλλα μονο αμερικη στελνουν ακομα

 

Στο σάιτ της nVidia ανάλογα με τη χώρα που έχεις επιλέξει βγάζει και διάφορους resellers. Κι εγώ ψάχνω να το προ-παραγγείλω, κάποιος από αυτούς θα στέλνει Ελλάδα, τι διάολο.

 

Γενικότερα, πάντως, είπαν ότι το Φθινόπωρο θα ανακοινώσουν τη διαθεσιμότητα και στις υπόλοιπες ευρωπαϊκές χώρες, πέραν αυτών που θα κυκλοφορήσει αρχικά.

 

Edit: Ορίστε, αυτοί στέλνουν και Ελλάδα.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

mipad  ειδη πουλιεται ..αν και δεν το εχει παραλαβει ακομα κανενας να δουμε κανα review ελληνικο και βλεπουμε...299 $ στο minideal ....μεχρι να περιμενω να βγει αυτο σε ευρωπη ...ζησε μαι να φας τρυφηλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

mipad  ειδη πουλιεται ..αν και δεν το εχει παραλαβει ακομα κανενας να δουμε κανα review ελληνικο και βλεπουμε...299 $ στο minideal ....μεχρι να περιμενω να βγει αυτο σε ευρωπη ...ζησε μαι να φας τρυφηλι 

 

Το MiPad είναι πάρα πολύ καλό, αλλά για μένα το Shield είναι ένα κλικ καλύτερο για δύο λόγους:

 

1 - Είναι σοβαρή έλλειψη στο MiPad το ότι δεν έχει GPS.

2 - Είναι σοβαρή προσθήκη στο Shield τα δύο μπροστινά ηχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

240 λίρες τιμή εκκίνησης στη Βρετανία, τιμές Nexus αλλά.. με SD card slot. Στην πορεία θα πέσει η τιμή. Αμέσως μετά τα χριστούγεννα έχουν μια-δυο ημέρες προσφορών που κυριολεκτικά σκοτώνουν τις τιμές στα ηλεκτρονικά είδη οπότε με βλέπω να το αποκτάω στα ~150 και να καμαρωνω για το vfm + ντόπια εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ξερει κανενας που μπορουμε να βρουμε το nvidia shield k1 σε λογικη τιμη ή ποτε ερχεται στην Ελλαδα το μηχανακι γιατι δεν βρισκω τπτ εκτος απο ενα μπαγλαμα που ζηταει 250 μονο για την συσκευη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Υπάρχει καποιος κάτοχος του K1 που να εχει βάλει την Nougat?

Παιζει καλά ή υπάρχουν θεματάκια? Καλο το review εδω  αλλα αναφερει θεματακια με τη νεα αναβαθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...