Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε η ταινία Expendables 3, λίγο πριν την πρεμιέρα της στους κινηματογράφους


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμα το screener το λες καλό τοτε το blueray 1080p τι είναι? Μην βλέπω χαζομαρες. Πραγματικα όσοι βλέπετε αυτές τις αναλύσεις δεν έχετε άποψη ώστε να ασκησετε κριτική σε μια ταινια. Γιατί πολύ απλα χάνει σε εικόνα και ήχο. Κι όχι μονο η ανάλυση οτι είναι χαλιά, αλλά μπορεί κάτι να είναι Κομένο και να μην το δεις, κάτι μπορεί να είναι σκοτεινό κι επίσης να μην το δεις, ο ήχος για μια ταινία επίσης παιζει σημαντικό ρόλο σε μια ταινία ώστε να σε αγγίξει κι αν εσύ τν ακούς μέσα απο κάμερα αυτός δεν θα σε αγγίξει.

Lol δηλαδη σε φουλ αναλυση αλλαζει και το σεναριο? Μαλιστα το ακουσαμε ΚΑΙ αυτο, αντε και στα 4Κ θα αλλαζουν και οι ηθοποιοι :D

Δεν μιλαω για σενάριο. Δεν θέλει μυαλό για να το καταλαβεις.

σιγά ρε, τόσες εχουμε δει και μια χαρά ειναι τα ματιά μας. Είχατε και bluray στο χωριό σας...

Δεν λεμε οτι μπορεί να έχετε θέμα με τα ματια, αλλά η ταινία πέφτει κατακόρυφα. Θες να μου πεις δηλαδή οτι το pacific rim το βλέπεις το ίδιο σε κάμερα ανάλυση και το ίδιο σε 1080p 3D. Και δεν μιλάω για σενάριο.

Επεξ/σία από Xasta11
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εάν είναι και μπεις σε διαδικασία να κατεβάσεις καλύτερα,είναι σε ανάλυση 1080p 720p mp4 πάρα cam μορφή, γιατί χάνεις απο ποιότητα εικόνας αρκετά. Δεν αξίζει το κόπο πιστεύω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν είναι και μπεις σε διαδικασία να κατεβάσεις καλύτερα,είναι σε ανάλυση 1080p 720p mp4 πάρα cam μορφή, γιατί χάνεις απο ποιότητα εικόνας αρκετά. Δεν αξίζει το κόπο πιστεύω

 

mp4?

για να εχει συμβατοτητα να το δει στο κινητο? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φιλαράκι δεν είμαι από χωριό και ούτε είχα ποτέ συγγενείς σε χωριό εδώ και 150 χρόνια. Από την άλλη, εσένα δεν σε κόβω από χωριό. Μάλλον είσαι από καμία σπηλιά. Συνέχισε να στραβώνεσαι με cam κτλ. Δικά σου μάτια, δικά σου μυαλά.

Καλα τώρα σοβαρά μιλάς οτι αν δεν ειναι bluray rip χαλάμε τα ματιά μας; Μάλλον έχεις πολυ μυωπία απο μικρός.

Αμα το screener το λες καλό τοτε το blueray 1080p τι είναι? Μην βλέπω χαζομαρες. Πραγματικα όσοι βλέπετε αυτές τις αναλύσεις δεν έχετε άποψη ώστε να ασκησετε κριτική σε μια ταινια. Γιατί πολύ απλα χάνει σε εικόνα και ήχο. Κι όχι μονο η ανάλυση οτι είναι χαλιά, αλλά μπορεί κάτι να είναι Κομένο και να μην το δεις, κάτι μπορεί να είναι σκοτεινό κι επίσης να μην το δεις, ο ήχος για μια ταινία επίσης παιζει σημαντικό ρόλο σε μια ταινία ώστε να σε αγγίξει κι αν εσύ τν ακούς μέσα απο κάμερα αυτός δεν θα σε αγγίξει.

 

Δεν μιλαω για σενάριο. Δεν θέλει μυαλό για να το καταλαβεις.

 

Δεν λεμε οτι μπορεί να έχετε θέμα με τα ματια, αλλά η ταινία πέφτει κατακόρυφα. Θες να μου πεις δηλαδή οτι το pacific rim το βλέπεις το ίδιο σε κάμερα ανάλυση και το ίδιο σε 1080p 3D. Και δεν μιλάω για σενάριο.

Αμα το screener το λες καλό τοτε το blueray 1080p τι είναι? Μην βλέπω χαζομαρες. Πραγματικα όσοι βλέπετε αυτές τις αναλύσεις δεν έχετε άποψη ώστε να ασκησετε κριτική σε μια ταινια. Γιατί πολύ απλα χάνει σε εικόνα και ήχο. Κι όχι μονο η ανάλυση οτι είναι χαλιά, αλλά μπορεί κάτι να είναι Κομένο και να μην το δεις, κάτι μπορεί να είναι σκοτεινό κι επίσης να μην το δεις, ο ήχος για μια ταινία επίσης παιζει σημαντικό ρόλο σε μια ταινία ώστε να σε αγγίξει κι αν εσύ τν ακούς μέσα απο κάμερα αυτός δεν θα σε αγγίξει.

 

Δεν μιλαω για σενάριο. Δεν θέλει μυαλό για να το καταλαβεις.

 

Δεν λεμε οτι μπορεί να έχετε θέμα με τα ματια, αλλά η ταινία πέφτει κατακόρυφα. Θες να μου πεις δηλαδή οτι το pacific rim το βλέπεις το ίδιο σε κάμερα ανάλυση και το ίδιο σε 1080p 3D. Και δεν μιλάω για σενάριο.

οτιδηποτε απο dvdrip και πάνω ειναι μια χαρά για όλους μας εκτός απο τους περίεργους.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τώρα σοβαρά μιλάς οτι αν δεν ειναι bluray rip χαλάμε τα ματιά μας; Μάλλον έχεις πολυ μυωπία απο μικρός.

οτιδηποτε απο dvdrip και πάνω ειναι μια χαρά για όλους μας εκτός απο τους περίεργους.

φανταζομαι εχεις ακομα crt ασπρομαυρη τηλεοραση ε?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους λένε ότι η ταινία είναι άλλη μια αμερικανιά και ότι είναι μάπα ή χαζή ή οτιδήποτε άλλο προφανώς δεν έχουν ιδέα από ταινίες ή απλά δεν καταλαβαίνουν τι πάνε να δούνε . Το EXPENDABLES ειναι η ΕΠΙΤΟΜΗ της ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΑΣ. Αυτό ακριβώς προσφέρει η ταινία. Δράση, κλισέ χιούμορ, προβλέψιμο σενάριο, και όλους τους μπετατζήδες action heroes (της αμερικάνικης κουλτούρας κυρίως) σε ένα πακέτο. Δεν θα πας να δεις αυτη την ταινια για την ποιότητα σεναρίου, για τις ερμηνείες ή για τα βαθυστόχαστα νοήματα που περνάει. Ούτε πας να δεις τον Al pacino σε ταινία του Francis Ford Coppola (ξέρετε ποια λέω:P) ή τη Λιστα του Σιντλερ. Να ξέρουμε και λίγο τι απαιτήσεις έχουμε απο κάθε ταινία κ όχι απλά να "πατάμε play" σαν τα πρόβατα χωρίς να ξέρουμε περι τίνος πρόκειται η κάθε ταινία και μετά να κράζουμε την αμερικανιά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα προσπαθησω να καταλαβω τι λεει ο σταλονε χωρις να βλεπω υποτιτλους...... :wacko:

Αδύνατο :)

Για όσους λένε ότι η ταινία είναι άλλη μια αμερικανιά και ότι είναι μάπα ή χαζή ή οτιδήποτε άλλο προφανώς δεν έχουν ιδέα από ταινίες ή απλά δεν καταλαβαίνουν τι πάνε να δούνε . Το EXPENDABLES ειναι η ΕΠΙΤΟΜΗ της ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΑΣ. Αυτό ακριβώς προσφέρει η ταινία. Δράση, κλισέ χιούμορ, προβλέψιμο σενάριο, και όλους τους μπετατζήδες action heroes (της αμερικάνικης κουλτούρας κυρίως) σε ένα πακέτο. Δεν θα πας να δεις αυτη την ταινια για την ποιότητα σεναρίου, για τις ερμηνείες ή για τα βαθυστόχαστα νοήματα που περνάει. Ούτε πας να δεις τον Al pacino σε ταινία του Francis Ford Coppola (ξέρετε ποια λέω :P) ή τη Λιστα του Σιντλερ. Να ξέρουμε και λίγο τι απαιτήσεις έχουμε απο κάθε ταινία κ όχι απλά να "πατάμε play" σαν τα πρόβατα χωρίς να ξέρουμε περι τίνος πρόκειται η κάθε ταινία και μετά να κράζουμε την αμερικανιά. 

Ακριβώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό διαφημιστικό κόλπο! <br><br>

Εξακολουθώ και δεν βλέπω ταινίες κατεβασμένες. Δεν έχω στήσει το 5+1 home cinema και full hd led tv για να βλέπω ταινίες τραβηγμένες με κινητά ή χαμηλής ανάλυσης ή αμονταριστες.

 

Ειδικά τις σύγχρονες ταινίες που κατά 99% δεν βλέπεις σενάριο αλλά δράση και εφέ.

Υπάρχουν private trackers που μέχρι και Blue Ray ISOs έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι λοιπόν και να μου πει ότι είμαι από χωρίο,κι αν είχα εκεί bluray. Ας κάτσει να βλέπει σε χάλια ποιότητες, αφού αυτά είναι τα στάνταρ του και επειδή θέλει να είναι και «ontime»,  και να μην σχολιάζει αυτούς που θέλουν ποιότητα.

 

Μα καλά από πότε είναι κακό να είσαι από χωριό και πρέπει να θίγεται κανείς; Εγώ από χωρίο είμαι και blue ray έχω.... so fucking what;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα τώρα σοβαρά μιλάς οτι αν δεν ειναι bluray rip χαλάμε τα ματιά μας; Μάλλον έχεις πολυ μυωπία απο μικρός.

οτιδηποτε απο dvdrip και πάνω ειναι μια χαρά για όλους μας εκτός απο τους περίεργους.

Μια χαρά είναι και η όραση και η νοημοσύνη μου. Πολύ πάνω από το μέσο όρο και οι 2.

Για τις δικές σου αμφιβάλω…

Με την πρώτη, κάτι μπορείς να κάνεις αν βάλεις γυαλιά.

Το πρόβλημα με τη δεύτερη σε ακολουθεί για πάντα.

Δεν διορθώνεται. 

 

Μου αρέσει κιόλας που το cam και τα υπόλοιπα άθλια φορμάτ που βλέπεις, έγιναν ξαφνικά "dvdrip"! Ξέρεις, είναι κι αστείο μετά από ένα σημείο. :lol:

 

φανταζομαι εχεις ακομα crt ασπρομαυρη τηλεοραση ε?

 

Από αυτά που λέει, φαίνεται ότι πρέπει να την έχει και πολύ μικρή (την tv  :-D).

 

 

Μα καλά από πότε είναι κακό να είσαι από χωριό και πρέπει να θίγεται κανείς; Εγώ από χωρίο είμαι και blue ray έχω.... so fucking what;

Ρώτα τον calculator. Αυτός έχει ρατσιστικές ιδέες για άτομα που κατάγονται από χωριό. Εγώ απλά του απάντησα ότι δεν είμαι από χωριό.

Πάντως αν και «φυλακισμένος» σε μεγαλούπολη δεν έχω Blu-ray και ούτε πρόκειται να πάρω ποτέ.  :P

Επεξ/σία από Bermudakias33
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι σκατε και πετατε μπηχτες; Η λυση ειναι απλη!

 

1. Υπομονη μεχρι 15/8

2. Εισιτηριακι, ποπ-κορν, φιλαρακια (κοπελα δυσκολα να μην μας γκρινιαζει)

3. Κουβεντα μετα για το τι μας αρεσε και τι οχι...

 

Απλα πραγματα ετσι;

 

ΥΓ. Τουλαχιστον αυτο θα κανω εγω =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο είναι ότι οι μισοί χρήστες που έχουν απαντήσει (αν όχι περισσότεροι) υπερασπίζονται με θέρμη το παράνομο downloading της ταινίας λέγοντας ότι «σιγά μην πάνε cinema να την δουν και περιμένουν να «βγει» σε καλύτερη ποιότητα».

 

Αυτό από μόνο του πιστεύω ότι είναι τραγικό. Αν πιστεύετε ότι η ταινία όποια και αν είναι αυτή δεν αξίζει να τη δείτε, τότε μην μπείτε καν στον κόπο να την κατεβάσετε παράνομα.

 

Όχι δεν είμαι ο ηθικολόγος που δεν έχει κατεβάσει ποτέ του ταινία ή software αλλά κάπου αρχίζει και με προβληματίζει το γεγονός ότι οι περισσότεροι θεωρούν αυτονόητο το ότι θα προμηθευτούν ταινίες ή software παράνομα χωρίς να αποδώσουν ούτε 1 cents στους δημιουργούς… 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια χαρά είναι και η όραση και η νοημοσύνη μου. Πολύ πάνω από το μέσο όρο και οι 2.

Για τις δικές σου αμφιβάλω…

Με την πρώτη, κάτι μπορείς να κάνεις αν βάλεις γυαλιά.

Το πρόβλημα με τη δεύτερη σε ακολουθεί για πάντα.

Δεν διορθώνεται. 

 

Μου αρέσει κιόλας που το cam και τα υπόλοιπα άθλια φορμάτ που βλέπεις, έγιναν ξαφνικά "dvdrip"! Ξέρεις, είναι κι αστείο μετά από ένα σημείο. :lol:

 

 

Από αυτά που λέει, φαίνεται ότι πρέπει να την έχει και πολύ μικρή (την tv  :-D).

 

 

Ρώτα τον calculator. Αυτός έχεις ρατσιστικές ιδέες για άτομα που κατάγονται από χωριό. Εγώ απλά του απάντησα ότι δεν είμαι από χωριό.

Πάντως αν και «φυλακισμένος» σε μεγαλούπολη δεν έχω Blu-ray και ούτε πρόκειται να πάρω ποτέ.  :P

 

τελικα θα μας πεις τι τηλεοραση εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...