Προς το περιεχόμενο

Ιδιαίτερα δημοφιλή τα tablets με δυνατότητα τηλεφωνικών κλήσεων


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά επειδή χρησιμοποιώ twin sim (δηλαδή 2 κάρτες με τον ίδιο αριθμό) που σημαίνει ότι πρέπει να απενεργοποιώ το κινητό όταν σεφάρω με το τάμπλετ μέσω 3G, με χαλάει πάρα πολύ που δεν μπορεί να δεχτεί κλήσεις.

Δεν είμαι τρελλός να κυκλοφορώ με ένα τάμπλετ στο αυτί, το αντίθετο μάλιστα, είμαι υπέρ των μικρών κινητών, αλλά γιατί να μην έχω αυτή τη δυνατότητα αφού η συσκευή μου είναι 3G;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι από εκείνες τις φορές που οι εταιρίες λένε πως ο πελάτης έχει πάντα δίκιο.

 

Θες να κυκλοφοράς με τεμπλετόνι στην κεφάλα; Ότι θέλει ο αγορίνας. Πλέρω και σου βάζω και στην σάμσουνγκ την 46αρα ελ σι ντι υποδόχα για κάρτα σιμ και βγάλτην τσάρκα στας αθήνας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα εκτοπίσουν σε λίγα χρόνια τα πλακετοτηλέφωνα και θα πασσάρουν τις πλακέτες με εξαναγκασμό να τσιμπήσουμε και ρολόϊ χειρός.ούτως ή άλλως άχρηστη κατηγορία είναι τα έξυπνα ρολόγια επομένως κάπως πρέπει να μας τα επιβάλουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όριο για κάτι που το δουλεύεις σαν τηλέφωνο είναι οι 5,5"(αν και προτιμώ τις 5,2"),από εκεί και πέρα τα πράγματα είναι απλά δύσχρηστα.

Το να βάζεις ένα τάμπλετ στο αυτί για να κάνεις κλήση είναι κάτι περισσότερο από αστείο.Εκτός φυσικά αν είσαι μέσα στον ήλιο και θέλεις να έχεις και σκιά :)

Ναι αλλά έτσι θα ανεβάζει θερμοκρασίες το στέγαστρο, εεεε, εννοώ τάμπλετ. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ην κακο σαν ιδεα,

απο την αποψη οτι θα το χρησιμοποιεις και για επαγγελματικη χρηση οπως teamviewer, για πυρηνα, κτλ αυτα ειναι δυσκολα στις 4" αλλου πατας αλλου βρισκεσαι.

βεβαια εδω η htc εβγαλε phablet μαζι με δευτερο τηλεφωνο που συνδεεται μεσω bluetoooth λογικα για να μην ψαχνεις τη κουμουτσα να τη βγαλεις απο το τσαντακι μια ωρα ή για να μη γινεσαι ρεζιλι.

ολα ειναι σχετικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 1-2 χρόνια εδώ μέσα μερικοί κλαίγονταν με τα 5ιντσα κινητά.

 

Τώρα έχει γίνει η νόρμα.

 

Εγώ απορώ πως υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που μιλάνε με τις ώρες χωρίς hands free.

hands free παίρνει όποιος μιλάει με τις ώρες,οδηγάει συνέχεια και πρέπει να μιλάει η η τέλος πάντων εργάζεται και χρειάζεται το τηλέφωνο παράλληλα.

τώρα για μένα που παίρνω 2-3 τηλέφωνα το πολύ 5 λεπτά την ημέρα δεν χρειάζεται hands free η για κάποιον που δεν κάνει πολύωρη χρήση.

εγώ πάντα μικρός γούσταρα τα γομάρια κινητά και τώρα δεν μαρέσουν και προτιμώ τα μέχρι το πολύ 4"  μια ζωή ανάποδος :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηδη βλεπω συνδιασμό tablet-τηλέφωνο, hands-free και το smarthwatch για να βλεπεις ποιος ειναι και να απαντησεις αμεσως ωστε να μην χρειαζεται καν να βγαλεις το ταμπλετακι απο το τσαντακι!

Κάπως έτσι το σκέφτομαι να το κάνω το έργο ...Ενα τσαντάκι να τα εχει ολα μεσα ( τσιγάρα κλειδιά pad ) . Πας κάπου και κουβαλάς (για όσους κουβαλάνε καταλαβαίνουν τι λέω ) χίλια ενα σορό πράματα ασε που απο τα τόσα πράματα όλο και κατι ξεχνάς ! Καθεσε σε ενα τραπέζι και πιάνουν το μισώ τραπέζι ..ολα μεσα σε ενα μικρό τσαντάκι και Bluetooth πάνω σου... Που μπορουμε να αποφύγουμε και το smartwaches εαν έχουμε hands free που αναγνωρίζει τους αριθμούς !

Ασε που και με την υπάρχουσα τεχνολογια υπαρχει τρόπος με simore να κανεις το tablet σου κινητό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα! Ελεος! Δηλ αν βγει και laptop με δυνατότητα κλήσεων θα κυκλοφορούν ορισμένοι με ένα λαπτοπ γύρω από το κεφάλι τους;;

 

Sent from my GT-I8260 using Insomnia

<p>βεβαια εδω η htc εβγαλε phablet μαζι με δευτερο τηλεφωνο που συνδεεται μεσω bluetoooth λογικα για να μην ψαχνεις τη κουμουτσα να τη βγαλεις απο το τσαντακι μια ωρα ή για να μη γινεσαι ρεζιλι.</p>

<p>ολα ειναι σχετικα</p>

 

Και η Panasonic έχει βγάλει σταθερό (ασύρματο) που συνδέεται με το κινητό και μπορείς να δέχεσαι τις κλήσεις του κινητού στο σταθερό (δεν ξέρω αν ισχύει και το αντίστροφο)

 

Sent from my GT-I8260 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σίγουρα κάποιοι κάγκουρες θα το κάνουν μόδα. Εδώ βγαίνουν σε γιορτές και γάμους και τραβάνε βίντεο με 10 ιντσα τάμπλετ. Μου θυμίζουν τους ταξιδιωτικούς πράκτορες με τις πινακίδες στα αεροδρόμια. Τις απόκριες θα πάρω μια 24 'αρα οθόνη με μία web cam θα τη σηκώσω πινακίδα και θα μπω και εγώ στη μόδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα κάποιοι κάγκουρες θα το κάνουν μόδα. Εδώ βγαίνουν σε γιορτές και γάμους και τραβάνε βίντεο με 10 ιντσα τάμπλετ. Μου θυμίζουν τους ταξιδιωτικούς πράκτορες με τις πινακίδες στα αεροδρόμια. Τις απόκριες θα πάρω μια 24 'αρα οθόνη με μία web cam θα τη σηκώσω πινακίδα και θα μπω και εγώ στη μόδα.

post-192952-0-31136500-1413355952_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...