Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν φωτογραφίες του Samsung Galaxy Alpha


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον φιλε αν δεις οτι κανει η apple το αντιγραφει η samsung 1)fingerprint 2)χρυσο κινητο δεν εβγαζαν οι εταιριες (εκτος αν υπαρχουν μερικες εξαιρεσεις) μολις εβγαλε η apple τσουπ και η samsung. και πολλα αλλα που δεν μου ερχονται στο μυαλο τωρα. δεν εχουν ενα προιον που θα μπορουσε να ανταγωνιστει με επιτυχια εναντιον του iPhone για αυτο το αντιγραφουν. Η samsung εχει δωσει στην apple πολλα λεφτα λογω τετοιων αντιγραφων. Ενα σχετικο αρθρο που ειχα διαβασει εγραφε για ενα ποσο υψους 2 δις δολλαριων. Αυτο ομως δεν σταματαει στο iPhone αλλα περναει και στα tablet.

 

χρυσο κινητο ειχε η samsung πριν ακομα η apple ασχοληθει με κινητα...αρα ακυρο

 

fingerprint ειχαν αλλες εταιρειες εδω και μια δεκαετια σε συσκευες, αρα ακυρο κι αυτο

 

ολα τα highend android ειναι καλυτερα ή εστω ισαξια σε δυνατοτητες με οποιοδηποτε iphone οποτε ακυρο κι αυτο

 

και να φανταστεις οτι δεν την παω κιολας την samsung σαν εταιρεια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί είναι τόσο άσχημο; Αυθεντικά άσχημο για την ακρίβεια...Δηλαδή τόσα λεφτά γαμώτο ενα σχεδιαστή της προκοπής δεν?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί είναι τόσο άσχημο; Αυθεντικά άσχημο για την ακρίβεια...Δηλαδή τόσα λεφτά γαμώτο ενα σχεδιαστή της προκοπής δεν?

I feel you.

Λες και το κάνουν επίτηδες!

Κάθε χρόνο και πιο άσχημο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οτι ορισμενες φορες καποιες εταιρειες τιτανες κανουν κινησεις που θα εκαναν επιχειρησεις με προσωπικο 5 ατομων.Δεν ειναι πρωτη φορα που γινεται κατι τετοιο και η samsung και η apple και η htc παρα πολλες.Δηλαδη ολοκληρα τμηματα σχεδιασμου marketing ενα ατομο δεν βρεθηκε να πει νταξει ρε παιδια ειναι ασχημο?Η μηπως αφου ολοι κραζουν για το bloatware να κανουμε κατι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οτι ορισμενες φορες καποιες εταιρειες τιτανες κανουν κινησεις που θα εκαναν επιχειρησεις με προσωπικο 5 ατομων.Δεν ειναι πρωτη φορα που γινεται κατι τετοιο και η samsung και η apple και η htc παρα πολλες.Δηλαδη ολοκληρα τμηματα σχεδιασμου marketing ενα ατομο δεν βρεθηκε να πει νταξει ρε παιδια ειναι ασχημο?Η μηπως αφου ολοι κραζουν για το bloatware να κανουμε κατι?

Μα γιατί να αλλάξουν τον απαίσιο σχεδιασμό όταν τα πρόβατα αγοραζουν τις συσκευές τους;

Γιατί να φτιάξουν το bloatware όταν έχουν βάλει ολους τους αντροιντ χρηστες στο τρυπάκι να ψάχνουν ρομς σε forums;

Δεν φταίει η Samsung, οι ανόητοι που σκανε τα λεφτά τους φταίνε.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό και έχει αρνητικό πρόσημο στις πωλήσεις αυτό το τρίμηνο. Αν συνεχίσει έτσι μακάρι να πάει -50% μπάς και δούμε κάτι που δεν είναι copy/paste από το απαράδεκτο σχεδιαστικό trend τα τελευταία 2 χρόνια (το λιγότερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό και έχει αρνητικό πρόσημο στις πωλήσεις αυτό το τρίμηνο. Αν συνεχίσει έτσι μακάρι να πάει -50% μπάς και δούμε κάτι που δεν είναι copy/paste από το απαράδεκτο σχεδιαστικό trend τα τελευταία 2 χρόνια (το λιγότερο).

Μακαρι.

Η HTC και η LG της έχουν φορέσει γυαλιά.

Ακόμα και τα Samsung Ativ είναι πιο ωραία από τα galaxy πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H HTC είναι αιώνες μπροστά στον σχεδιαστικό τομέα. Χωρίς να βάλει ξέρω γω φωτάκια νέον και άλλους περιττούς μαραφουλέδες (βλέπε παλμογράφο) αλλά με μια καθαρή μίνιμαλ γραμμή, έχει από τα πιο καλαίσθητα κινητά. Πλέον και η LG με τo G3 ακολουθεί κατά πόδας αυτό το παράδειγμα.

Η Samsung έβγαλε την απομίμηση hansaplast φέτος για να καλύψει την απομίμηση δέρματος από πέρυσι. Αλλά ακόμα να επουλωθεί ο σχεδιασμός! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ οτι η Samsung χρειάζεται μια σχεδιαστική ανανέωση παρ όλο που βρίσκω προσωπικά το One άσχημο σαν design (ναι, το είπα και δεν ντρέπομαι) και δεν θέλω να κατευθυνθεί προς το design κατσαρόλα αλλά κάπου έχει παραγίνει το θέμα. Άσε το άλλο με το touchwiz που λαγκάρει κτλ. Σίγουρα smooth όπως όταν φοράς Nova δεν το λες. Αλλά δεν βλέπω κανέναν να γράφει για το πως λαγκάρει το G3. Εκεί κο κο κο και ΄΄ερχόμαστε΄΄ και τι ωραία συσκευή. Τα δύο μέτρα και τα δύο σταθμά κάνουν μπαμ. Σας βλέπουνε.

 

Από την μία η Samsung ως σαρωτική σε πωλήσεις στο android έχει ταυτιστεί με αυτό και προξενεί τον φθόνο χρηστών άλλων λειτουργικών που βλέπουν οτι το μαγαζί τους στηρίζεται με τεχνητές αναπνοές στο 3 τοις εκατό και δήθεν ΄΄αθώα΄΄ αποδέχονται τις υπόλοιπες εταιρίες με android επειδή δεν ΄΄κινδυνεύουν΄΄ από αυτές στο μυαλό τους. Από την άλλη έχουμε android users που αγνοούν επίτηδες τα καλά χαρακτηριστικά μιας συσκευής σαν το S5 (πχ οθόνη, κάμερα) και την παρουσιάζουν σαν σαβούρα επειδή δεν τους αρέσει το design. Το να μην σου αρέσει το design σε ένα κινητό είναι θεμιτό. Κι εμένα δεν μου αρέσει καθόλου το One αλλά δεν θα το βγάλω σαβούρα αγνοώντας τα θετικά του χαρακτηριστικά.

 

ΥΓ. Σε χρήστες Apple δεν αναφέρομαι γιατί δεν γράφω βουκολική ποίηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδιο σχημα με το νοτε 3 ..και πολυ καλα διοτι ειναι απλα το πιο ωραιο .. τωρα η πλατη σα δερμα οκ καλο ειναι , ασε να το δουμε και απο κοντα .. παντως , και δεν περιμενα να το πω ποτε αυτο, ειδα το 6ιντσο turbox και πραγματικα εντυπωσιαστικα, πολυ ωραιο ντηζαιν και πολυ καλη οθονη ..απιστευτο για turbox..ε και οκ με λιγο νεφτι θα φευγει το λογκο , χοχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διέρρευσαν φωτογραφίες του Samsung Galaxy Alpha

 

ε καλά...ολόκληρη εταιρεία δε μπορεί να αποφύγει τη διαρροή 5 φωτό,και εμείς βάζουμε προσωπικά στοιχεία στις συσκευές τους...ήμαστε και εμείς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ελα ντε, μια πια αλλη εταιρια αραγε θα βγαλει τηλεφωνο σε αυτες τις ιντσες :lol:

 

Πιο clopy-paste πεθαινεις !!!!

Αλλες 15 εταιριες περιπου...χωρια που εχει ηδη βγαλει η Sammy συσκευη στις 4.7. Ασε να μαντεψω, οταν το κανουν οι αλλοι δεν ειναι αντιγραφη, καλα το παω ?

λοιπον φιλε αν δεις οτι κανει η apple το αντιγραφει η samsung 1)fingerprint 2)χρυσο κινητο δεν εβγαζαν οι εταιριες (εκτος αν υπαρχουν μερικες εξαιρεσεις) μολις εβγαλε η apple τσουπ και η samsung. και πολλα αλλα που δεν μου ερχονται στο μυαλο τωρα. δεν εχουν ενα προιον που θα μπορουσε να ανταγωνιστει με επιτυχια εναντιον του iPhone για αυτο το αντιγραφουν. Η samsung εχει δωσει στην apple πολλα λεφτα λογω τετοιων αντιγραφων. Ενα σχετικο αρθρο που ειχα διαβασει εγραφε για ενα ποσο υψους 2 δις δολλαριων. Αυτο ομως δεν σταματαει στο iPhone αλλα περναει και στα tablet.

1)fingerprint η apple το αντεγραψε με τη motorola, καθεις προηγουμενως κανεις δεν εβαζε στο κινητο του. 

2)Χρυσο κινητο (κινητα) ειχε βγαλει μπολικα η samsung, ακομα και πριν καλα καλα μπει η apple στην αγορα της κινητης (καθως και αλλες εταιριες εχουν βγαλει). Οποτε και εδω, η apple αντεγραψε τους αλλους

3)Πολυπηρυνου επεξεργαστες εβαλε πρωτα η LG, οποτε η apple αντεγραψε

4)appstore ειχε πρωτα η ΝΟΚΙΑ για κινητα, οποτε η apple αντεγραψε

5)Εγχρωμη οθονη ειχε πρωτα η Ericsson, οποτε η apple αντεγραψε

6)κινητο εβγαλε πρωτα η motorola, οποτε η apple αντεγραψε

 

κλπα κλπα. Αν διαφωνεις, εισαι fanboy και κοιτας μονο οσα σε συμφερουν

Μα γιατί να αλλάξουν τον απαίσιο σχεδιασμό όταν τα πρόβατα αγοραζουν τις συσκευές τους;

Γιατί να φτιάξουν το bloatware όταν έχουν βάλει ολους τους αντροιντ χρηστες στο τρυπάκι να ψάχνουν ρομς σε forums;

Δεν φταίει η Samsung, οι ανόητοι που σκανε τα λεφτά τους φταίνε.

Πεστα ρε φιλε. Κανε εναν οδηγο αγορας να μας πεις που να σκαμε τα λεφτα μας, γιατι εχω μια 800αρα στην ακρη, και σαν προβατο που ειμαι φοβαμαι μη κανω καμια ανοησια, σαν ανοητος που ειμαι (περα απο προβατο)...

 

Αυτο που τα γουστα ξαφνικα γινανε απολυτα παντως, μπραβο μαγκες! Επειδη εσεις θεωρειται απαισια τα samsung, εγω που θεωρω το S4 πανεμορφο πρεπει να ειμαι προβατο. Δεν εξηγειται αλλιως

 

Περριτο βεβαια να πω οτι εμφανιση κοιτας οταν αγοραζεις ΜΠΙΧΛΙΜΠΙΔΙΑ. Οταν αγοραζεις ΕΡΓΑΛΕΙΑ, και απο πλαστελινη να ειναι, αν ειναι το καλυτερο για τη ΔΟΥΛΕΙΑ σου, αυτο θα παρεις. Ποσο μαλλον οταν τελικα ειναι το μοναδικο για τη δουλεια σου, μια και ειναι τα μονα ολοκληρωμενα smartphone. Προφανως ομως, αυτος που θα παρει iPhone θελει εμφανιση, αλλιως θα κανει την ΙΔΙΑ ακριβως δουλεια με ενα dumbphone των 50 ευρω.

 

Οποτε σταματηστε να θετετε τα ΔΙΚΑ σας κριτηρια αγορας (ακα μπιχλιμπιδια) στους αλλους. Εμεις αγοραζουμε ΕΡΓΑΛΕΙΑ, γιαυτο και μαπα να ειναι σε εμφανιση (που δεν ειναι, αλλα γουστα ειναι αυτα), δεν μας νοιαζει. Εκτος και αν μπαινετε και σε αγροτικα forum και κραζετε τον φουκαρα που πηρε το καλυτερο τρακτερ γιατι ειναι...ασχημο. Επρεπε να παρει το αλλο το designato, και ας μην την εκανε την δουλεια του :D

Aλλιως θα πεταχτει και το σχολαροπαιδο να σου πει ποσο πατατα ειναι το iPhone γιατι δεν μπορει να ανταλαξει αρχεια με τους φιλους του. Καταλαβαινεις λοιπον οτι ο καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια? Οποιος θελει να αγορασει κοσμημα / κορνιζα, παει σε apple, oποιος θελει smartphone να κανει τη δουλεια του, παει σε samsung. Eντελως διαφορετικα target group

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...