Προς το περιεχόμενο

H LG μας δείχνει πως μία εύκαμπτη οθόνη OLED μπορεί σχεδόν να τυλιχτεί σε... ρολό


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος, για τι χρήση μιλάμε?

θέλω να πω, γιατί να κυρτώνει ΤΟΣΟ πολύ μια οθόνη?

 Ε από λύσεις σε θέμα φορητότητας, πολυμορφικότητας  έως και αποθήκευσης.Κατά την γνώμη μου τεράστιο βήμα εξέλιξης, αντίστοιχο στις προοπτικές με αυτό της μετάβασης από τους desktop pcs στα laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερου πλεονέκτημα είναι για την μεταφορά. Εκεί που χωρούσαν πχ 500 50άρες σε ένα φορτηγό, θα χωράνε 2000 100άρες με την τεχνολογία αυτή. Τα μεταφορικά είναι τεράστιο μέρος του κόστους του προιόντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω που βοηθαει η χρηση των ευκαμπτων οθονων. Στην ανθεκτικοτητα πχ; Μια χαρα δεν ειναι οι οθονες σημερα; Επενδυουν ολοι στη μοστρα που μπορει να γινει τρεντ καποια χρονια μετα αλλα στην χρησιμοτητα..;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερου πλεονέκτημα είναι για την μεταφορά. Εκεί που χωρούσαν πχ 500 50άρες σε ένα φορτηγό, θα χωράνε 2000 100άρες με την τεχνολογία αυτή. Τα μεταφορικά είναι τεράστιο μέρος του κόστους του προιόντος.

αυτό ακριβώς.

επίσης για τους λάτρεις της εφημερίδας, παίρνεις μία τέτοια οθόνη και κατεβάζεις on-line τα νέα της ημέρας. εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται σαν η μετεξέλιξη βιβλίων και γενικών εντύπων μέσων.συν το βάρος και το μέγεθος. επίσης τέλος τα σχόλια για παντόφλες κινητά αφού θα διαλέγεις εσύ το μέγεθος της οθόνης σου. εκεί που θες 7 ιντσες τις έχεις και όταν θες κάτι μικρότερο τη μαζεύεις και γρήγορα γρήγορα έχεις 5 ίντσες. συν το ότι δε σπάει πλέον αυτή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε σκεφτει οτι μαζι με την οθονη θα πρεπει να στριβει και ολο το ηλεκτρονικο συστημα απο μεσα? πλακετες, τροφοδοτικα.. κ.λ.π.?

 

Ποτε δε θα παιξει αυτο αυτονομο. Για διαφημιστικους λογους το βγαζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό που με εντυπωσιάζει είναι το πάχος της. Όσο για χρήση επειδή έχω στήσει πολλά home cinema για σκεφτείτε αντί να αγοράζετε video projector και οθόνη προβολής, να αγοράζετε μόνο την οθόνη πλάτους 2 μέτρων (που είναι το πλάτος που βάζουν οι περισσότεροι) η οποία θα κατεβαίνει ηλεκτρικά (όπως οι οθόνες προβολής) αλλά δεν θα χρειάζεται projector!!!

Όσο για τα ηλεκτρονικά θα υπάρχουν σε ένα ξεχωριστό κουτί στο ράφι με τον ενισχυτή το blue ray κλπ. και θα συνδέονται με την οθόνη με ένα καλώδιο.

Προσωπικά πολύ θα γούσταρα και σε 4Κ ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...