Προς το περιεχόμενο

Action Camera SJ4000 a με mounts 59.13 ευρω


dim_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως και stabilizer να ειχε η καμερα δεν νομιζω οτι θα απεδιδε τοσο καλα, στα σπορ υπαρχουν πολλες δονησεις που και η gopro παρολου που εχει σταθεροποιητη δεν νομιζω οτι μπορει να δωσει επαγγελματικο (απο θεμα σταθεροποιησης) αποτελεσμα. Αντιθετα για να βγει σωστο και σταθερο βινετακι καλο ειναι να χρησιμοποιειται εξωτερικος σταθεροποιητης (google brushless gimbal gopro). 

 

Εχω κανει και εγω μια παραγγελια για την καμερα και αναμενω, αν μου βγει καλη ισως την δοκιμασω σε καποιο drone που εχω σκοπο να επενδυσω στο μελλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχα πάρει από Banggood πριν το post

Η ποιότητα της εικόνας στο Video είναι τρομερή μόνο που μετά από μια super θεαματική action του μικρού (πέταξε την κάμερα από την παραλία μέσα στη θάλασσα...) άνοιξε η θήκη και η μηχανή έκανε βουτιά επίσης...

Αν θέλει κάποιος ας στείλει pm να του κάνω share video τραβηγμένο 10 ημέρες πριν

Θα την παραγγείλω ξανά καθώς την θεωρώ εξαιρετικό VFM (ελπίζω ο μικρός να είναι πιο προσεκτικός αυτή τη φορά...)

Στα συν

Η οθόνη στην πίσω πλευρά

Η δυνατότητα ζουμ (αν και στο φουλ ζουμ υπάρχει μια παραμόρφωση)

Η τιμή!!!

Πλην

Η καθυστέρηση στην παραλαβή (~4+ εβδομάδες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για drone ειμαι στο ψαξιμο, αλλα κατι αξιοπρεπες κατω απο 100 ευρω δεν βρισκω...

 

Δεν υπαρχει κατι στα 100, για κατι που να βλεπεται με stabilizer θες 500-800 αλλιως θα εχεις αρκετους κραδασμους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H wifi εκδοση κυκλοφορησε επισημα χθες. Οριστε και ενα sample που πραγματικα αποκλειει την απουσια video stabiliser

 

Eιναι της εταιριας βεβαια, οποτε παιζει να εχει γινει εξτρα σταθεροποιηση στην επεξεργασια... Ειδωμεν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχα πάρει από Banggood πριν το post

Η ποιότητα της εικόνας στο Video είναι τρομερή μόνο που μετά από μια super θεαματική action του μικρού (πέταξε την κάμερα από την παραλία μέσα στη θάλασσα...) άνοιξε η θήκη και η μηχανή έκανε βουτιά επίσης...

Αν θέλει κάποιος ας στείλει pm να του κάνω share video τραβηγμένο 10 ημέρες πριν

Θα την παραγγείλω ξανά καθώς την θεωρώ εξαιρετικό VFM (ελπίζω ο μικρός να είναι πιο προσεκτικός αυτή τη φορά...)

Στα συν

Η οθόνη στην πίσω πλευρά

Η δυνατότητα ζουμ (αν και στο φουλ ζουμ υπάρχει μια παραμόρφωση)

Η τιμή!!!

Πλην

Η καθυστέρηση στην παραλαβή (~4+ εβδομάδες)

 

τόσο εύκολα ανοίγει η θήκη της ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τόσο εύκολα ανοίγει η θήκη της ?

Τι να σου πω...

Εγώ ειδικά την πρώτη φορά δυσκολεύτηκα πολύ να την ανοίξω αλλά στα χέρια των πιτσιρικάδων όλα είναι δυνατά

Το τελευταίο βιντεο έδειξε τον "ένοχο" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>δεν ξέρεις ... την βάζεις στο κεφάλι υπολογίζεις στο περίπου και τραβάς</p>

 

Αυτο ακριβως, επισης υπαρχει εφαρμογη για smartphone που εχει liveview κ επειτα πουλανε ενα extra accessory μια οθονη που στοιχιζει ακριβα.

 

Sent from my U9200 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα οταν διορθωνεται με το stabilization υπαρχει το θολωμα στα βιντεο... Αυτο ειναι το τεχνασμα που κανουν τα τσιπακια. Στις dslr μονο που γινετε manual μεσω του φακου και οχι ψηφιακα δεν υπαρχει αυτο το θολωμα. Η gopro δηλαδη δεν θολωνει τα φρεϊμ που διορθωνει?

 

Οσο για την εξισωση ακυρη ως προς την μαζικοτητα, καθως συμβαινει το αντιθετο. Εχουν γεμισει τα βουνα με εν δυναμη κασκαντερ με gopro. Οποτε η "μαζα" προς τα εκει πορευεται. Την sj δεν την εχω πετυχει ακομα ;)

 

Τι να σου πω, εχω δουλεψει παρα πολλες action cameras απο παρα πολλους κατασκευαστες και το σωστο stabilization δεν θολωνει την εικονα ουτε κανει παρασιτα-στυλ. τελειο βεβαια stabilization δεν υπαρχει ειδικα οταν μιλαμε για ταχυτητες απο 30-40 χιλιομετρα και ανω αλλα μεταξυ του δεν εχω καθολου και εχω η επιλογη ειναι ξεκαθαρη.

Οσο για την GoPro 3+ δεν συμφωνω πως ειναι η καλυτερη εκει εξω αλλα βαζω στοιχημα πως ειναι πολυ καλυτερη απο την SJ. Βεβαια αν θελησω να προμοταρω την SJ θα φροντισω να την κανω να φαινεται χειροτερη (20 δευτερολεπτα στα settings της καμερας αρκει για να γινει αυτο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάτη η τιμή άλλαξε αμέσως με το που μπηκε το happy hour......Την βάλανε 64,50!!!!!

http://www.pandawill.com/sj4000-15-tft-120mp-23-cmos-1080p-full-hd-outdoor-sports-digital-camera-yellow-p90187.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Απάτη η τιμή άλλαξε αμέσως με το που μπηκε το happy hour......Την βάλανε 64,50!!!!!<br><br>

<a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.pandawill.com/sj4000-15-tft-120mp-23-cmos-1080p-full-hd-outdoor-sports-digital-camera-yellow-p90187.html'>http://www.pandawill.com/sj4000-15-tft-120mp-23-cmos-1080p-full-hd-outdoor-sports-digital-camera-yellow-p90187.html</a></p>

 

Δεν ηταν απατη απλα ειχαν μονο 5 κομματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηταν απατη απλα ειχαν μονο 5 κομματια

Πάντως 10 δευτερόλεπτα το πολύ έκανα με την έναρξη του deal και οταν έφτασα στο Paypal δεν προχωρούσε η διαδικασία.

Αλλά δεν συγχύστηκα κιόλας, καλύτερα να πάρω την wifi :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...