Προς το περιεχόμενο

Το XBMC μετονομάζεται σε Kodi, 12 χρόνια μετά την αρχική κυκλοφορία του


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορείς να κάνεις το smartphone σου, remote.

Μπορείς φίλε μου, άλλα σε σκοτεινό δωμάτιο δεν μπορείς να κάνεις τίποτε αν δεν το κοιτάξεις. Το κλασικό remote απλά το πιάνεις και χωρίς να το κοιτάξεις κάνεις την δουλειά σου (αρκεί φυσικά να είναι σωστά σχεδιασμένο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς φίλε μου, άλλα σε σκοτεινό δωμάτιο δεν μπορείς να κάνεις τίποτε αν δεν το κοιτάξεις. Το κλασικό remote απλά το πιάνεις και χωρίς να το κοιτάξεις κάνεις την δουλειά σου (αρκεί φυσικά να είναι σωστά σχεδιασμένο).

 

Αυτό ακριβώς και γενικά, ξεκλειδωσε το κινητό, άνοιξε το ασύρματο, άνοιξε την εφαρμογή για να πατήσεις την παύση.. Δεν λέει. Από την άλλη όμως στο tablet να βλέπω κατευθείαν τις πληροφορίες της ταινίας ή τα artworks της μουσικής συν τόσα αλλά καλούδια αξίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μετανομαστει σε οτι θελει.Το xbmc/kodi ειναι οτι καλυτερο εχει βγει για streaming.Με λιγα κλικ εχεις οτι ταινια/σειρα θελεις με ελληνικους υποτιτλους στην οθονη του κινητου/τηλεορασης σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μετανομαστει σε οτι θελει.Το xbmc/kodi ειναι οτι καλυτερο εχει βγει για streaming.Με λιγα κλικ εχεις οτι ταινια/σειρα θελεις με ελληνικους υποτιτλους στην οθονη του κινητου/τηλεορασης σου.

Και μια εβδομαδα στα sites για να το σεταρεις και στο τελος να δεις τον αγονα απευθειας απο το site του myp2p!!! :devil:

 

Καλη συνεχεια στο xbmc και οπως αλλιως θα το λενε!Αλλα μετα απο τοσα ξενυχτια και οταν την μια δουλευει την αλλη οχι,εκει που καποιους μπαινουν ολα σωστα και καποιους αλλους λειπουν files και ξανα απο την αρχη να δεις τι πηγε λαθος,νομιζω τα torrents και τα wepsite ειναι τελικα η ΠΙΟ αξιοπιστη λυση και λιγοτερο κουραστικη!

 

Αρκετα ξενυχτια,εχω κανει γενικα και τελικα τα "λιγα κλικ" εχουν καταλυξει να μετατραπουν σε πολλους πονοκεφαλους!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια εβδομαδα στα sites για να το σεταρεις και στο τελος να δεις τον αγονα απευθειας απο το site του myp2p!!! :devil:

 

Καλη συνεχεια στο xbmc και οπως αλλιως θα το λενε!Αλλα μετα απο τοσα ξενυχτια και οταν την μια δουλευει την αλλη οχι,εκει που καποιους μπαινουν ολα σωστα και καποιους αλλους λειπουν files και ξανα απο την αρχη να δεις τι πηγε λαθος,νομιζω τα torrents και τα wepsite ειναι τελικα η ΠΙΟ αξιοπιστη λυση και λιγοτερο κουραστικη!

 

Αρκετα ξενυχτια,εχω κανει γενικα και τελικα τα "λιγα κλικ" εχουν καταλυξει να μετατραπουν σε πολλους πονοκεφαλους!

Να σου πω την αληθεια φιλε ektor το xbmc το εμαθα τους τελευταιους μηνες.Πιστευω οτι βολευει παρα πολυ σε κινητα/tablets.Πουθενα αλλου.Σε αυτα γιατι σου δινει την ευκολια να δεις καμια ταινια/σειρα πανευκολα χωρις κατεβασμα.Τα torrents και οι σκληροι ειναι πιο σιγουρη λυση αλλα πολυ πιο πολυδαπανη.Δεν θα με χαλουσε ενα xbmc στην τηλεοραση μου ενσωματωμενο οπως το plex.Θα γλιτωνα το βαλε/βγαλε των σκληρων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που έβαλα XBMC δεν έχω κατεβάσει ταινία και σειρά...

Mashup/lambda/gomovies/gotv και εχεις τα παντα.Απλα καποιες ωρες δεν παιζουν καλα τα streams και σε βγαζουν την πιστη.Οταν παιζουν οπως πρεπει προσφερει απιστευτη ευκολια.Και εχει στην κυριολεξια οτι ταινια/σειρα θες σε οποια οθονη θες και οτι ωρα θες με ελληνικους υποτιτλους.Μεχρι και 3d ταινιες βρηκα χθες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

^ Τώρα σοβαρά μιλάτε; Μιλάτε για streaming 1080p ταινιών on the fly (ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 3D) από KODI add-on;

Κατάλαβα καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε φανταζόμουν τη ζωή μου με το να μην κατεβάζω torrents για ταινίες, μέχρι το 2020.

Τι έχω να χάσω.. τα κατεβάζω να δω..

Υ.Γ: Όλα; Όλα τα 4 παραπάνω χρειάζομαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε φανταζόμουν τη ζωή μου με το να μην κατεβάζω torrents για ταινίες, μέχρι το 2020.

 

Τι έχω να χάσω.. τα κατεβάζω να δω..

 

Υ.Γ: Όλα; Όλα τα 4 παραπάνω χρειάζομαι;

εγώ το genesis χρησιμοποιώ αλλά μόνο για σειρές,ταινίες έχει αλλά 720p

edit:to phoenix έχει 1080p,720p,3d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε φανταζόμουν τη ζωή μου με το να μην κατεβάζω torrents για ταινίες, μέχρι το 2020.

 

Τι έχω να χάσω.. τα κατεβάζω να δω..

 

Υ.Γ: Όλα; Όλα τα 4 παραπάνω χρειάζομαι;

Δες λιγο το βιντεο που εχω ανεβασει εδω.Τα ιδια ισχυουν και για υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, να ρωτήσω αν γνωρίζει κανεις πως μπορώ να έχω υπότιτλους στην τηλεόραση;

SmartTV LG

Τα έχω καταφέρει με το Serviio αλλά με το kodι, δεν βρίσκω πως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Παιδια καλημερα.Χθες το βραδυ οταν εβαζα να παιξει μια ταινια,στην αναζητηση υποτιτλων με το opensubtitles μου εβγαζε error με το εξης μηνυμα  ''error searching for subtitles. Your opnsubtitles.org username or password is empty or not valid''  τι σημαινει αυτο;Μετα εβαζα κι αλλες να το δοκιμασω και το εκανε σε ολες!Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...