Προς το περιεχόμενο

Στις 19 Αυγούστου η φημολογούμενη επιστροφή της HTC στα Windows Phone με το One M8


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα υπάρχουν και καλό είναι που η Ms βελτιώνει το λειτουργικό της. Αλλά αναλογικά οι συσκευές είναι ελάχιστες για να αποκτήσει ικανοποιητικό μερίδιο στο market share που θα φέρει εφαρμογές και καλύτερη υποστήριξη από developers. Όταν ο άλλος βλέπει πτώση στο ποσοστό δεν θα κάτσει να ασχοληθεί παραπάνω γι αυτό και πολλές εφαρμογές που υπάρχουν και σε google play και σε windows store είναι επι πληρωμή στο 2ο ενώ είναι δωρεάν στο πρώτο.

Για ποιο market μιλας?

Το market που παει να γινει ενα στα windows 9 και wp9?Γι'αυτο αναφερεσαι???

Δε θα εχουμε αυτο που βλεπουμε σημερα wp market και windows market σαν δυο ξεχωριστα market!

Τωρα ξανα σκεψου το,αυτο για το ποσοστο και αν θα κατσουν ή οχι οι developers να ασχοληθουν με το windows store! ;)

 

Η mobile αγορα ειναι φυλλο στον ανεμο,σημερα εισαι ο πρωτος,αυριο τελευταιος!

Αν δε μπορεσει η google να αντικαταστησει τα pc και τα laptop μας,να εισαι σιγουρος οτι apple και ms θα την στραγκαλισουν στο τελος!

Ακομη δεν τελειωσε ο πολεμος μεταξυ ms και google,γι'αυτο μην προτρεχετε και να το παιζετε τειρεσιες!Εχουμε ακομη ΜΠΟΛΙΚΟ χρονο ακομη,πριν το τελος!

Το android με 140 ευρώ και πάνω (δεν μιλάω καν για κινέζικα) προσφέρει οθόνες 720p και συσκευές lag free. Έχουν μείνει ορισμένοι σε συσκευές με 512 ραμ του 2012 βλέπε κάτι Sole, U και αναμασάνε την ίδια καραμέλα.

Προσωπικα εχω επαφη με πολυ νεοτερα και καλυτερα απο αυτα που αναφερεις και δε θελω να ασχοληθω αν ισχυει ή οχι,γιατι το lag ΠΟΤΕ δεν ηταν λογος για να φυγω απο το android ή απο οποιαδηποτε πλατφορμα μ'αρεσει!Τελος οσο αφορα το συγκεκριμενο θεμα.

Υπαρχουν αλλοι λογοι που εφυγα ΤΕΛΕΙΩΣ απ'αυτο.Ουτε τα σκαλισματα και το market,δεν αρκουν να επιστρεψω πισω.Γιατι απλα τα πρωτα βαρεθηκα και το store για το κινητο ΔΕΝ ειναι για μενα το ιερο δισκοπότηρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για ποιο market μιλας?

Το market που παει να γινει ενα στα windows 9 και wp9?Γι'αυτο αναφερεσαι???

Δε θα εχουμε αυτο που βλεπουμε σημερα wp market και windows market σαν δυο ξεχωριστα market!

Τωρα ξανα σκεψου το,αυτο για το ποσοστο και αν θα κατσουν ή οχι οι developers να ασχοληθουν με το windows store! ;)

 

Η mobile αγορα ειναι φυλλο στον ανεμο,σημερα εισαι ο πρωτος,αυριο τελευταιος!

Αν δε μπορεσει η google να αντικαταστησει τα pc και τα laptop μας,να εισαι σιγουρος οτι apple και ms θα την στραγκαλισουν στο τελος!

Ακομη δεν τελειωσε ο πολεμος μεταξυ ms και google,γι'αυτο μην προτρεχετε και να το παιζετε τειρεσιες!Εχουμε ακομη ΜΠΟΛΙΚΟ χρονο ακομη,πριν το τελος!

Προσωπικα εχω επαφη με πολυ νεοτερα και καλυτερα απο αυτα που αναφερεις και δε θελω να ασχοληθω αν ισχυει ή οχι,γιατι το lag ΠΟΤΕ δεν ηταν λογος για να φυγω απο το android ή απο οποιαδηποτε πλατφορμα μ'αρεσει!Τελος οσο αφορα το συγκεκριμενο θεμα.

Υπαρχουν αλλοι λογοι που εφυγα ΤΕΛΕΙΩΣ απ'αυτο.Ουτε τα σκαλισματα και το market,δεν αρκουν να επιστρεψω πισω.Γιατι απλα τα πρωτα βαρεθηκα και το store για το κινητο ΔΕΝ ειναι για μενα το ιερο δισκοπότηρο.

 

Δηλαδή το όλο ζήτημα είναι οτι τις εφαρμογές που έχει το... windows market θα τις έχουμε και στο κινητό μας; Windows 8 έχω στο pc και κάθε εφαρμογή που υπάρχει εκεί είναι χειρότερη από την άλλη. Η υποτιθέμενη ενοποίηση είναι ένας μύθος. Όσοι θέλουν να συγχρονίσουν τα δεδομένα τους από το κινητό τους στο pc και αντίστροφα μπορούν να το κάνουν ήδη. Τίποτα επαναστατικό δεν θα φέρει μια τέτοια ενοποίηση. Το android από μόνο του λειτουργεί σαν τα windows στο pc και γι αυτό πιάνουν δικτατορικά ποσοστά. Σημασία δεν έχει τι θεωρώ εγώ και εσύ καλύτερο αλλά τι θεωρεί η πλειοψηφία. Το android αν δεν αυτοκτονήσει η Google δεν πρόκειται ποτέ να κατέβει με τα τωρινά δεδομένα. Αν αυτό θα μας βγει σε καλό ή κακό θα φανεί στη πορεία. Το Α και το Ω ενός λογισμικού είναι οι εφαρμογές του και το store. Τα windows στο pc γιατί κυριάρχησαν έναντι mac και linux; To Ios τι θα ήταν χωρίς το app store; Το ίδιο και το android χωρίς το Google Play . Εφόσον μιλάμε για smartphones έτσι; Διαφορετικά θα παίρναμε dumb phones να κάνουμε κλήσεις και μηνύματα όπως κάναμε 10 χρόνια πληρώνοντας τα σκατά για χρυσάφι.

 

Το Tizen γιατί θα πάει άπατο και δεν τολμάνε να το βγάλουν; Το Firefox; Γιατί η BB πάει από το κακό στο χειρότερο σε ποσοστά; (αν και ανέκαμψε κάπως οικονομικά) Η Apple τα υπέρογκα κέρδη της δεν τα βγάζει μόνο από την πώληση φθηνών συσκευών με ακριβή τιμή αλλά κυρίως από το store της. 

 

Ακόμα και στα tablets παρά την μικρή άνοδο των πωλήσεων των windows tablet, η μεγάλη αύξηση έγινε στα φθηνά κινέζικα που οδήγησαν σε πτώση πωλήσεων ακόμα και των ipad που κυριαρχούσαν στη κατηγορία. Γιατί έγινε αυτό; Γιατί το android είναι εξαιρετικό για τον σκοπό που αγοράζει κάποιος ένα tablet. Για κατανάλωση περιεχομένου. Δεν χρειάζεται full windows 8 (τα οποία πολλοί δεν αντέχουν ούτε στο... pc τους και θησαυρίζουν με 20ευρα οι γνωστοί τους για να τους κάνουν downgrade στα 7) για να δεις μια ταινία, να σερφάρεις στο διαδίκτυο, να παίξεις ένα παιχνιδάκι και να τσατάρεις στο fb. Ο επαγγελματίας αφενός αν θέλει να εργαστεί με βαριά προγράμματα θα πάρει ένα ισχυρό laptop/desktop αφετέρου ακόμα κι αν πάρει tablet με windows 8 παραμένει μια μειοψηφία σε σύγκριση με τις... γυναίκες που κινούν την παγκόσμια οικονομία. 

 

Το Os war έχει τελειώσει. Η Google έχει γιγαντωθεί και παρασιτεί μέσα στα ίδια τα windows. Πως θα την στραγγαλίσει η Ms όταν το Google Search είναι συνώνυμο της αρχικής μας σελίδας; Πόσος κόσμος χρησιμοποιεί το Gmail; (εγώ hotmail έχω για κύριο btw) Πόσος κόσμος χρησιμοποιεί το youtube; Πόσος κόσμος χρησιμοποιεί Google Maps; Αν αύριο χάναμε αυτές τις υπηρεσίες θα γινόταν το έλα να δεις, δεν την παίρνει την Ms παρα να κάνει τουμπεκί.

 

Μάλιστα η Google δεν κάθεται στα αυγά της. Τρέχει πόσα projects που αύριο μεθαύριο θα τα κάνει mainstream. Δύσκολα να ρίξεις μια τέτοια εταιρεία που εξαπλώνεται σαν ιός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή το όλο ζήτημα είναι οτι τις εφαρμογές που έχει το... windows market θα τις έχουμε και στο κινητό μας; Windows 8 έχω στο pc και κάθε εφαρμογή που υπάρχει εκεί είναι χειρότερη από την άλλη. Η υποτιθέμενη ενοποίηση είναι ένας μύθος. Όσοι θέλουν να συγχρονίσουν τα δεδομένα τους από το κινητό τους στο pc και αντίστροφα μπορούν να το κάνουν ήδη. Τίποτα επαναστατικό δεν θα φέρει μια τέτοια ενοποίηση. Το android από μόνο του λειτουργεί σαν τα windows στο pc και γι αυτό πιάνουν δικτατορικά ποσοστά. Σημασία δεν έχει τι θεωρώ εγώ και εσύ καλύτερο αλλά τι θεωρεί η πλειοψηφία. Το android αν δεν αυτοκτονήσει η Google δεν πρόκειται ποτέ να κατέβει με τα τωρινά δεδομένα. Αν αυτό θα μας βγει σε καλό ή κακό θα φανεί στη πορεία. Το Α και το Ω ενός λογισμικού είναι οι εφαρμογές του και το store. Τα windows στο pc γιατί κυριάρχησαν έναντι mac και linux; To Ios τι θα ήταν χωρίς το app store; Το ίδιο και το android χωρίς το Google Play . Εφόσον μιλάμε για smartphones έτσι; Διαφορετικά θα παίρναμε dumb phones να κάνουμε κλήσεις και μηνύματα όπως κάναμε 10 χρόνια πληρώνοντας τα σκατά για χρυσάφι.

 

Το Tizen γιατί θα πάει άπατο και δεν τολμάνε να το βγάλουν; Το Firefox; Γιατί η BB πάει από το κακό στο χειρότερο σε ποσοστά; (αν και ανέκαμψε κάπως οικονομικά) Η Apple τα υπέρογκα κέρδη της δεν τα βγάζει μόνο από την πώληση φθηνών συσκευών με ακριβή τιμή αλλά κυρίως από το store της. 

 

 

 

Το Os war έχει τελειώσει. Η Google έχει γιγαντωθεί και παρασιτεί μέσα στα ίδια τα windows. Πως θα την στραγγαλίσει η Ms όταν το Google Search είναι συνώνυμο της αρχικής μας σελίδας; Πόσος κόσμος χρησιμοποιεί το Gmail; (εγώ hotmail έχω για κύριο btw) Πόσος κόσμος χρησιμοποιεί το youtube; Πόσος κόσμος χρησιμοποιεί Google Maps; Αν αύριο χάναμε αυτές τις υπηρεσίες θα γινόταν το έλα να δεις, δεν την παίρνει την Ms παρα να κάνει τουμπεκί.

 

Μάλιστα η Google δεν κάθεται στα αυγά της. Τρέχει πόσα projects που αύριο μεθαύριο θα τα κάνει mainstream. Δύσκολα να ρίξεις μια τέτοια εταιρεία που εξαπλώνεται σαν ιός.

Για πες μας ποιες εφαρμογες στο windows store ειναι η μια χειροτερη απο την αλλη,γιατι απ'οτι φαινεται μαλλον αλλο windows store χρησημοποιουμε!

Και οσο αφορα το μυθο της ενωποιησεις,για πες μου μπορεις να μεταφερεις τις paid εφαρμογες σου απο android σε ios ή στο windows 8.x pc?

Μηπως και τα Universal apps ειναι ενας μυθος ή το modern combat 5 ή το PLEX,δεν τα αγοραζεις στο wpstore και τα κατεβαζεις ΔΩΡΕΑΝ στο windows store και το αντιστροφο???

 

Νομιζω αρχισατε να ξεφευγετε με τις ανακριβειες σας,στην προσπαθεια να πεισετε ακομη και τους εαυτους σας,οτι αυτα που συμβαινουν γυρο μας(πχ universal apps) δεν ειναι πραγματικοτητα,αλλα ??ΕΝΑΣ ΜΥΘΟΣ?? !!!

 

Στησε την τεχνολογικη ζωη σου στο android και ΑΦΗΣΕ ΜΑΣ να στησουμε την δικη ΜΑΣ ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ και σταματα να μπαινεις στα θεματα των WP και να μας τα πρηζεις για το "προβληματικο" STORE των wp!

ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΤΑ WP,ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ!!!

 

 

 

Ακόμα και στα tablets παρά την μικρή άνοδο των πωλήσεων των windows tablet, η μεγάλη αύξηση έγινε στα φθηνά κινέζικα που οδήγησαν σε πτώση πωλήσεων ακόμα και των ipad που κυριαρχούσαν στη κατηγορία. Γιατί έγινε αυτό; Γιατί το android είναι εξαιρετικό για τον σκοπό που αγοράζει κάποιος ένα tablet. Για κατανάλωση περιεχομένου. Δεν χρειάζεται full windows 8 (τα οποία πολλοί δεν αντέχουν ούτε στο... pc τους και θησαυρίζουν με 20ευρα οι γνωστοί τους για να τους κάνουν downgrade στα 7) για να δεις μια ταινία, να σερφάρεις στο διαδίκτυο, να παίξεις ένα παιχνιδάκι και να τσατάρεις στο fb. Ο επαγγελματίας αφενός αν θέλει να εργαστεί με βαριά προγράμματα θα πάρει ένα ισχυρό laptop/desktop αφετέρου ακόμα κι αν πάρει tablet με windows 8 παραμένει μια μειοψηφία σε σύγκριση με τις... γυναίκες που κινούν την παγκόσμια οικονομία.

Για κανε το κοπο και μπες στα sites των κινεζων,να μας πεις αν αρχισαν ή οχι,windows tablets ακομη και στα ΙΔΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ που τρεχουν android,τωρα τα βγαζουν με windows 8.1 και μαλιστα σε πολυ κοντινες τιμες,που θα γινουν στο τελος ισοτιμες!

 

Πολυ θετικα τα νεα για το android στα tablets,ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ desktop os,δεν νομιζεις? ;)

post-192952-0-64878900-1406854930_thumb.png

 

Ακομη και τα android tablets τα εκαναν να φαινονται windows 8!!!

OXI δεν τους αρεσουν ΚΑΘΟΛΟΥ,τα windows tablets!!! :lol:

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συνεχίσω να μπαίνω σε οποιοδήποτε τοπικ και να γράφω αυτό που πιστεύω. Σε όσους δεν αρέσει, ξυδάκι.

 

Η ενοποίηση είναι ένας μύθος αν πιστεύεις οτι αυτό θα φέρει κόσμο στα wp με τον τρόπο ειδικά που το περιγράφεις. Δεν μιλάω για το αν υπάρχουν universal apps ή όχι. Λες και η καούρα όλων είναι αν θα μπορώ πχ το Despicable Me ή το Rayman Jungle run να τα παίζω στο... pc. Φωτογραφίες, αρχεία, bookmarks, σημειώσεις, email κτλ συγχρονίζουν και τώρα και μπορείς να έχεις τα ίδια πράγματα είτε στο pc είτε στο κινητό. H πραγματική ενοποίηση λοιπόν υπάρχει ήδη και δεν χρειάζεται να περιμένει τα... windows 9.

Τα windows γενικότερα μπορούν να έχουν εφαρμογές μέσω διαδικτύου με αρχεία .exe... Δεν χρειάζονται τα metro apps για να αποκτήσουν οντότητα. Τώρα αν είναι ανακρίβειες όσα γράφω για το windows market στο pc, το ξέρουν καλύτερα όσοι έχουν προσπαθήσει να χρησιμοποιήσουν πάνω από 5 εφαρμογές του. Ούτε το Skype δεν δούλευε καλά μέχρι πριν μερικούς μήνες που το δοκίμασα τελευταία φορά και αναγκάστηκα να το εγκαταστήσω με τον παραδοσιακό τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συνεχίσω να μπαίνω σε οποιοδήποτε τοπικ και να γράφω αυτό που πιστεύω. Σε όσους δεν αρέσει, ξυδάκι.

 

Η ενοποίηση είναι ένας μύθος αν πιστεύεις οτι αυτό θα φέρει κόσμο στα wp με τον τρόπο ειδικά που το περιγράφεις. Δεν μιλάω για το αν υπάρχουν universal apps ή όχι. Λες και η καούρα όλων είναι αν θα μπορώ πχ το Despicable Me ή το Rayman Jungle run να τα παίζω στο... pc. Φωτογραφίες, αρχεία, bookmarks, σημειώσεις, email κτλ συγχρονίζουν και τώρα και μπορείς να έχεις τα ίδια πράγματα είτε στο pc είτε στο κινητό. H πραγματική ενοποίηση λοιπόν υπάρχει ήδη και δεν χρειάζεται να περιμένει τα... windows 9.

 

Τα windows γενικότερα μπορούν να έχουν εφαρμογές μέσω διαδικτύου με αρχεία .exe... Δεν χρειάζονται τα metro apps για να αποκτήσουν οντότητα. Τώρα αν είναι ανακρίβειες όσα γράφω για το windows market στο pc, το ξέρουν καλύτερα όσοι έχουν προσπαθήσει να χρησιμοποιήσουν πάνω από 5 εφαρμογές του. Ούτε το Skype δεν δούλευε καλά μέχρι πριν μερικούς μήνες που το δοκίμασα τελευταία φορά και αναγκάστηκα να το εγκαταστήσω με τον παραδοσιακό τρόπο.

Ξυδακι γιατι?

Γιατι εχω windows tablet αντι android tablet ή γιατι ακομη και στα wp εχω οτι μου χρειαζεται,χωρις να ασχολουμε περισσοτερο απ'οσο χρειαζεται ΣΕ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ???

Αν ναι.Ξυδακι μου τοτε! :devil:

 

Απο ποτε εχεις να μπεις στο store των windows 8.1?

Για πες μου τι μου λειπει στο metro ui,μεσα σε δυο χρονια υπαρξης?

Για να καταλαβεις,οτι αλλο το developing στα windows και αλλο στα wp!Και μια χαρα τραβαει το windows 8.x τους developers και που εισαι οταν ερθουν και τα windows 9!

 

Οσο για την καουρα,αυτο να το δεις εσυ που σκιζεσαι μερα νυχτα για τις μυριες εφαρμογες του play,που ολες κι ολες 20 εφαρμογες ειναι αναγκαιες για το smartphone και μας τα επρηξες για το ninja fruit ειναι paid και οχι free στο store!

ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΕ ΜΙΑ ΚΑΟΥΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ FREE ΤΟ FRUIT NINJA  ΣΤΟ PLAY!

 

Μια χαρα ειναι το skype στο metro ui,εγω δε εχω καν το desktop και ας ειμαι εξωτερικο και αναγκαζομε να μιλω 5-6ωρες την ημερα!

Επισεις οι δικοι μου σταματησαν να με παιρνουν τηλεφωνο λογο του skype στο metro ui,γιατι ενω ειναι κλειστη η εφαρμογη και το tablet σε sleep,οταν θα μου κτυπησουν στο skype θα αρχισει να κτυπαει κανονικα ο ηχος για να απαντησω!

ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟ ΕΙΝΑΙ το skype στα windows tablets!

Και αν προσεξες στο screen shot με το site της PIPO,στο taskbar,εχω ΜΟΝΟ τον ie για browser(δεν χρειαζομαι αλλο).το bs player(σε tablet χρησιμοποιω την εφαρμογη του PLEX για player),το skype στο metro και το πορτοκαλι εικονιδιο με το T ειναι ο torrent client που και αυτος metro app ειναι!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτογραφίες, αρχεία, bookmarks, σημειώσεις, email κτλ συγχρονίζουν και τώρα και μπορείς να έχεις τα ίδια πράγματα είτε στο pc είτε στο κινητό. H πραγματική ενοποίηση λοιπόν υπάρχει ήδη και δεν χρειάζεται να περιμένει τα... windows 9.

Αυτη ειναι η μιση ενοποιηση και εχει ΠΟΛΛΑ χρονια που υπαρχει!

Αν ειναι να πληρωσω 2φορε μια εφαρμογη οπως το plex γιατι εχω android κινητο και windows laptop ή να πρεπει να βολοδερνομαι με τα bluestack και ενα καρο utilities για να μπορω να παιζω απο εκει που εχω μεινει στο κινητο,στο laptop και το pc μου,τι σοϊ ενοποιηση ειναι αυτη???

 

 

Despicable Me και Rayman Jungle run στο PC (Windows 8.1)! :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συνεχίσω να μπαίνω σε οποιοδήποτε τοπικ και να γράφω αυτό που πιστεύω. Σε όσους δεν αρέσει, ξυδάκι.

 

Η ενοποίηση είναι ένας μύθος αν πιστεύεις οτι αυτό θα φέρει κόσμο στα wp με τον τρόπο ειδικά που το περιγράφεις. Δεν μιλάω για το αν υπάρχουν universal apps ή όχι. Λες και η καούρα όλων είναι αν θα μπορώ πχ το Despicable Me ή το Rayman Jungle run να τα παίζω στο... pc. Φωτογραφίες, αρχεία, bookmarks, σημειώσεις, email κτλ συγχρονίζουν και τώρα και μπορείς να έχεις τα ίδια πράγματα είτε στο pc είτε στο κινητό. H πραγματική ενοποίηση λοιπόν υπάρχει ήδη και δεν χρειάζεται να περιμένει τα... windows 9.

 

Τα windows γενικότερα μπορούν να έχουν εφαρμογές μέσω διαδικτύου με αρχεία .exe... Δεν χρειάζονται τα metro apps για να αποκτήσουν οντότητα. Τώρα αν είναι ανακρίβειες όσα γράφω για το windows market στο pc, το ξέρουν καλύτερα όσοι έχουν προσπαθήσει να χρησιμοποιήσουν πάνω από 5 εφαρμογές του. Ούτε το Skype δεν δούλευε καλά μέχρι πριν μερικούς μήνες που το δοκίμασα τελευταία φορά και αναγκάστηκα να το εγκαταστήσω με τον παραδοσιακό τρόπο.

Καταρχην καλα κανεις και εκφραζεις την γνωμη σου.

Η ενοποιηση ειναι το στοιχημα της μικροσοφτ, ειναι το κατι διαφορετικο που μπορει να φερει και οι αλλοι ειτε δεν μπορουν ειτε δεν θελουν(apple), ο καθενας για τους λογους του. Οταν το καταφερει και πρακτικα, και χρειαζεται χρονο για αυτο, θα μπορει να πει στον καταναλωτη ελα σε εμενα και θα σε συνοδευσω απο το προσωπικο κινητο σου εως το "επαγγελματικο" pc σου με ενα ενοποιημενο απλοποιημενο οικοσυστημα. Για το μεσο καταναλωτη αυτο μπορει να ειναι ενα επειχηρημα, η απλοποιηση.

Βεβαια για να γινει αυτο πρεπει να δουλεψει σε χιλιαδυο πραγματα ακομα. Και στα κινητα και στα ταμπλετ και στο store, εχει μεινει πισω σιγουρα αλλα το ολο project εχει προοπτικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην καλα κανεις και εκφραζεις την γνωμη σου.

Η ενοποιηση ειναι το στοιχημα της μικροσοφτ, ειναι το κατι διαφορετικο που μπορει να φερει και οι αλλοι ειτε δεν μπορουν ειτε δεν θελουν(apple), ο καθενας για τους λογους του. Οταν το καταφερει και πρακτικα, και χρειαζεται χρονο για αυτο, θα μπορει να πει στον καταναλωτη ελα σε εμενα και θα σε συνοδευσω απο το προσωπικο κινητο σου εως το "επαγγελματικο" pc σου με ενα ενοποιημενο απλοποιημενο οικοσυστημα. Για το μεσο καταναλωτη αυτο μπορει να ειναι ενα επειχηρημα, η απλοποιηση.

Βεβαια για να γινει αυτο πρεπει να δουλεψει σε χιλιαδυο πραγματα ακομα. Και στα κινητα και στα ταμπλετ και στο store, εχει μεινει πισω σιγουρα αλλα το ολο project εχει προοπτικη.

με συγχωρείς αλλά η ενοποίηση είναι το στοίχημα της microsoft, της apple και της google. οι δύο πρώτες θα το έχουν σε εφαρμογή εντός του επόμενου έτους. Η google φυσικά δεν κάθεται, αλλά η προσπάθειά της να πείσει τον κόσμο να πάρει υπολογιστή με google os δεν έχει πιάσει ακόμα. 

το μέλλον δεν είναι σήμερα, αλλά ούτε αύριο. το μέλλον είναι σε λίγα χρόνια που το smartphone μας θα είναι τόσο δυνατό όσο το laptop. και αυτό θέλουν να προλάβουν όλοι. να έχουν κλειδώσει τον κόσμο σε ένα ενοποιημένο περιβάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω αλλα η apple το εχει δηλωσει οτι δεν την ενδιαφερει ενοποιηση osx ios. Τουλαχιστον δεν θα το κανει οπως επιδειωκει να το κανει η microsoft.

Και η google απεχει παρα πολυ ακομα στο τομεα των υπολογιστων. Πιο πολλες πιθανοτητες εχει η microsoft να καταφερει να παρει κατι σημαντικο απο το τομεα smartphone παρα η google απο τους προσωπικους υπολογιστες.

Ολα ειναι πιθανα βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Google δεν υπάρχει περίπτωση να πετύχει με δικό της os στο pc. Για τον ίδιο λόγο που αποτυγχάνει η Ms στα κινητά. Έχει όμως τα Google apps που χρησιμοποιούνται από την πλειοψηφία τα οποία συγχρονίζουν σε οποιαδήποτε συσκευή. Η ενοποίηση είναι μπροστά στα μάτια μας και ψαχνόμαστε για το αν η Microsoft κάποτε, κάποια στιγμή, κάπως κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grey Warden νομίζω πως έχεις παρεξηγήσει κάποια πράγματα και εξηγούμε. Καταρχάς η google δεν είναι το internet αλλά η δημοφιλέστερη μηχανή αναζήτησης για ΤΟ ιντερνετ και αν έπαυε σαν υπηρεσία κάλλιστα το yahoo η το Bing κάνουν πίστεψε με μια χαρά την δουλεια τους στη θέση της. Οποτε οχι δεν θα έρθει το τέλος του κόσμου! Κατά δεύτερον η google δεν είναι εταιρία λογισμικού όπως η apple και η microsoft τα κέρδη της google είναι από διαφημίσεις και free υπηρεσίες όπου εκεί πουλάει πάλι διαφημίσεις. Τώρα γιατί εσύ υποστηρίζεις μια διαφημιστική εταιρία ενώ όλοι οι υπόλοιποι βγάζουμε το ψωμί μας από μηχανήματα με λογισμικό της Microsoft και της Apple μόνο εσύ το ξέρεις. Φιλικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grey Warden νομίζω πως έχεις παρεξηγήσει κάποια πράγματα και εξηγούμε. Καταρχάς η google δεν είναι το internet αλλά η δημοφιλέστερη μηχανή αναζήτησης για ΤΟ ιντερνετ και αν έπαυε σαν υπηρεσία κάλλιστα το yahoo η το Bing κάνουν πίστεψε με μια χαρά την δουλεια τους στη θέση της. Οποτε οχι δεν θα έρθει το τέλος του κόσμου! Κατά δεύτερον η google δεν είναι εταιρία λογισμικού όπως η apple και η microsoft τα κέρδη της google είναι από διαφημίσεις και free υπηρεσίες όπου εκεί πουλάει πάλι διαφημίσεις. Τώρα γιατί εσύ υποστηρίζεις μια διαφημιστική εταιρία ενώ όλοι οι υπόλοιποι βγάζουμε το ψωμί μας από μηχανήματα με λογισμικό της Microsoft και της Apple μόνο εσύ το ξέρεις. Φιλικά πάντα.

 

Δεν σχολιάζω τον τελευταίο συλλογισμό γιατί αν είναι αυτό επιχείρημα γελάει και το ποικιλόχρωμο ερίφιο. Από την άλλη να σχολιάσω οτι με το Bing κάνει κάποιος μια χαρά τη δουλειά του; Εν τέλει καταλήγω οτι δεν έχει τπτ περισσότερο να σχολιάσω.

 

ΥΓ. Ή μάλλον θα σχολιάσω. Με το Bing λέει. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grey Warden νομίζω πως έχεις παρεξηγήσει κάποια πράγματα και εξηγούμε. Καταρχάς η google δεν είναι το internet αλλά η δημοφιλέστερη μηχανή αναζήτησης για ΤΟ ιντερνετ και αν έπαυε σαν υπηρεσία κάλλιστα το yahoo η το Bing κάνουν πίστεψε με μια χαρά την δουλεια τους στη θέση της. Οποτε οχι δεν θα έρθει το τέλος του κόσμου! Κατά δεύτερον η google δεν είναι εταιρία λογισμικού όπως η apple και η microsoft τα κέρδη της google είναι από διαφημίσεις και free υπηρεσίες όπου εκεί πουλάει πάλι διαφημίσεις. Τώρα γιατί εσύ υποστηρίζεις μια διαφημιστική εταιρία ενώ όλοι οι υπόλοιποι βγάζουμε το ψωμί μας από μηχανήματα με λογισμικό της Microsoft και της Apple μόνο εσύ το ξέρεις. Φιλικά πάντα.

Όχι η Google δεν παράγει λογισμικό, μπουγατσάδικο στην Αριστοτέλους έχει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@grey warden. Επειδή το ποστ σου είναι γεμάτο ανακρίβειες και εσυ ημιμαθείς ειδικά με αυτο που λες για το πόσο φοβούνται οι άλλες εταιρίες την google και το πως έχει ριζώσει στα αλλα λογισμικα μαθε οτι η google ΠΛΗΡΩΝΕΙ την apple για να ειναι η default search engine στο ios και φημολογείται οτι για κάθε 1 δολάριο που βγάζει η google στο ios για διαφήμιση η apple της κρατάει 75 cents, παρακράτηση 75% της κανει.. για τόσο φόβο μιλάμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...