Προς το περιεχόμενο

Ο Steve Ballmer αποχωρεί από τη Microsoft


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρολο που θα ηταν υπερβολη να πουμε οτι η MS εχει πατωσει η αληθεια ειναι οτι η εταιρια δεν παει και ιδιατερα καλα. Θεωρω οτι ο Ballmer ειναι ο κυριος υπευθυνος για την στρατηγικη σχετικα με την εμμονη του metro η οποια δειχνει να μην τους βγαινει σε καλο.
Ενας πωλητης ηταν που ετυχε να προσληφθει στην εταιρια οταν αυτη ηταν στα αρχικα της βηματα, παλιωσε και ανεβηκε στην ιεραρχια γιατι αυτον ξεραν καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Παρολο που θα ηταν υπερβολη να πουμε οτι η MS εχει πατωσει η αληθεια ειναι οτι η εταιρια δεν παει και ιδιατερα καλα. Θεωρω οτι ο Ballmer ειναι ο κυριος υπευθυνος για την στρατηγικη σχετικα με την εμμονη του metro η οποια δειχνει να μην τους βγαινει σε καλο.

Ενας πωλητης ηταν που ετυχε να προσληφθει στην εταιρια οταν αυτη ηταν στα αρχικα της βηματα, παλιωσε και ανεβηκε στην ιεραρχια γιατι αυτον ξεραν καλυτερα.

 

 

 

ο χορος των πιθηκων.

 

το αγαπημενο μου παντως ειναι αυτο:

 

 

mobile και cloud, indeed, mr Ballmer. μονο που αργησες μερικα χρονακια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους μετοχους της ΜΣ και τους πρωην υπαλληλους και συνεργατες της ΜΣ, ναι ειναι αποτυχημενος.

 

όλα είναι σχετικά. Στα 34 χρόνια που είναι στη Microsoft είχε τις επιτυχίες του και τις αποτυχίες του οπότε δεν νομίζω ότι στέκει αυτό που λες, αν είναι να κρίνουμε μόνο τα τελευταία χρόνια οκ. Δείξε μου έναν που να έχει μόνο επιτυχίες σε όλη την καριέρα του. Πάντως για να είναι 34 χρόνια σε ένα απόλυτα ανταγωνιστικό περιβάλλον και σε θέσεις που είναι πανεύκολο να πάρεις τον πουλο μάλλον επιτυχημένος κρίνεται από τους περισσότερους μη κατοικουντες σε μια πανεμορφη χώρα με πανέξυπνους κατοίκους που είναι ταυτόχρονα καλύτεροι σε όλα από οποιωνδήποτε άλλο (προπονητές, διευθύνοντες σύμβουλοι, μαρκετινίστες, expert σε χρηματιστήριο και πολλά αλλα. Αν μάθουν και να ψηφίζουν χωρίς να μουτζώνονται μόνοι τους την επόμενη μέρα θα είναι απλά τελειοι)

 

Αν είναι βέβαια να τον κρίνουμε συμφωνα με τον τραπεζικό του λογαριασμό 34 χρόνια μετά, πάμε αλλού.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο epic fail αυτός ο τύπος. Αδυνατούσε να κατανοήσει όλες τις τεχνολογικές εξελίξεις την τελευταία δεκαετία με τα γνωστά σε όλους αποτελέσματα για την microsoft.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπίζω ο νέος διευθύνων σύμβουλος που θα προσλάβουν να καταργήσει μια για πάντα τις μπλε οθόνες από τα windows,τόσα χρόνια τα ίδια σκατά τρώμε στη μάπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ελπίζω ο νέος διευθύνων σύμβουλος που θα προσλάβουν

έχεις χάσει κάποια επεισόδια μου φαίνεται :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ο γερος των Clippers τους πουλουσε 800 μυρια περιπου και ηρθε αυτος και κατευθειαν εσκασε 2 δις…… 

 

Δεν τον λες και αποτυχημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω απορία σε τι έβλαψε την MS. Ποιος είναι ο τομέας τον οποίο κατέστρεψε; Ναι, μπορεί καποιος να πει ότι επί της θητείας του ορισμένα προϊόντα δεν γνωρισαν την επιτυχία που θα ήθελε, αλλα θεωρείται αποτυχημένος επειδή ξεκόλλησε την MS από τα στενά όρια των Η/Υ;

Το Zune ήταν πανωλεθρία, αλλά δεν ήταν κάτι που προϋπήρχε.

Το Xbox έχει τα πανω και τα κάτω του, και όση αποτυχία μπορείς να του χρεώσεις, άλλο τοση επιτυχία μπορείς. Διότι συνολικά από το 2001 δεν μπορει κάποιος μα το χαρακτηρίσει αποτυχημένο προϊόν.

Τα WP για την ώρα είναι δεν τα πανε καλά, αλλά και πάλι μιλάμε για ένα νέο προϊόν

Τα windows και αυτά είχαν τα πανω και τα κατω τους. Ο ίδιος έβγαλε τα XP, ο ίδιος τα 7, ο ίδιος τα vista και τα 8.

Γενικότερα όμως βλέπει κάνεις κάποια MS σε κρίση; Οι μοναδικοί που βλέπουν κρίσεις είναι όσοι δεν έχουν βγει ποτέ έξω από το σπίτι τους και αυτοί που ανακάλυψαν τον κοσμο της πληροφορικής με το android.

 

Μου θυμίζει άλλες συζητησεις από τους ελληνες CEO του πληκτρολογίου οι οποίοι έλεγαν ότι ο Elop είναι άσχετος και μετά όταν έγινε η εξαγορά είπαν ότι ήταν βαλτος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...