Προς το περιεχόμενο

Action Camera SJ4000 a με mounts 59.13 ευρω


dim_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

to stabilizer ειναι βασικο για οσους την θελουν για σκι snowboard windsurf ποδηλατο mountain γιατι οι κραδασμοι ειναι παρα πολλοι και ειναι κουραστικο να κοιτας  το βιντεο

 

βεβαια για τη τιμη τυφλα να εχει και το stabilizer αλλα κατα τη γνωμη μου ειναι το ποιο σοβαρο κομματι μετα τον ευρυγωνιο φωτεινο φακο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 777
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει ξαναειπωθει ???? σε ολα τα φορουμ του εξωτερικου καθως και βιντεο στο youtube,λενε οτι δεν εχει.

Εχουν βγαλει ειδικη εκδοση για την Ελλαδα ;

Παντως παροτι δεν εχει stabilization στο βιντεο παρα μονο στις φωτογραφιες το αποτελεσμα κρινεται ικανοποιητικο.

 

Διορθωσα το λινκ του 1ου βιντεο  δεν εχει stabilization,στανταρ.http://www.insomnia.gr/topic/538180-action-camera-sj4000-a-%CE%BC%CE%B5-mounts-5913-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%89/page-5?do=findComment&comment=53405671

 

Φυσικα δεν μειωνει το vfm ,εξαιρετικη.

Θα περιμενω ενα καλο review για την εκδοση με το wifi και μετα θα αποφασισω,ποια απο τις 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εχει stabilization το καταλαβαινεις βλεποντας τις γραμμες στα πλαγια του δρομου που καμπυλωνουν.... Απλα εχει on-off επιλογη και πολλοι μπορει να μην το επιλεγουν.... Το εχει αναφερει εδω ατομο που την εχει την καμερα... Eπισης μπορεις να το δεις και εδω στο πως ''διορθωνει'' το βιντεο, απο το πως τρεμει η ημερομηνια. Αυτο που κανουν και προγραμματα σταθεροιποιησης στον υπολογιστη δηλαδη. 

 

Ο καθε ενας, ειτε ελληνας ειτε ξενος μπορει να λεει οτι θελει.

 

Τα 2 βιντεο που ποσταρω αποδυκνυουν οτι υπαρχει stabilizer και στο βιντεο και πως κανει καποια δουλεια. Μπορει να μην ειναι στα επιπεδα της gopro αλλα υπαρχει. Τωρα αν καποιος δεν το βλεπει ή δεν το καταλαβαινει, δεν απτεται της αρμοδιοτητας μου... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καμπύλες στην άκρη έχουν να κάνουν με τον ευρυγωνιο φακό το λεγόμενο fish eye.Στην go pro υπάρχει ρύθμιση που το εξαλείφει. Καμμία σχέση με το stabilization.Τα έχεις μπερδέψει.

Δεκαδες reviews λένε ότι δεν υπάρχει στη λήψη βίντεο.Τώρα αν εσύ θέλεις να πιστεύεις ότι υπάρχει stabilization δικαίωμα σου.

Τέσπα επειδή θα πάει μακρυά η βαλίτσα και βαριέμαι να σου εξηγώ τα βασικά ο καθένας μπορεί να ψάξει στο internet για να δει τι ισχύει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάμερα χρησιμοποιεί δεύτερο layer για την ημερομηνία και είναι πάντα σταθερή.

όπως γράφουν και στα σχόλια το παραπάνω έχει γίνει με software (και πολύ κακό μάλιστα)  γιαυτό τρέμει και η ημερομηνία.

Το συγκεκριμένο video για τα δικά μου γούστα , είναι απαράδεκτο και πιστεύω αδικεί και την κάμερα.

Ένα σταθεροποιημένο πάντως δεν έχω δει μέχρι τώρα , οπότε ας περιμένουμε μέχρι να παραλάβεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καμπύλες στην άκρη έχουν να κάνουν με τον ευρυγωνιο φακό το λεγόμενο fish eye.Στην go pro υπάρχει ρύθμιση που το εξαλείφει. Καμμία σχέση με το stabilization.Τα έχεις μπερδέψει.

Δεκαδες reviews λένε ότι δεν υπάρχει στη λήψη βίντεο.Τώρα αν εσύ θέλεις να πιστεύεις ότι υπάρχει stabilization δικαίωμα σου.

Τέσπα επειδή θα πάει μακρυά η βαλίτσα και βαριέμαι να σου εξηγώ τα βασικά ο καθένας μπορεί να ψάξει στο internet για να δει τι ισχύει.

Λεγοντας καμπυλες εννοω το ζικ - ζακ που κανει η γραμμη στα κουνηματα. Το υπεθεσα οτι θα μου απαντουσες για τον ευρυγωνιο φακο και βαρεθηκα να επεξεργαστω το σχολιο. Στυριξε μια κομπακτ χωρις σταθεροποιητη και πηγαινε με 200... Αν εχεις το ιδιο αποτελεσμα, κουλ...

 

Οσο για το δευτερο βιντεο, δεν διαβασα τα σχολια. Οντως ειναι πολυ κακο λογο φωτισμου. Εχω στηριξει κομπακτ σε κρανος με ειδικη βαση και εκει καταλαβαινεις κουνημα. Αν θελετε δοκιμαστε το, δειτε και ενα βιντεο της sj4000 και θα καταλαβεται. Ειμαι σιγουρος για αυτο που σας λεω και ασχολουμαι με σπορ και φωτογραφια σχεδον 10ετια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ρώτησα στο merimobiles κάποια πραγματάκια , μου είπαν ότι είναι η αυθεντική κανονικά αλλά όταν ρώτησα αν έχει όλα τα "mounts" μου απάντησε ότι δίνουν μόνο την camera .... υπάρχει αυτή η περίπτωση ή δεν κατάλαβε καλά η κοπέλα στο chat ? έχει πάρει κανένας απο εκεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο αυτο το thread μου θυμιζει την εποχη που επαιρναν ολοι Punto GT και το εξισωναν με το RX7........

 

Το image stabilization θα το δειτε στα οχηματα πανω, οχι στον δρομο. Αν θολωνουν (η εχουν κατι σαν παρασιτα) οταν το αμαξι η η μηχανη πεφτει σε λακουβα τοτε δεν εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ρώτησα στο merimobiles κάποια πραγματάκια , μου είπαν ότι είναι η αυθεντική κανονικά αλλά όταν ρώτησα αν έχει όλα τα "mounts" μου απάντησε ότι δίνουν μόνο την camera .... υπάρχει αυτή η περίπτωση ή δεν κατάλαβε καλά η κοπέλα στο chat ? έχει πάρει κανένας απο εκεί ?

κατάλαβε απλα δίνει μόνο την κάμερα και λογικά σε καλύτερη τιμη.....

Εδω παντος ειναι 100% original αλλα  ειναι σε backorder

http://www.jmbsynergiz.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο αυτο το thread μου θυμιζει την εποχη που επαιρναν ολοι Punto GT και το εξισωναν με το RX7........

 

Το image stabilization θα το δειτε στα οχηματα πανω, οχι στον δρομο. Αν θολωνουν (η εχουν κατι σαν παρασιτα) οταν το αμαξι η η μηχανη πεφτει σε λακουβα τοτε δεν εχει.

Μα οταν διορθωνεται με το stabilization υπαρχει το θολωμα στα βιντεο... Αυτο ειναι το τεχνασμα που κανουν τα τσιπακια. Στις dslr μονο που γινετε manual μεσω του φακου και οχι ψηφιακα δεν υπαρχει αυτο το θολωμα. Η gopro δηλαδη δεν θολωνει τα φρεϊμ που διορθωνει?

 

Οσο για την εξισωση ακυρη ως προς την μαζικοτητα, καθως συμβαινει το αντιθετο. Εχουν γεμισει τα βουνα με εν δυναμη κασκαντερ με gopro. Οποτε η "μαζα" προς τα εκει πορευεται. Την sj δεν την εχω πετυχει ακομα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την δίνει και το Pandawill αύριο, σε happy hour, για όσους γενναίους θελήσουν να προσπαθήσουν.

Οι πρώτες 5 στα 77 δολλάρια, (δηλ. περίπου 58 ευρώ).

Στις εικόνες του προϊόντος εμφανίζονται αρκετά εξαρτήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...