Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά Xbox One


Rib21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορα Xbox One Bundle

Σταμπαρα αυτην την προσφορα και εχω ψιλο τρελαθει http://www.public.gr/product/gaming/consoles/xbox-one/microsoft-xbox-one-500gb-and-fifa-15-and-forza-5/prod6410229pp/

Δεν ξερω κατα ποσο αξιζει αντι8ετα με ενα ps4 αλλα 400 ευρω με αυτα τα παιχνιδια που κανουν 50-60 ευρω το καθενα μαλλον αξιζει με χιλια!!!Τοσο χειροτερο ειναι απο το πολυφημισμενο ps4???Ασε που το ryse son of rome με εχει τρελανει ασχημα αλλα και τα forza τα προτιμω απο τα gran turismo!!!Αξιζει λετε????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν καλύπτει τις δικές σου ανάγκες γιατί να μην αξίζει;

 

Δεν θα βγάλεις άκρη εδώ μέσα από τις απαντήσεις. Ο καθένας θα λέει το μακρύ και το κοντό του. Πάρε παράδειγμα από αλλά threads.

 

Προσωπικά το μόνο κακό που βρίσκω είναι ότι θα πρέπει να περιμένεις μέχρι την κυκλοφορία του. Αν αυτό δεν σε ενοχλεί τότε βουρ στο ψητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1: Ναι εχεις δικιο το Forza ειναι πολυ καλο, 2: Εγω πιστευω αξιζει αμα θες να παρεις μια κονσολα αν και εγω ημουν και θα ειμαι παντα οπαδος της sony επειδη τα sony PS exclusive games ειναι πολυ καλυτερα απο τα ιδιας κατηγοριας της microsoft για το XBOX (εκτος του Forza)...παντος εγω στη θεση σου θα επαιρνα PS4 γιατι ερχεται με καλυτερα παιχνιδια και βγαινουν γενικος καλυτερα στο PS4, βεβαια αμα θες το XBOX οπως λεει και ο απο πανω <<βουρ στο ψητό>>!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα υπάρχει θέμα το ότι έχω hd tv Και λέτε να χαλάει την εμπειρία!!!Δεν ξερω θα το κοιτάξω αάλλα μάλλον θα το προτιμούσα σε σχέση με ps4

 

Αποστολή από το Xperia E με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λες κι άσχημο αυτό το bundle, κι ας έχει ένα περσινό σχεδόν παιχνίδι μέσα. Εφόσον δεν έχει βγει νέο στη σειρά μια χαρά επίκαιρο εξακολουθεί να είναι. Ο γνώμονάς σου θα πρέπει να είναι το τι παιχνίδια σου αρέσουν. Οσο δυνατότερο και να είναι το PS4, αν δεν προτιμάς τα παιχνίδια της Sony δεν είναι "καλύτερο" για σένα. Ψάξε τι πρόκειται να βγει στο υπόλοιπο '14 και στο '15, δες πώς σου φαίνονται, ρώτα για ό,τι δεν είσαι σίγουρος και μετά αποφάσισε, κατά τη γνώμη μου. 

 

Τι εννοείς με την τηλεόραση; Οτι δεν είναι 1080p; Σε τι απόσταση παίζεις και πόσες ίντσες είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fifa 15 + Forza?

Αν και Sony Fanboy εδω μεσα θα το χτυπαγα με κλειστα ματια αν δεν ειχα κονσολα, εφοσον αυτα τα παιχνιδια ειναι του γουστου μου

Περαν της τιμης ειναι 2 παιχνιδια που θα κρατησουν αρκετα στο χρονο. δεν ειναι τα παιζω 5-10 μερες και τελος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη περιπτωση το ΟΝΕ σε αυτα τα χρήματα.Δες ποια αποκλειστικά παιχνίδια σε ενδιαφέρουν περισσότερο και πραξε ανάλογα. Μια χαρα hd ειναι κι αυτη η κονσόλα. Πολυ δύσκολα θα συλλαβεις τις όποιες διαφορες με το πσ4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω σε 1,5 με 2 μετρα μπορει λιγο πιο μακρια σε φασεις βαρεμαρας που ξαπλωνω και ειναι 32 ιντσες!!!!

στο 8εμα game ειμαι μια χαρα στις 32 ιντσες με ενα wii που εχω για την αναλυση δεν ξερω ιδιαιτερα

Η τηλεορασε ειναι Hd Ready

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω ότι ΟΚ θα είσαι με την τηλεόραση που έχεις. Ειδικά αν πας σε X1 από Wii θα πάθεις πλάκα. Ορισμένοι θα πεταχτούν να σου πουν ότι αν δε βλέπεις διαφορές από τις 20" και πάνω έχεις πρόβλημα όρασης, αλλά η ταπεινή μου άποψη είναι πως στις 32" στα δύο μέτρα μόνο αν βάλεις δίπλα δίπλα τηλεόραση 720άρα και 1080άρα αμφιβάλλω σε σημείο στοιχήματος κιόλας ότι θα καταλάβεις ποια είναι ποια. Ειδικά αν αναλογιστείς ότι για τα 2 μέτρα το ιδανικό μέγεθος τηλεόρασης είναι οι 42"-46". 

 

Σίγουρα αν σε ψήνει το bundle μην το αφήσεις επειδή δεν έχεις full-hd τηλεόραση, κρίμα θα είναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H προσφορα ειναι τρελη περιπτωση.

 

Το φιφα μονο ελλαδα θα το βρεις 69,90 και αλλα 50-60 το Forza, μανι μανι, 120-130 ευρω κερδος.

 

Περα απο τις ελαχιστες οπτικες διαφορες στα multiplatform (για τις οποιες και γινεται ολος ο ντορος), το μηχανημα μια χαρα ειναι αν σε καλυπτουν τα αποκλειστικα του.

 

Το χω ξαναγραψει, ο γνωμονας επιλογης κονσολας ειναι τα αποκλειστικα και η παρεα. Αν ολοι οι φιλοι σου εχουν PS4 και παρεις ONE θα παιζεις μονο (ή και το αναποδο).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ όλοι έχουν ps2 ps3 και 360 για τα άλλα ούτε λόγος!!!!καλώς ή κακώς μόνος θ παίζω οποίο και μα πάρω!!?πολλές δεν είναι 42 ίντσες για 2 μέτρα εμένα 32 σε αυτήν την απόσταση είναι ότι πρέπει

 

Αποστολή από το Xperia E με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Wii, που έχεις συνδεμένο, πολλές είναι και οι 32 γι' αυτή την απόσταση :P

 

Αν δεις για καμιά ώρα 42άρα από 2 μέτρα και επιστρέψεις στην 32άρα σου μετά θα δεις ότι δεν είναι αρκετές οι 32 ;)

 

Οσο για τη νέα γενιά, από τη μία θα είσαι μόνος στην αρχή, από την άλλη ίσως και να χαράξεις δρόμο για την παρέα σου. Ούτως ή άλλως, μέχρι τώρα ήταν σχετικά νωρίς για να μπει κανείς στη νέα γενιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή η MS προσπαθεί να κρατήσει τα ποσοστά της στην Ευρώπη προσφέροντας δελεαστικότατα bundles με την κονσόλα. Ιδιαιτερα το kinectless πακέτο με το Forza 5 (το μοναδικό next gen console racing sim το οποίο αντικειμενικά είναι κορυφαίο) και το Fifa 15 είναι bargain.

 

Παρόλα αυτά ο κόσμος .... ακόμα το σκέφτεται !!!

 

(και ας είναι φθηνότερο από σκέτο PS4!!!)

 

H MS έχει σοβαρότατο θέμα και πραγματικά δεν βλέπω με τι εφόδια θα φρενάρει την πορεία του PS4 όταν αρχίσουν να πέφτουν βροχή τα exclusives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H MS έχει σοβαρότατο θέμα και πραγματικά δεν βλέπω με τι εφόδια θα φρενάρει την πορεία του PS4 όταν αρχίσουν να πέφτουν βροχή τα exclusives.

σωστο αυτο, αλλα θα πεσουν βροχη τα exclusives; εδω ειναι το μεγα ερωτημα.

Στην αρχη πιστευα πως ναι, αλλα κατι μου λεει πως δε θα γινει αυτο που εγινε με το PS3.

Αλλα ας μη ξεφυγουμε. το πακετο οπως ειπα παραπανω κωλολεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...