Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με τον ηλεκτρικο πινακα


panos0100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικά ναι. Αν δεν έχεις ζητήσει επαυξημένο τότε πρέπει να έχεις 40αρα ασφάλεια στην χελώνα και 35αρα στο πίνακα. Τσέκαρε το και πες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ετσι με ειπε και στο μαγαζι που πηγα να παρω 40Α αλλά με λεει παρε apb γερμανικο και οχι γαλικο hager ρελε παρολα αυτα γιατι μερικa ρελε ειναι πιο μεγαλα και αλλα πιο μικρα;;   https://www.e-revma.gr/?item=558909

https://www.e-revma.gr/?item=502214

 

το 2 με ειπε θα με εβαζε ο ηλεκτρολογος νομιζω οτι ειναι 3φασικο  και γιατι με ειπε ο πινακας πρεπει να εχει 2 θεσει κενες γιατι λεει πιανει 2 θεσεις  

 

και κανενα μαγαζει απο θεσσαλονικη αν ξερει κανεις να με πει να παω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δύο μάρκες είναι μια χαρά. Το δεύτερο είναι τριφασικό οπότε δεν σου χρειάζεται. Εσύ θες μονοφασικό ρελέ (σαν το πρώτο δλδ).

 

Με λίγα λόγια θες μονοφασικό ρελέ 40ampere και ευαισθησία στα 30ma.

 

Τσέκαρε στον Καύκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος ο καυκας ειναι καταστημα στην θεσσαλονικη ετσι;  σιγουρα ειναι αυτη η τιμη ετσι;  δεν μπωρει να εχω κατι αλλο αν παρω με λιγοτερα αμπερ ρελε τι θα γινει; καλα τα μΑ ειναι τοσο ξερω αλλά αν ειναι μικροτερο το σε αμπερ το πρωτο που λες δεν ειναι καλυτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αα πρεπει να βαλω την καρεκλα να δω τον πινακα, ειμαι και καπως κοντος, οποτε αν ειναι το ειδα αυτο το καταστημα που με ειπες και αν ειναι θα παρω αν ρωτησω τι γινεται και ποσο κανουν, πιο πολυ ειμαι κοντα στο hager και μετα στο abb οποιο ειναι πιο φτηνο, τωρα αν ειναι η διαφορα 5Ε θα παρω το hager οπως με πρωτεινε και ο πρωτος ηλεκτρολογος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον βετεραν το κατάστημα σου είναι παρα πολύ καλο, σε ευχαριστω,  το ρελε το βρηκα 30Ε hanger κιολας, τυπικα πηρα τον ηλεκτρολογο αυτος που θελει πολλα λεφτα και του λεω αν το βαλεις ποσα θες;  μου λεει 55Ε  αλλά επειδή ο πινακας σου δεν εχει χωρο θα πρεπει  να κανω περισσοτερη δουλεια,   και του λεω εγω βρηκα το ρελε στα 30Ε, με λεει αυτος καλα που το βρηκες τοσο φτηνο; εγω το παιρνω 50Ε  πες μου λεει το κατάστημα να παω να παραγγειλω εε του λεω και εγω δεν το θυμαμαι, και τον αφησα να περιμενει τον ειπα δεν εχω λεφτα, το θεμμα είναι ότι οντως δεν εχω χωρο στον πινακα είναι μικρος και γεματος, αλλά ενας ηλεκτρολόγος που θα ερθει δεν πρεπει να βρει τροπο να το βαλει;  η δουλεια του δεν είναι αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχει χώρο τι να σου κάνει. Πόσο μικρός είναι και δεν χωράει ένα ρελέ. Για στείλε μια φωτογραφία από τον πίνακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα αλλαξεις και την ενδεικτικη λυχνια με αυτη http://www.zarkaditools.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=1619την οποια πρεπει να την εχει και ο καυκας γιατι εχει ΑΒΒ υλικο θα κερδισεις και μιση ασφαλεια ακομα γιατι εχει το μισο μεγεθος ,το κοστος δεν ειναι πανω απο 2 ευρω.....θα πρεπει να σου χωρεσει το ρελε , με τον χωρο τον λιγο που βλεπω τερμα δεξια αν δεν κανω λαθος,αυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα ότι δίπλα από την ασφάλεια του υπολογιστή έχει μια κενή θέση, οπότε αν τις πάει όλες αριστερά (με την προϋπόθεση να φθάνουν τα καλώδια) μάλλον θα χωρέσεις. Λογικά αυτό θα κάνει ο ηλεκτρολογος και σου είπε ότι θέλει παραπάνω δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ ο ενας που με ειπε ειναι αυτος που θελει και λεφτα και με ξερει, ειναι λεει γυρω στα 55Ε για να το βαλει το ρελε και πιαθανον θα κανει αυτο που λεει ο βετεραν, αλλά ο αλλος ακομα δεν ηρθε να δει τον πινακα με λεει παρτο και θα ερθω να στο βαλω δωρεαν, χωρις να δει τον πινακα, εγω αυριο παντος θα παω να το παρω αν ειναι και θα δω τι μπωρει να γινει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπως έτσι θα γίνει ο πινακάς σου...δεξιά και αριστερά έχει κάτι πλαστικά, αυτά βγαίνουν και βάζει και άλλες ασφάλειες....αν και σου προτείνω να τις αλλάξεις όλες γιατί και εγώ ακριβώς σαν τις δικές σου είχα και από πίσω είχαν γίνει κατάμαυρες.....

post-278010-0-96053800-1413443711_thumb.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...