Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά Xbox One


Rib21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν βάζουν στο vault μόνο ετήσιες σειρές όπως το Fifa και το BF, τότε, μιλάμε για στόχευση σε πολύ συγκεκριμένο κοινό όμως. Και όντως, σε μια τέτοια περίπτωση ελάχιστη σημασία έχει αν θα σου μένουν μετά την αλλαγή ή όχι, επειδή κατά πάσα πιθανότητα θα περνούσες από μόνος σου στο επόμενο παιχνίδι της σειράς. Που κι εδώ η αξία θα εξαρτηθεί αρκετά, όπως λέει ο hollow, από το πότε θα δίνει τα νέα installments. Τώρα, ας πούμε, αναγκαστικά θα δώσει BF4, επειδή δεν υπάρχει άλλο. Οταν θα υπάρχουν κι άλλα όμως;

 

Επίσης, δεν έχει μόνο αυτά τα παιχνίδια η ΕΑ.

 

Για παράδειγμα, αν είχα Χ1 αυτή τη στιγμή, πάλι θα περίμενα να ξεκαθαρίσουν αυτές τις λεπτομέρειες, επειδή τα παιχνίδια που με ενδιαφέρουν εμένα από την ΕΑ είναι rpgs κυρίως. 

 

Το μόνο σίγουρο είναι πως όντως, ΕΑ και Ubi είναι οι μόνες που μπορούν να το κάνουν αυτό με άνεση, και η απάντηση της Sony θα έπρεπε να είναι να κλείσει ανάλογη συμφωνία με την Ubi και να μην αρκεστεί μόνο στο "πφφ εμείς είμαστε καλύτεροι". 'Η να ρίξει σοβαρά τις τιμές του PS Now, επειδή εκεί όπου τις έχει τώρα είναι ανέκδοτο η όλη φάση.

 

Gamesharing υφίσταται άραγε σε αυτά τα παιχνίδια; Υφίσταται, γενικά, στο Χ1; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

...

Το μόνο σίγουρο είναι πως όντως, ΕΑ και Ubi είναι οι μόνες που μπορούν να το κάνουν αυτό με άνεση, και η απάντηση της Sony θα έπρεπε να είναι να κλείσει ανάλογη συμφωνία με την Ubi και να μην αρκεστεί μόνο στο "πφφ εμείς είμαστε καλύτεροι". 'Η να ρίξει σοβαρά τις τιμές του PS Now, επειδή εκεί όπου τις έχει τώρα είναι ανέκδοτο η όλη φάση.

 

Gamesharing υφίσταται άραγε σε αυτά τα παιχνίδια; Υφίσταται, γενικά, στο Χ1; 

ειναι πολυ εμφανες οτι η sony εχει πονταρει ολα της τα λεφτα στην rent-a-game-stream υπηρεσια της.

πραγματικα θα εκπλαγω εαν η sony κλεισει αντιστοιχη συμφωνια με την ubi, καθως μου φαινεται το ιδιο ανταγωνιστικο προβλημα (σε σχεση με τα δικα της).

 

οσο για το "πφφφ" που λες, προφανως διαβασες κι εσυ το pr και γελασες κι εσυ μαζι του...

 

στην ουσια ειπαν: "κρινουμε οτι 5 δολαρια το μηνα για batllefield 4 και fifa 14 δεν ειναι value for money. ελατε να νοικιασετε με ...streaming το contrast ή το painkiller για ps3 με μολις 5 δολλαρια τις 4 ωρες απο εμας, να δειτε τι εστι βερικοκο (value)"

 

και μετα καλεσανε συναγερμο για να δουνε πως θα μειωσουν αμεσα τις πραγματικα αστειες τιμες τους...

και μετα αρχισανε τα γνωστα φερεφωνα το fud, πχ "η ΕΑ απο του χρονου θα κανει το fifa exclusive για ΕΑ access", "η ms επαναφερει απτο παραθυρο το online drm", και λοιπες ανοησιες, οι οποιες ομως με μεγαλη μου εκπληξη βλεπω οτι εχουν απηχηση σε καποιο ..κοινο, το οποιο προφανως αδυνατει να χρησιμοποιησει το μυαλο του και να παραγει σκεψη και συμπερασμα.

 

το αλλο που ρωτας το εχω απαντησει πιο πανω (ηδη το peggle2 δεν ειναι ετησια σειρα), ενω για gamesharing εξηγησε μου τι ακριβως εννοεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, το Peggle είναι το Peggle όμως, δεν είναι το Dragon Age :P

 

Νομίζω πως η απάντηση της Sony αφορούσε το Plus σε σύγκριση με της ΕΑ τη φάση, όχι το Now. Αν αφορούσε το Now είναι για γέλια. Που και για το Plus να ήταν, δεδομένων των παιχνιδιών που έχει δώσει ώς τώρα στο PS4 (που λογικό είναι να δίνει όσα δίνει τον πρώτο χρόνο, δεν το κρίνω, απλώς λέω ότι δεν έχει το πάτημα που είχε στο PS3 δίνοντας ΑΑΑ games το ένα μετά το άλλο για να λέει τέτοιες ατάκες), καλό θα ήταν να έδειχνε λίγη παραπάνω μετριοφροσύνη.

 

Η τιμολόγηση το Now είναι τρελή πάντως. 

 

Τέσπα, για να μην ξεφεύγουμε τελείως εκτός θέματος, τι εννοώ με το gamesharing. Στο 360 - για να μην τα μπλέξουμε με το πώς λειτουργεί στο PS - είχες δύο άδειες με την αγορά κάθε ψηφιακού παιχνιδιού. Μία στο προφίλ σου και μία στην κονσόλα όπου το αγόρασες. Ετσι, στην κονσόλα όπου αγοράστηκε το έπαιζε κάθε άλλο προφίλ και το δικό σου μπορούσε να μπει σε οποιαδήποτε άλλη κονσόλα και να το παίξει, αρκεί να ήσουν signed in στο Live. Ετσι, μπορούσες να μοιράζεσαι παιχνίδια με έμπιστα άτομα. Αυτό εξακολουθεί να ισχύει στο Χ1; Αν ναι, μπορεί να γίνει με τα vault games της ΕΑ ή πρέπει να έχουν συνδρομή και τα υπόλοιπα προφίλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας αφησουμε τη sony και τα αστεια που λεει, παντως να ξερεις οτι το ps now παει να υπερασπιστει, και οχι το ps plus, το οποιο ps plus ας μην ξεχναμε παραμενει υποχρεωτικο για online gaming, οποτε το ΕΑ access καθολου ανταγωνιστικο δεν ειναι -αλλά συμπληρωματικο- ως προς το plus.

η δε τιμολογηση στο ps now θα αλλαξει, αλλα ο λογος δεν ειναι <<η καλη sony για τους gamers>> (ειδατε τον τιμοκαταλογο για streaming οσοι ασχολειστε), αλλα το παλουκι που τις εχωσε στα οπισθια η microsoft με την ΕΑ, παραμονες εναρξης playstation now beta ;)

 

περα απο αυτο, η σταση της sony βλαπτει και τους συνδρομητες του plus, γιατι ο καθενας μπορει να σκεφτει οτι εφ'οσον η ΕΑ εχει exclusive υπηρεσια στο xbox, τα παιχνιδια της στο xbox θα δωσει προτερεοτητα να τα διαθεσει, παρα στο plus.

-

 

 

ναι, στο xbone λειτουργει ως εξης:

δηλωνεις για καθε gold λογαριασμο ποια ειναι η "βασικη κονσολα", και σε αυτη τη κονσολα παιζουν ολοι σαν να εχουν gold ολα τα games σου χωρις περιορισμους.

και επισης εσυ σε οποιαδηποτε αλλη κονσολα που δεν την εχεις μαρκαρει ως "βασικη", επισης εχεις ανα πασα στιγμη προσβαση σε ολα τα games που σου ανηκουν.

*ποιος ειναι online και signed-in κλπ, νομιζω δεν παιζει καμια σημασια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

περα απο αυτο, η σταση της sony βλαπτει και τους συνδρομητες του plus, γιατι ο καθενας μπορει να σκεφτει οτι εφ'οσον η ΕΑ εχει exclusive υπηρεσια στο xbox, τα παιχνιδια της στο xbox θα δωσει προτερεοτητα να τα διαθεσει, παρα στο plus.

Αυτό είναι το σημαντικό ενδεχόμενο byproduct αυτής της συμφωνίας. Θα μου φανεί πολύ περίεργο αν δώσει ποτέ παιχνίδια της ΕΑ στο Plus από εδώ και πέρα η Sony. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ακριβώς δουλεύει η προπαρραγγελεια στα public!!!θα την κάνω και όταν έρθει θα πληρώσω αντικαταβολή ή με κάρτα???

 

Αποστολή από το Xperia E με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι βαλεις για τροπο πληρωμης.

 

Αλλα καλυτερα βαλε αντικαταβολη, εδω οι μαγκες ελληνες σου τραβανε τα λεφτα απο την καρτα με το που πατησεις πληρωμη οχι με το που σου στειλουν το προιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια 22 τηλεόραση θα είμαι οκ σε απόσταση 0,5 άντε ένα μέτρο το πάρα πολύ??????Γτ σκέφτομαι να αγοράσω μια τηλεόραση για το δωμάτιο Και μάλλον άντε να πάρω 24 ή 27 αν την βολέψω κάπως αλλιώς αλλά 22-24 μαλλον

 

Αποστολή από το Xperia E με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Microsoft Xbox One S

καλησπερα στην παρεα,

μια ερωτησουλα εχω για οποιον γνωριζει , γιατι εγω δεν το κατεχω το αθλημα.

για το ανηψακι μου, του υποσχεθηκα μια κονσολα, 

αυτην στον τιτλο που ειδα , λεει τιποτα ή θα με γιουχαρει ο πιτσιρικας?

 

Bildschirmfoto zu 2020-02-24 12-09-06.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

Microsoft Xbox One S

καλησπερα στην παρεα,

μια ερωτησουλα εχω για οποιον γνωριζει , γιατι εγω δεν το κατεχω το αθλημα.

για το ανηψακι μου, του υποσχεθηκα μια κονσολα, 

αυτην στον τιτλο που ειδα , λεει τιποτα ή θα με γιουχαρει ο πιτσιρικας?

Bildschirmfoto zu 2020-02-24 12-09-06.png

μπομπα ειναι και σε πολυ καλη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μπορεί το Xbox One X να παίζει παιχνίδια της επόμενης γενιάς;

Καλησπέρα παιδιά! Έχω μια ερώτηση.

Σκοπεύω να αγορασω το xbox One X, ξέρω θα με πείτε να περιμένω το Series X αλλά δεν έχω τόσα χρήματα να διαθέσω, βρήκα σε κάποιες καλές τιμές το One X και ήθελα να ρωτήσω, μπορεί να παίξει παιχνίδια της επόμενης γενιάς; Ότι παιχνίδι βγαίνει για το Series X θα βγαίνει και για το One X; έχει ανακοινωθει κάτι από την Microsoft;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το ενδιαφέρον σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχει ανακοινωθεί κάτι συγκεκριμένο. Δεν υπάρχει περίπτωση να μπορεί να τα παίζει απευθείας. Το Series X θα έχει την διπλάσια δύναμη + τον SSD. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...