Προς το περιεχόμενο

Sapphire R9 270X σε Farcry 3 και σέρνεται.... Τι στο καλο...?


alexkapellakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εεε σορυ ειδα την εικονα και λεω εδω είμαστε :P Αντε βαλε το παιχνιδι, βαλε το τελευταίο patch που εχει βγει γιαυτο, βαλε τις ρυθμισεις που ειπαμε και πες μας πως παει.. Αν θες κατεβασε το Fraps, ειναι ενα προγραμματακι που το τρεχεις πριν ανοιξει το παιχνιδι και θα σου δειχνει σε μια γωνια της οθονης σου ποσα fps θα εχεις την καθε στιγμή του παιχνιδιου. Ως στόχος μας ειναι τα 60,οπου εκει το παιχνιδι θα σου τρεχει νερακι, αλλα ακομα και πανω απο 40 παιζεις κομπλε.

 

Το θέμα είναι πως το παιχνίδι το έχω απο το TPB.se... Άρα δεν είναι γνήσιο... ΑΛΛΑ τονίζω πως ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ με την άλλη κάρτα έπαιζε μπαλα... 

 

Τα patchάκια πες μου όμως που θα βρώ ή στείλε link στο inbox σε παρακαλώ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως το παιχνίδι το έχω απο το TPB.se... Άρα δεν είναι γνήσιο... ΑΛΛΑ τονίζω πως ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ με την άλλη κάρτα έπαιζε μπαλα... 

 

Τα patchάκια πες μου όμως που θα βρώ ή στείλε link στο inbox σε παρακαλώ. :)

Σίγουρα κάποια ρύθμιση που ξέχασες θα κάνει την δουλεία δεν εξηγείται αλλιώς η 270x είναι αρκετά πιο γρήγορη κάρτα  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα έφτιαξε... Έβαλα μονο το 1.01 patch και έληξε η ιστορία... Όπως το είχα και παλιά...

Το 1.04 και 1.05 patch Μου έκαναν τη ζημιά.... ΟΠΟΤΕ κομπλε... Και απο FrameRate τωρα δεν έχω πρόβλημα έχει φυσική ροή το gameplay οπότε είμαι ικανοποιημένος... :)

 

Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας όμως που φάγατε στο πρόβλημα μου! Να είστε καλα! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι χαζό ?

 

αφού έβγαλες την παλιά κάρτα έκανες καθαρισμό drivers πριν βάλεις την καινούρια ?

 

γιατί σε έμενα δεν έτυχε τέτοιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 270X είναι αρκετή να τρέξει το FC3 σε 1080P με τα πάντα όλα Ultra + 8xMSAA..Απλά σε κόβει ο i3 σίγουρα και μάλλον δεν έκανες απεγκατάσταση τους οδηγούς με το DDU πριν αφαιρέσεις την παλιά κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 270X είναι αρκετή να τρέξει το FC3 σε 1080P με τα πάντα όλα Ultra + 8xMSAA..Απλά σε κόβει ο i3 σίγουρα και μάλλον δεν έκανες απεγκατάσταση τους οδηγούς με το DDU πριν αφαιρέσεις την παλιά κάρτα.

Κόψε και κάτι εννοείτε ότι δεν μπορεί μια 270χ να τρέξει σε αυτές τις ρυθμίσεις μιλάω για 60fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...